sport 27 TTCM kan met Aran naar boven kijken Zaalvoetballers SSV'65 geven visitekaartje af Voorlopige schorsing wielrenner Sentjens BEGIN TAFELTENNISCOMPETITIE Tan Aran, de aanwinst van eerstedivisionist TTCM, is geen doorsnee tafeltennischinees. Sport is een bijzaak voor hem. 'Misschien wil ik later op handelsgebied wel een soort intermediair tussen China en Nederland worden' donderdag 9 september 2010 Tan Aran door Koen de Vries MIDDELBURG - Wat je van ver haalt is lekker, moeten ze bij tafeltennis- club Middelburg (TTCM) hebben gedacht. En dat is natuurlijk niet zo gek. Met de komst van de Chi nees Tan Aran is het eerste team in de eerste divisie in één klap van degradatiekandidaat tot titelkandi daat getransformeerd. Tan Aran is geen doorsnee tafelten nischinees. De twintigjarige inwo ner van Harbin komt niet naar Ne derland om geld te verdienen met zijn sport. Hij komt om te stude ren aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Tafeltennis is bijzaak. Bovendien maakt Tan grapjes, ook met mensen die hij voor het eerst ziet. Da's wat anders dan het kat-uit-de-boomkijkerige gedrag van de gemiddelde Chinese tafel tennisser die zijn geluk in Europa zoekt. TTCM had al langer zijn hoop ge vestigd op de komst van een sterke tafeltennisser naar de HZ. Tot dit seizoen kwam het er niet van, maar met Tan Aran is het meteen goed raak. De Chinees kwam no vember vorig jaar in beeld nadat hij zijn studie op Cyprus afbrak en op zoek ging naar iets beters. Wim van der Mark, bestuurslid bij TTCM, vader van eersteteamspeler Wouter van der Mark én leraar aan de HZ, bouwde de contacten verder uit. Tan wil in Vlissingen eerst goed Engels leren en daarna een studie economie en management volgen. „Misschien wil ik later op handels gebied wel een soort intermediair tussen China en Nederland wor den", mijmert hij. „Maar daar moet ik eerst vijf jaar hard voor werken. Daarom ben ik hier. Tafel tennis komt op de tweede plaats." Desondanks verwachten ze in Mid MIDDELBURG - Op de eerste speel dag in de eerste klasse H-van de zaalvoetbalcompetitie in het dis trict Zuid 1 liet het debuterende SSV'65 in eigen huis Halsteren met 5-2 kansloos. FM Sranang 2 en FC Dauwendaele verloren. FM Sra nang ging met 1-3 onderuit in Heerle en Dauwendaele verloor met liefst 9-2 van Prinsland. SSV'65-Halsteren 5-2: De zaalvoet ballers van SSV'65 gaven bij hun rentree in de eerste klasse meteen maar hun visitekaartje af Halste ren kwam in de eerste helft nog wel op voorsprong, maar nadat SSV'65 gelijk had gemaakt moes ten de bezoekers steeds verder te rug. In de tweede helft liep de sco re op die manier van 1-1 op naar 4-1 en 4-2, voordat de eindstand op 5-2 werd bepaald. Voor SSV'65 scoorden Chistiaan Boon (2x), Pim Bruins (2x) en Micha Flore. delburg heel wat van de Chinees. Hij begon op z'n zesde te tafelten nissen in Harbin, een miljoenen stad in van de koudste gebieden van China. Op z'n achtste kwam hij in de plaatstelijke selectie en op zijn tiende verkaste hij naar een in ternaat in Shanghai. Er werd daar geleerd, maar vooral getafeltennist. Heerle-FM Sranang 2 3-1: De re serves van FM Sranang traden noodgedwongen aan met een jeug dig team en moesten daarom het initiatief veelal aan Heerle laten. De thuisclub nam voor de rust al een 2-o-voorsprong en' liet zich niet van de wijs brengen toen Sra nang kort na de hervatting door een treffer van Virgel de Meza te rugkwam tot 2-1. Uit een straf schop werd de marge nadien weer op twee treffers gebracht: 3-1. Prinsland-FC Dauwendaele 9-2: Dauwendaele verscheen verzwakt aan de aftrap en had op de eerste fase van de wedstrijd na geen ver weer tegen Prinsland. Bij een 2-0- en 3-2-achterstand scoorde Nordin Benjali weliswaar twee keer tegen, maar voor het overige domineerde de thuisclub. Via 5-2 halverwege het duel werd het uiteindelijk 9-2. Gemiddeld vijf uur per dag. Eén keer per jaar mocht hij op bezoek bij zijn ouders in Harbin. Dat Tan goed was, blijkt wel uit de spelers met wie hij trainde: Tie Ya- na en Guo Yan waren enkele leden van de (tafeltennis)school. Eerstge noemde speelt nu voor Hongkong en hoorde bij de vrouwen lange TENNIS New York, US Open. Mannen, vierde ronde: Nadal (Spa/1) - Lopez (Spa/23) 6-3 6-4 6-4, Joezjni (Rus/12) - Robredo (Spa) 7-5 6-2 4-6 6-4, Wawrinka (Zwi/25) - Querrey (VSt/20) 7-6 (9) 6-7 (5) 7-5 4-6 6-4, Verdasco (Spa/8) - Ferrer (Spa/10) 5-7 6-7 (8) 6-3 6-3 7-6.(4). Vrouwen, kwartfinales: Venus Williams (VSt/3) - Schiavone (lta/6) 7-6 (5) 6-4, Clus ters (Bel/2) - Stosur (Aus/5) 6-4 5-7 6-3, Zvo- nareva (Rus/7) - Kanepi (Est/31) 6-3 7-5. WATERPOLO Zagreb. EK. Vrouwen Halve finales: Italië - Griekenland 5-10 (0-3 2-4 2-1 1-2), Rusland - Nederland 10-7 (3-1 3-3 2-1 2-2). Doelpunten- maaksters Nederland: Van Belkum 3, Mieke Cabout 2, Smit en Hakhverdian. WIELRENNEN Ronde van Spanje. Elfde etappe, Vilanova i la Geltru - Andorra (Pal): 1Anton (Spa) 208 km in 5.25.44, 2. Mosquera (Spa) 0.03, 3. Ton- do (Spa) 0.10, 4. Uran (Col) 0.16, 5. Nibali (Ita) 0.23, 6. Frank Schleck (Lux), 7. Moncoutié (Fra), 8. Cuesta (Spa) 0.32, 9. Sastre (Spa), 10. Plaza (Spa), 17. Joaquim Rodriguez (Spa), 30. Ten Dam 2.04, 56. Mentsjov (Rus) 5.06, 161. Terpstra 19.14, 166. Kreder 20.56, 169. Bos, 173. Langeveld. Algemeen klassement: 1. Anton 47.37.15, 2. Nibali 0.45, 3. Tondo 1.04, 4. Rodriguez 1.17, 5. Mosquera 1.29, 6. Bruseghin (Ita) 1.57, 7. Plaza 2.07, 8. Uran 2.13, 9. Roche (Ier) 2.30, 10. Frank Schleck 2.30, 13. Sastre 3.03, 16. Luis Leon Sanchez 3.40, 27. Ten Dam 8.07, 28. Mentsjov 8.55, 106. Terpstra 1.20.14, 145. Langeveld 1.55.50, 149. Kreder 1.58.43, 171. Bos 2.12.40. tijd tot de top vijf van de wereld. Guo staat momenteel derde op de wereldranglijst bij de vrouwen. Toch was Tan niet goed genoeg. Op z'n zestiende bleek dat hij niet mocht doorstromen naar een na tionale selectie. De riem ging er beetje vanaf, Tan ging zich concen treren op een andere carrière. Wel foto Izaak Verkeste wart "n 'mimi** ir AIGLE - De Internationale Wielren- unie UCI heeft de Belgische ren ner Roy Sentjens voorlopig ge schorst. Bij de coureur van Milram zijn op 16 augustus bij een contro le buiten de wedstrijden om spo ren van epo in zijn urine aangetrof fen. Sentjens heeft: een Nederlandse va der en een Belgische moeder. Sinds 2005 fietst hij voor België. Zijn belangrijkste zege was in 2005 Kuurne-Brussel-Kuurne. De schor sing van Sentjens geldt tot hij is ge hoord door de Belgische wieler bond. De renner heeft het recht een contra-expertise aan te vra gen. Sentjens eindigde gisteren in de elfde etappe van de Ronde van Spanje als 32e op 2.25 van ritwin naar Igor Anton. In het algemeen klassement bezette hij de 49e plaats. werd hij twee jaar geleden op Mal ta met China nog wereldkampi oen bij de studenten en werd hij derde in het individuele toernooi. Inmiddels is z'n niveau gedaald. Tijdens zijn verblijf van een half jaar op Cyprus trainde hij op be scheiden niveau en nadat hij naar China was teruggekeerd, stond ta feltennis helemaal op een laag pit je. Inmiddels heeft hij in Neder land wat trainingskampen achter de rug en is het de bedoeling dat hij naast zijn studie twee keer per week gaat trainen. Daarom is men er in Middelburg ook niet hele maal zeker van dat hij wel alle wed strijden zal winnen. Hij teert voor al op zijn trainingen uit het verle den. De Chinees heeft een ijzersterke fo rehand, maar heeft ook enkele zwakke punten. Zo is zijn service, in tegenstelling tot die van de meeste Chinezen, aan de matige kant. „In de eerste divisie zal hij niet veel verliezen", schat Soubur ger Wim Wegman in. Hij nam Tan Aran als coach van eredivisio- nist Westa uit het Limburgse Wes- sem op trainingsstage mee en trainde ook zelf tegen hem. „Maar in de eredivisie zou hij te zwak zijn om als kopman te spelen", ver wacht hij. „Als je tactisch goed speelt, kun je het hem heel erg moeilijk maken. Verder vind ik hem een beetje lui en is het af wachten of hij stressbestendig is. Bij veel Chinezen is dat niet zo." TTCM opent zaterdag in de Zand kuil in Middelburg (aanvang 15.00 uur) de competitie tegen Bergeijk, een ploeg die meedoet om de hoogste plaatsen. „Voor mij is TTCM titelkandidaat", stelt Weg man. „Met John Scott en Tan Aran pakt die ploeg elke wedstrijd zeker vier of vijf punten. Het zal heel be langrijk worden hoe Wouter van der Mark presteert." Sentjens moest gisteravond de Vuelta verlaten. De renner ont kent iets te hebben gebruikt. Milram zette de renner voorlopig op non-actief Michael van Staeyen heeft giste ren de twintigste aflevering van de Memorial Rik Van Steenbergen op zijn naam gebracht. De jonge Bel gische wielrenner won na 196 kilo meter in Aartselaar de massa sprint. De 22-jarige Van Staeyen versloeg de Australiër Robbie McE- wen en de Belg Jurgen Roelandts. Beste Nederlander in de Belgische eendagswedstrijd was Stefan van Dijk op de zevende plaats. Van Staeyen, in België buiten de belof- tenselectie voor de wereldkampi oenschappen in Australië gelaten, behaalde een mooie zege. In de sprint moest hij twee keer inhou den, voor hij McEwen alsnog pas seerde. Tan Aran, de aanwinst van TTCM, werd al eens derde op het WK voor studenten. •.OUIEfi"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29