Hoogerland voelt zich s effeweg.nl Igor Anton grijpt de macht in Vuelta Ferrari ontsnapt aan verdere sancties van FIA PORTUGAL EN SPANJE _1 WIELRENNEN Bondscoach Leo van Vliet heeft de laatste drie renners aangewezen voor het wereldkampioenchap wielrennen in Australië. Johnny Hoogerland zit daar niet bij. OF WAT DACHT U VAN 8 dagen Barcelona en de Spaanse kustv.a. €299,- supervoordelige busreizen Kijk op viww.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 door Frits Bakker YERSEKE - Het bericht dat hij niet is geselecteerd voor het WK wiel rennen in Australië kwam voor Johnny Hoogerland niet echt als een verrassing. Meer als een teleur stelling na een toch al ongelukkig jaar, waarin de Zeeuwse prof en zijn ploeg Vacansoleil geen grote ronden en nauwelijks klassiekers mochten rijden. Hij voelt zich vooral daar het slachtoffer van en vindt het vreemd dat juist hij, vo rig jaar toch de uitblinker bij Oran je op het WK in Mendrisio, niet is gebeld door de bondscoach. „Ik had verwacht dat de bond me zou inlichten, maar dat is niet gebeurd. Ik heb het uit de pers moeten ho ren." Het jaar na de grote doorbraak in de Ronde van Spanje, op het WK en in de Ronde van Lombardije eindigt dus in alle stilte. Johnny, ook wel big Johnny in het peloton, moet thuisblijven en mist daar door het WK. De drie laatste ren ners voor Oranje werden gisteren door bondscoach Leo van Vliet aangewezen. Steven Kruijswijk, de jonge debutant in de Ronde van Italië, Koen de Kort en Laurens ten Dam voegen zich bij de selec tie van zes die al vaststond. Daarin waren Niki Terpstra, Koos Moerenhout, Lars Boom, Karsten Kroon, Jos van Emden en Sebasti an Langeveld de zes voor de weg wedstrijd en Koos Moerenhout en Jos van Emden ook voor de tijdrit, die drie dagen eerder wordt gere den. Johnny Hoogerland was maar wat graag meegegaan naar Melbourne. „Wie wil dat nou niet, een WK rij den, ook al is het ver van huis en hou je er een behoorlijke jetlag aan over. Maar zeker in mijn posi tie, na zo'n seizoen, had het nog wat goed kunnen maken. Ik weet zeker dat ik de afstand van 260 ki lometer had aangekund, want ik rijd goed. En ik ben benieuwd of andere jongens dat ook kunnen." De Ronde van Spanje zonder de aanvaller die hij vorig jaar was, het WK zonder de vrijbuiter, het zal even wennen zijn. „Ik kijk zelden naar de Vuelta", vertelt hij. En over de selectie voor het WK, op zijn Zeeuws: „Het is graag of glad niet." Hij weet dat hij niet de successen kan overleggen van vorig jaar, maar dat Vacansoleil helemaal ont breekt, vindt hij op z'n minst heel vreemd. „Wout Poels rijdt op dit moment als een trein, die hadden ze ook mee kunnen nemen." De Zeeuw, die sinds enige tijd een re latie heeft met de Groningse wiel- renster Gerda Koops, zal het aan het slot van dit jaar moeten doen met een koers in Izegem en de Ronde van Engeland van 11 tot 18 september. „We rijden nog wel een paar Italiaanse klassiekers, zo- PARIJS - De internationale au tosportfederatie FIA heeft Ferrari niet zwaarder gestraft voor de han delwijze tijdens de Grote Prijs van Duitsland, eind juli op het circuit van Hockenheim. De FIA besloot gisteren na een hoorzitting in Pa rijs de boete van 100.000 dollar (bijna 80.000 euro) te handhaven, maar verder geen sancties op te leggen. Fernando Alonso won de Duitse GP, nadat zijn teamgenoot Felipe Massa hem opzichtig had la ten passeren. Ferrari werd ver dacht van het geven van stalor- ders, hetgeen in de Formule 1 ver boden is. Massa leidde in de bewuste race, maar kreeg vervolgens over de ra dio te horen dat Alonso sneller was. Er werd aan toegevoegd of hij de mededeling had begrepen. La ter verontschuldigde de verant woordelijke technische man Rob Smedley zich voor de opmerking. door Patrick Delait ANDORRA - Hij speelde gisteren lang verstoppertje in de bergrit naar Andorra, maar in de slotkilo- meters van de klim naar Sector Pal schoot Igor Anton als een duveltje uit een doosje. De Spanjaard van Euskaltel achter haalde koplopers Ezequiel Mos- quera en Vincenzo Nibali en liet ze daarna ter plekke om door te stomen naar zijn tweede etappeze ge in de Vuelta. Omdat klassement sleider Joaquin Rodriguez op drie kilometer van de top volledig blok keerde, zag Anton bovendien zijn kans schoon om het rode leiderstri cot dat hij dinsdag nog moest inle veren opnieuw in te palmen. Door dat hij als ritwinnaar twintig se conden bonificatie cadeau kreeg, telt Anton in de stand nu 45 secon den voorsprong op Nibali. Cervé- lo-renner Xavier Tondo, na een in drukwekkende inhaalrace derde op Sector Pal, volgt in het klasse ment op 1.04 minuut. In schril contrast met de dubbel slag van Anton stond de oorveeg die Denis Mentsjov kreeg op de slotklim. De Rus, bezig aan zijn laatste grote ronde in het shirt van Rabobank, zag zijn droom op de etappezege op vijf kilometer van de top brutaal uiteen spatten. Ter wijl Mosquera voorin als een vlieg over Andorra vloog, kroop Mentsjov met een slakkengang Sec tor Pal op. Het verdict op de streep loog er niet om. Mentjsov verloor gisteren 5.06 minuten en daarmee ook zijn laatste illusie om in deze Vuelta een goed klassement neer te zetten. „Denis was vandaag ge woon niet goed genoeg", zocht ploegleider Adri van Houwelingen niet naar excuses. Inclusief: Inclusief: Inclusief: 5 dagen Bohemen en Praagv.a. €199,- 11 dagen Dalmatische Kustv.a. €499,- Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! Kleurrijk Kopenhagen Maak kennis met de hoofdstad van Denemarken! Ontdek de belangrijke bezienswaardigheden als het Koninklijke Paleis, kasteel Amaliénborg en de kleurrijke Nyhaven. Ca ook mee naar Malmö waar u o.l.v. van een gids de vele kastelen en parken kunt bekijken! 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet, 2 bootovertochten Puttgarden - l Rodby en vervoer per Tourist Class touringcar Het groene hart van Duitsland Ca mee naar Coslar, de keizerstad met een rijke geschiedenis. Maak kennis met Wernigerode, waar u een rit met een authentieke stoomtrein kunt maken. Ontdek de vele vakwerkpanden in Stolberg en maak een wandeling bij de bronnen van Rhumequelle. 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet en dinerbuffet en vervoer per ^Tourist Class touringcar 14 overnachtingen, 14x ontbijt en diner, Portugese muziekavond, stadswandeling en/of stadsrand rit Burgos, Porto en Madrid o.l.v. van ^een gids en vervoer per Comfort Class touringcar Ontdek twee temperamentvolle landen U maakt tijdens deze busreis kennis met de natuur- en cultuurschatten van Portugal en Spanje. Ontdek het pittoreske vissersplaatsje Aveiro, universiteitstad Coimbra en bedevaartsoord Fatima in Portugal. Breng in Spanje een bezoek aan Burgos, Salamanca, Madrid en Barcelona. Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. ppr. Alle fouten voorbehouden. JÊÊ sgr Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,-reserveringskosten Johnny Hoogerland (links) en Karsten Kroon in actie tijdens het WK op de weg in 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26