3 en zorgwekkend' heeft z'n langste tijd gehad VO0R£2.50bijciooo Veiligheid commentaar Doorrijder na ongeval gezocht „Geef toe: die woensdagmiddag is echt niet om uit te rusten: die kinderen moeten van alles en hebben het hartstikke druk." „Kinderen worden om half vier gebracht en om half vijf weer opgehaald. Dan zijn we blij als ze een glaasje prik op hebben.' www.pzc.nl/blog donderdag 9 september 2010 vincie moet het bedrijf dat terug brengen tot 0,3 nanogram. Therm- phos-directeur De Ruiter zei eer der geen idee te hebben waar de dioxine vandaan komt. En dat het nog wel 'een paar jaar kan duren voordat we er echt uit zijn'. Te grote uitstoot van dioxine en zware metalen is niet het enige probleem van de fabriek: er loopt een rechtszaak in Israël tegen Na hum Galmor, de eigenaar van het bedrijf in Israël. Hij wordt ver dacht van witwassen van crimi neel geld. Dit voorjaar werd ook bekend dat overheidsinstanties zich ernstig zorgen maken over de veiligheid bij het bedrijf: niet al leen voor de werknemers, maar ook voor de omgeving. De bevin dingen waren 'ernstig en zorgwek kend', stelde ook de VROM-inspec- tie vast. En de zorg gold niet al leen de aangetroffen situatie, maar ook de houding van de directie van Thermphos. Een jaar eerder, in mei 2009, kwa men twee mannen om het leven terwijl ze aan het werk waren in een fosforoven. Volgens Thermp hos zijn na het ongeval maatrege len genomen om de veiligheid te verbeteren. De controlerende in stanties vonden dat in het voorjaar niet genoeg. Thermphos kreeg dwangsommen opgelegd door de provincie: voor gebreken in het noodplan, voor de gebrekkige vei ligheid en voor het uitstoten van te veel cadmium. Zet uw sportfoto in het album www.pzc.nl/foto Mireille Geschiere, ouder Elly Brand, Kinderopvang De Bevelanden Thermphos stelt de za ken graag mooi voor. Dit jaar steeg het aan tal veiligheidsinciden ten. Dat is een gevolg van een groter veiligheidsbewustzijn, meldde directeur Rob de Rui ter. De stijging van het aantal klachten van omwonenden - vo rig jaar - had volgens een woordvoerder.mogelijk te ma ken met het feit dat mensen de klachten eerder melden. En toen vorig voorjaar een vergun ning werd vernietigd zei de di recteur dat 'de juristen hebben gewonnen van de mensen die op een praktische manier het beste met het milieu voor had den'. Het opereren van Gedepu teerde Staten - die telkens vlot tot gedogen bereid lijken - roept ook vragen op. Het colle ge verzweeg dat de VROM-in- spectie de provincie op de vin gers heeft getikt. En nu die brief op straat ligt, weigert de portefeuillehouder - commissa ris van de koningin Karla Peijs - de Zeeuwse pers te woord te staan en beperkt ze zich tot een optreden in het NOS-journaal, terwijl omwonenden toch meer belang hebben bij haar uitleg, dan mensen elders in het land. Met dit optreden be wijzen bedrijf en provincie de Zeeuwen een slechte dienst en geven ze voeding aan zorg over hun veiligheid. „Ik kijk altijd de hele week uit naar de woensdagmiddag", zegt Elise Korrel (10). „Je kunt lekker lang spelen en even relaxen. Dan ben je weer fitter voor de twee dagen erna. Maar het lijkt me ook wel lekker als je niet lan ger dan tot twee uur naar school moet." Max Pateer (10) heeft het druk. „Ik ga twee avonden per week voetballen en één avond judoën." Daarom vindt hij een kortere schooldag een goed idee. „Maar het zal wel wennen zijn, zonder vrije woensdagmiddag", geeft hij toe. Maar ach: „Heel lang met iemand spelen gaat ook vervelen." YERSEKE - De politie is op zoek naar de bestuurder van de auto die afgelopen zondag een ongeluk ver oorzaakte op de Burenpolderweg in Yerseke. Een 32-jarige motorrij der uit Wemeldinge werd er aange reden na een voorrangsfout. De man of vrouw reed in een kleine blauwe auto waarvan het kente ken begon met XF. Daniël Koole (10) vindt vijf gelijke schooldagen tot een uur of twee 'best een goed idee'. „Nu heb ik alleen op woensdag tijd om lang te spelen. De rest van de week is er weinig tijd. Je moet er snel bij zijn, want vaak heeft iedereen al van te voren afgesproken." foto's Willem Mieras Mats Blankenburgh (10) twijfelt. „Als je geen vrije woensdagmiddag meer hebt, dan kan je niet één keer lekker lang met iemand spelen. En dat vind ik juist leuk: ik ga dan vaak met vriendjes buiten spelen of computeren. Aan de andere kant: als je om twee uur vrij bent, kan dat elke dag." hebbeni®. Nederlandse1 Hartstichting Kijk voor uw winkel op: www.C1000.nl voor hart- en vaatonderzoek bij vrouwen KUSTMARATHON Geen zin om alleen te oefenen voor de Kustmarathon 2010? Loop zaterdagochtend mee, kijk op Muziek, sport, cultuur en Zeeuws nieuws. Voor ieder wat wils op: www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3