uit 15 Met recyde-kleren laat je zien dat je zorg hebt 211 i 1 RH™ Noem het vintage en tweedehands kleding is ineens hip. En an ders schudt Miranda van der Poel dat laatste restje zieligheid er wel af. Met een mantelpakje van Mart Visser. meisjesproject Geld voor het donderdag 9 september 2010 'm Lokale kunstenaars vullen de wit geschilderde wanden. Miranda van der Poel daagt lezers uit om de ko mende week originele manieren te bedenken om geld te vergaren voor het meisjesproject van Plan. Het liefst op een manier die met recyclen te maken heeft. Degene die Miranda het meest overtuigd, krijgt een te goedbon van 25 euro om in Hart Ziel te beste den. Ideeën zijn welkom in de winkel aan de Zus terstraat 10 in Middel burg, tel. 06 400 510 56. Het 'hebbepoppetje' van vorige week in de Slaap hut in Terneuzen, dient om sieraden en bijou terieën aan te hangen. Dat wisten tientallen in zenders. Marijke Duim- Dingemanse uit Middel burg wint de waardebon van 100 euro. Miranda van der Poel door Wendy van den Hurk Om maar iets te noemen. Want het assortiment van haar nieuwe winkel in Middelburg herbergt voor elk wat wils. In een mooie re genboog hangen 'H&M-metjes', Esprit-shirtjes en jasjes van Jose phine Co 'van XXS tot XXL' keu rig op kleur. Zelfs de schoenen, van slippers tot lakleren gothic- laarzen, staan gesorteerd. Alles is gepoetst, gewassen, gestreken en mocht er een knoopje missen, dan is dat vervangen. Geen gaatje, geen scheurtje, geen vlekje komt erin bij Hart Ziel. De winkel is pas een maand open en zo lang is Miranda ook pas on dernemer. Voorheen zat ze in de sociale dienst en zorgde ze voor haar zoontje. „Tot ik op een markt stond met de kleding van mijn overleden vriendin. Ik raakte alles in een paar uurtjes kwijt en beleef de daar heel veel plezier aan. Mijn voelsprieten'sprongen overeind. Ik denk, ik moet een winkel begin nen! Die nacht heb ik tot twee uur 's nachts zitten schrijven. Alles wat ik wilde stond op papier. Een vriendin schreef mee aan een be drijfsplan, stichting Droom hielp me vooruit: ik ging als een speer." Maar de winkel van Miranda, in de voormalige videotheek in de Zusterstraat, is niet zomaar een winkel. Er gaat een hele filosofie achter schuil. Een heeele filosofie. „Moet je nou eens kijken wat wij allemaal hebben. Al die luxe, ter wijl ze aan de andere kant van de wereld nog geen draad om hun lijf hebben. Je kunt niet overal van wakker liggen, dat weet ik, maar ik doe dat dus wel. Wat wij in de we- hangt. In ruil voor een tegoedbon, die klanten in haar winkel kunnen besteden, geeft Miranda het een tweede leven. Maar kleding haalt ze ook van rommelmarkten. Elke week hangen er wel nieuwe stuk ken bij. Klanten kunnen er overigens niet alleen kleding kopen, maar ook kunst. De wit geschilderde wan den heeft Miranda beschikbaar ge steld aan lokale kunstenaars, die het tot een semi-galerie maken. Een droomboom bij de ingang maakt het spirituele plaatje af. Het geeft uiting aan het geloof dat het universum je beter hoort, wan neer je je dromen op papier zet. En dus hangt het vol met kaartjes over wereldvrede, geluk, liefde, rust en... rijkdom. Maar ja, dat kwam van een jongetje van tien. Met een knipoog: „Dus dat mag." Hart Ziel, gevestigd in een voormalige videotheek in de Zusterstraat in Middelburg. foto's Mechteld Jansen reld missen, is verbinding. Ieder een is alleen maar met zichzelf be zig. En hoe rijker, hoe erger. Daar krijg je die oorlogen van, dat weet ik gewoon zeker. Ik wil dat men sen nadenken over wat ze doen, wat ze uitdragen, wat ze dragen. Wat je draagt, draag je uit. Met re- cycle-kleren draag je uit dat je niet alleen om jezelf geeft." Die filosofie heeft ook effect op het kassabonnetje. Een deel van de opbrengst gaat namelijk naar een project van Plan, Because I am a girl. Dat ontfermt zich over kansarme meisjes in ontwikke lingslanden. Hoe meer Miranda verdient, hoe meer er naar de meisjes gaat. Al die visies maken het mensen een stuk gemakkelijker om afstand te doen van een kledingstuk waar een bijzonder verhaal aan kleeft, maar dat eigenlijk in de weg Markt 0 -vc V3^e tange® -?usterstr' Hart en Ziel Zusterstraat 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41