eeland 123 Provincie heeft leidraad voor noodhulp bij ramp Gewelddadige overvaller krijgt twee jaar celstraf Culturele Informatiemarkt Zeeuwse Bibliotheek Vrijdag 10 september Zaterdag 11 september Zaterdag 11 september 2010 10.00-16.00 uur Verkoop van afgeschreven boeken Kritiek op vragen van PvZ over inning tolgelden Zeeuws Museum Stichting Theater Exploitatie Zeeland Film by the Sea RASA Stichting ISIS Europe Direct de Cultuurwerf Hovo Zeeland Alliance Frangaise de Walcheren Muziekinstituut Mingelen Ellis Jane and the Musicalcompany Kunsteducatie Walcheren Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit Zeeuwse Muziekschool Stichting Vrienden van de Zeeuwse Bibliotheek Brahma Kumaris Spirituele Academie Middelburgs Minitheater SLAZ 1,~ per boek, 7 boeken 5,--, 15 boeken 10,-- ZGGU WSG Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg BjbliothGGk www-zeeuwsebibliotheek.nl - De Zeeuwse Bibliotheek is op zaterdagmiddag weer tot 16.00 uur geopend. donderdag 9 september 2010 •Verstevig de randen van de vlieger met tape en plak de hoeken vast op het stokkenframe. •Bevestig een staart van 50 cm. lint aan de onderkant van de vlieger. •Bevestig een lang touw aan het hart van de vlieger. •Gebruik het stokkenframe om op de krant de vliegervorm te tekenen •En vliegeren maar... MIDDELBURG - Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, financiën) heeft de vertegenwoordiger van de PvZ in de Statencommissie be stuurlijke en financiële zaken giste ren op de vingers getikt. Hij vond de vragen die hulp-Sta tenlid Ellen Mekkaoui-de Neef stel de over Movenience, de onderne ming die voor de Westerschelde- tunnel de tolgelden gaart, 'bescha mend' en hij beschuldigde haar er van dat ze haar informatie van het weblog Vlaamse Zeeuw had be trokken. Van Beveren: „Dat is be schamend voor de provincie en voor de mensen die er werken. U hebt een verantwoordelijkheid al lid van deze commissie." Mekkaoui-de Neef plaatste kantte keningen bij het feit dat de Wester- scheldetunnel - volgens haar een nutsbedrijf maar volgens Van Beve ren een commerciële onderne ming ten algemenen nutte - de in ning van tolgelden uit handen heeft gegeven. En dat aan een be drijf dat de afgelopen jaren in zijn jaarcijfers oplopende verliezen heeft gemeld. Ze vroeg zich af of de provincie, sinds vorig jaar eige naar van de tunnel, wel voldoende controle over de inning van de tol gelden heeft. Van Beveren wilde maar mondjes maat op de vragen ingaan. Leen Harpe (GL) viel hem bij met de constatering dat de PvZ wel vaker suggestieve vragen stelt. liger buiten te laten spelen. De scho lieren proberen de komende twee weken zo veel mogelijk loten aan de man te brengen. De ene helft van de opbrengst gaat naar Jantje Beton en de andere helft is voor de school. Kinderen mogen zelf met ideeën ko men om veiliger buiten te kunnen spelen. foto Peter Nicolai Willem Adriaansens en Rolant Quist scholen de recordpoging hadden af gezegd vanwege het natte weer. De Prinses Marijkeschool doet voor de zesde keer mee aan de lotenver- koop die als doel heeft kinderen vei- op 3700 vliegeraars. Op onze school schreven zo'n 120 kinderen zich in", wist een ouderraadslid. Uit meerdere regio's in het land druppelden de berichten binnen dat 8 il lilll lilllliH HTM Minii MIDDELBURG - De provincie heeft zichzelf spelregels opgelegd voor het verlenen van financiële nood hulp bij natuurrampen in het bui tenland. In principe wordt mini maal 100.000 euro uitgetrokken, maximaal euro per inwoner (one- geveer 380.000 euro. De leidraad voor humanitaire hulp, noodhulp en wederopbouw na een ramp in het buitenland moet volgens gedeputeerde Ge orge van Heukelom (SGP, ontwik kelingssamenwerking) worden ge zien als een instrument om een evenwicht te bereiken tussen emo tie en verstand. De afgelopen jaren heeft de provincie enkele malen gul gegeven, zoals na de tsunami in Azië in 2004, de cycloon in Myanmar (Birma) en de aardbe ving in 'China (beide in 2008) en de aardbeving in Haïti begin dit jaar. Een criterium wordt onder meer of er banden zijn met het be trokken land. Het CDA vroeg zich af of dergelij ke hulp als een provinciale taak valt te beschouwen. De WD wist daarop het antwoord al: neen, al heeft deze partij voorstellen op dit vlak wel gesteund. door Ad Roos MIDDELBURG - De straf die de offi cier van justitie twee weken gele den eiste tegen een 29-jarige Belg was niet misselijk: zes jaar cel voor drie overvallen die niet meer dan enkele tientjes opleverden. Ondanks een opeenstapeling van verzwarende omstandigheden in het vonnis die een hoge straf moes ten rechtvaardigen (er waren mes sen en geweld gebruikt) oordeelde de rechtbank dat - omdat de Belg had gezegd schoon schip te willen maken - een celstraf van twee jaar meer dan voldoende was. Een 19-jarige Vlissinger, met wie de overvallen waren gepleegd, moet op zijn vonnis wachten. De recht bank besliste dat hij eerst maar eens goed door gedragsdeskundi gen moest worden onderzocht. Te gen hem was zeven jaar cel geëist. De twee pleegden in Vlissingen drie diefstallen met geweld. Op 11 mei schopten ze een minder be gaafde medebewoner van de daklo- zenopvang naar een pinautomaat en beroofden hem van 30 euro. Drie dagen later maakten ze met veel geweld een dealer in zijn wo ning en tientje afhandig en op 15 mei dwongen ze de oma van de Vlissinger eveneens geld af te ge ven. Het OM gaat in hoger beroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25