261 sport Zeeuwse golfers strijden om titel in het strokeplay Bloggers zijn op zoek naar verhalen uit het lagere voetbal Schalke presenteert Huntelaar Clijsters op karakter langs Stosur Hockeysters Oranje behouden maximale score na zege op Japan Willeboördse kan snel op Van Emden stuiten Winst voor zeilster Esther Hillebrand India volgend jaar op Formule 1-kalender Begin najaarseditie van Start to Run donderdag 9 september 2010 Klaas-Jan Huntelaar stond gisteren voor het eerst op het veld in het shirt van Schalke. foto Achim Scheidemann/EPA TOKIO De Middelburgse judoka Elisabeth Willeboordse is bij de loting voor het WK in Tokio in dezelfde sche mahelft als Anicka van Emden te rechtgekomen. De twee kunnen el kaar zaterdag al in de kwartfinales van de klasse -63 kilo treffen. Willeboordse heeft in de eerste ron de een bye. Daarna treft ze de win nares van de partij tussen de Britse Faith Pitman en de Mongolische Munkhzaya Tsedevsuren. MIDDELBURG De jeugdzeilers Thomas Schouten uit Roosendaal en Esther Hille brand uit Veere hebben na het zil ver op het EK de overwinning ge pakt op het Belgisch kampioen schap Hobie Dragoon. Denise Hillebrand (Veere) en Cees van Asselt (Spakenburg) eindigden als vijfde. Het duo Ruben Gode schalk (Middelburg)/Samamtha Kruyf (Hellevoetsluis) kwam als tiende over de finish. PARIJS Het Formule i-circus doet volgend jaar ook India aan. Dat heeft de F1A, de internationale autosport bond, gisteren naar buiten ge bracht. De grand prix wordt gehou den op een circuit dat nu in aan bouw is in de buurt van New Del hi. Met de toevoeging van de Grote Prijs van India telt de kalender ko mend jaar twintig wedstrijden. Nog nooit stonden er zo veel races op het programma. MIDDELBURG In Middelburg wordt zaterdag een begin gemaakt met de najaarsedi tie van Start to Run. Die bestaat uit zes clinics voor beginnende hardlo pers. Startpunt is Koole Sport aan de Brakstraat, aanvang 9.30 uur. De bijeenkomsten duren ongeveer anderhalf uur, waarin gelopen wordt en aandacht is voor theorie. door René van Stee RILLAND - Op de baan van Golf- vereniging Reymerswael in Ril land wordt komend weekeinde voor de veertiende keer het Zeeuws kampioenschap stroke play gehouden. Het deelnemersveld bestaat bij zo wel de mannen als de vrouwen uit de clubkampioenen van de Zeeuw se golfverenigingen in het match- play voor duo's. In deze golfdisci- pline wordt hole per hole tegen el kaar gespeeld. Het tweetal dat de meeste holes wint, wint ook de wedstrijd. Verder zijn de mannelij ke en vrouwelijke clubkampioe nen én de nummers twee in het strokeplay (in zo min mogelijk sla gen de holes afwerken) uitgeno digd. Zaterdag spelen de in totaal 28 deelnemers en deelneemsters twee rondes (36 holes). De beste acht mannen en de beste acht vrouwen spelen zondag nog een ronde. Wie het minste aantal sla gen heeft, wordt uitgeroepen tot winnaar respectievelijk winnares. De wedstrijd wordt gespeeld zon der handicapverrekening. Naast Reymerswael zijn de deelne mende clubs Goese Golf Club, Golfclub Grevelingenhout (Bruinis- se), Domburgsche Golfclub, Burg- golf Middelburg, De Woeste Kop ROSARIO - De Nederlandse hock- eysters mogen met veel vertrou wen vooruit kijken naar de halve finale van het wereldkampioen schap tegen Engeland. Ook in het laatste groepsduel bleef de titelver dediger schadevrij. Oranje versloeg Japan met 5-2 en behaalde in de vijf poulewedstrijden vijftien pun ten. Het doelsaldo van 25-8 is ook (Axel) en De Brugse Vaart (Oost burg). Vorig jaar ging de titel bij de mannen naar Jurriën Hellemans (Domburgsche Golfclub) en bij de vrouwen naar Marleen Otten (Gre velingenhout). Beide kampioenen verdedigen hun titel. Zij zijn we derom grote kanshebbers. Er zijn echter meerdere kapers op de kust. Bij de mannen is Marnix Bochardt van de Goese Golf Club een belangrijke kandidaat. In 1997 was hij namens De Woeste Kop de eerste Zeeuwse kampioen stro keplay. Namens Golfclub Grevelin genhout gooit Job Jan Simmelink normaliter hoge ogen. De Goese Golf Club heeft in Lies- beth van den Dool een belangrijke kandidate bij de vrouwen Zij won de titel in 2008. Marije van Belzen is namens die vereniging een outsi der. De Goese Golf Club vaardigt voor het eerst in de geschiedenis van het Zeeuws kampioenschap strokeplay vier single handicap vrouwen af. Dit betekent dat zij een handicap onder de tien heb ben, ofwel behoren zij een baan van 72 slagen in maximaal 82 sla gen rond te gaan. Ook Marijke Neu- telings en Marc Lems van Reymers wael hebben een single handicap. Zij vielen nog nooit in de prijzen. Zaterdag duurt de wedstrijd van 8.00 tot 16.00 uur en zondag van 10.00 tot 14.30 uur. overtuigend, al is het aantal tegen treffers wel zorgwekkend. Het duel tegen Japan was min of meer een oefenwedstrijd. Na zeges op India (7-1), Nieuw-Zeeland (7-3). Australië (4-1) en Duitsland (2-1) kon het elftal van bonds coach Herman Kruis een plek bij de laatste vier al niet meer ont gaan. het eerste elftal van zijn of haar club. De rest doet z'n best in het tweede, derde, vierde, vijfde of zelfs zesde elftal. Voor de meesten van hen begint komend weekein de de nieuwe competitie. Zo ook voor PZC-verslaggevers Raymond de Frel en Martijn de Koning. Middenvelder Raymond verdedigt wekelijks het o- ranje-zwart van Terneuzense Boys. Vorig jaar nog in 'het Vuuf- de', vanaf dit seizoen zelfs in het net opgerichte Zesde. Verdediger Martijn doet z'n best in 'Ut Vier- du' van Luctor'88 uit Heinkens- zand. De twee schrijven sinds vorig jaar over hun belevenissen op het web- log 'De Zeeuwse Kelder'. Het ging onder meer over tegenstanders, slechte velden, prachtige doelpun GELSENKIRCHEN - Schalke 04 heeft gisteren eindelijk Klaas-Jan Huntel aar aan het publiek voorgesteld. De spits kwam eind vorige maand al over van AC Milan, maar moest toen direct weer weg vanwege in terlandverplichtingen. „Ik wil hier zo veel mogelijk doel punten maken", sprak de 27-jarige aanvaller bij zijn presentatie. Schalke wil zijn aanwinst vrijdaga vond al inzetten, als de club een uitwedstrijd tegen r899 Hoffen- heim speelt. Huntelaar liet de afgelopen week zien dat het met zijn scherpte Nederland startte tegen Japan, dat in groep A met één punt als laatste eindigde, in dezelfde basisopstel ling als tegen Duitsland. De eerste goede aanval was na twee minuten direct raak. Naomi van As soleerde door de Japanse defensie en schoot van dichtbij raak. Maartje Paumen verdubbelde ten, verre reizen richting uitwed strijden, afgelastingen in de win ter, nieuwe voetbalschoenen, ver rassende overwinningen, grote ne derlagen en humor in de kleedka mer. De weblog is op zoek naar bijdra gen van andere 'keldervoetbal lers'. Leuke inzendingen en foto's worden op de website gezet en zijn waar mogelijk weer voer voor discussie met Raymond en Mar tijn. Dus: keldervoetballers in Zeeland, hou je niet in en stuur wed strijdverslagen, anekdotes en fo to's naar De Zeeuwse Kelder. Dat kan per email: kelder@pzc.nl. voor het doel wel goed zit. Hij scoorde voor Oranje in totaal vijf keer in de interlands tegen San Ma rino en Finland. Adriano Galliani, de vice-voorzit- ter van Milan, verdedigde het be sluit van de club om Huntelaar en Marco Borriello (naar Roma) te vervangen door Zlatan Ibrahimo- vic en Robinho. Hij verwacht daar, ondanks de kritiek die er in Italië werd geleverd, geen spijt van te krijgen. „Het is altijd, hetzelfde lied je: Als we spelers aantrekken is is het fout en als we ze verkopen ook." even later met een strafcorner de voorsprong. Ook na rust had Ja pan niets in te brengen. De speel sters van Nederland kregen alle ge legenheid het zelfvertrouwen ver der op te vijzelen. Lidewij Weiten, Kim Lammers en opnieuw Pau men (strafcorner) scoorden. Tegen Engeland begint Nederland vandaag als duidelijke favoriet. NEW YORK - Op karakter bereikte Kim Clijsters dinsdagavond (lokale tijd) de halve finales van de US Open. De Belgische titelverdedig ster had in Samantha Stosur een taaie opponente die uiteindelijk net iets meer moeite had met de stormachtige omstandigheden in New York. Na een foutenfestival in drie sets (6-4 5-7 6-3) wacht Clijsters een volgend gevecht, nu met Venus Williams. De Ameri kaanse maakte indruk met haar spel tegen Roland Garros-kampioe- ne Francesca Schiavone. Bij de mannen bereikte de Span jaard Rafael Nadal in de vroege woensdagochtend als laatste de kwartftinales. De nummer een van de wereld versloeg landgenoot Feliciano Lopez in drie sets (6-3 6-4 6-4) en krijgt nu opnieuw te maken rfiet een maatje uit de Da- vis Cupploeg: Fernando Verdasco. De clinics worden gegeven door er varen hardlooptrainers. De kosten bedragen 35 euro. www.starttorun.nl KUSTMARATHON Hardlopers zijn volop in training voor de Kustmarathon. Zie hardloopblog: www.pzc.nl/weblogkustmarathon SPORTSTELLING Kleine voetballanden moeten aparte voorrondes voor grote toernooien spelen. Reageer op pzc.nl/sport STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto et acht man de wedstrijd begin nen omdat een au to met spelers naar het verkeerde dorp is gereden. Spelen op een veld zonder lijnen. En scheidsrech ters die er na zeventig minuten mee stoppen, omdat de 'oudjes' van de tegenpartij écht niet meer kunnen. Hoewel de aandacht van publiek en media (logischerwijs) bijna al tijd naar de internationale, lande lijke of regionale toppers gaat, speelt het gros van de sporters op een lager niveau. Met alle genante, opvallende en vooral grappige ge volgen van dien. Dat gaat ook op voor de Zeeuwse voetballers, van wie slechts een kleine minderheid uitkomt voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28