Koud, ongemakkelijk i8l Poging om onder boete uit te komen mislukt Officier: 'Peuk wijst Vlissinger aan als dader' Eerste virtuele onderwijsloket Vlissingse bieb (KRjAüS /Plancos (N)OSTALGIE Voor het eerst trekt zaterdag een colonne van DDR- autootjes over Zuid-Beveland. Route Oemoemenoe-rit 'Een ritje in die oude Trabant over de Boulevard; daar word je vrolijk van' BRONX men, laarzen tabér bij ons j Voor de rnódiiïê:S? kunt u pèf 1Ö:ïi| Vraag naar onze klantenkaart*;) spaar voor 25 euro korting» St. Jacob$straaVii!a3&1 ÉLViiïihgen wiMwXwiakatelW f Nieuwdi 's-Cravenpolder 's-Heerenhoek Nisse Eindeweegje Kwadendamme shoes, shoes. shoes! pumps recht. donderdag 9 september 2010 VLISSINGEN - De Dienst Uitvoering Onderwijs, voorheen IB-Groep, heeft een virtuele balie geopend in bibliotheek 't Spui in Vlissingen. Klanten met vragen over studiefi nanciering kunnen dus weer te recht in de bieb. Dat kon eerst ook, tijdens het wekelijkse spreek uur, maar voortaan is het contact via internet. Dat is op dinsdag- en donderdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur. Skypend is het zelfs mo gelijk de medewerker aan te kij ken. Vlissingen is een proefproject. Als de methode succesvol blijkt, wordt de service in meerdere plaat sen ingezet. www.bibliotheekvlissingen.nl Donja Odijk schudden in zo'n klein autootje bij slecht weer: dat bréngen we maar moeilijk op." Ook naar hun vakantiehuisje in voormalig Oost-Duitsland, vlakbij Mullhau- sen, zijn ze nog maar een keer met de Trabant geweest. Na zes jaar lidmaatschap van 2TVN, vonden Esther en Jean Pierre het hoog Esther Brouwer en Jean Pierre Maas MIDDELBURG - Een 31-jarige Middel burgse automobilist heeft dinsdag avond vergeefs geprobeerd onder het betalen van openstaande boe tes uit te komen. Sterker nog, hij kreeg er twee boetes bij. Tijdens een politiecontrole op de Nieuwe Vlissingseweg bleek dat de man nog twee boetes had open staan. De Middelburger zei dat hij niet de man was die de boetes moest betalen en dat hij in de auto van een vriend reed. Hij had geen papieren bij zich en belde een vrouw om zijn papieren te komen laten zien op het politie bureau. Even later bleek dat de man toch een andere persoon was dan hij zei dat hij was. Zijn vrouw kwam naar het politie bureau met de juiste papieren en wilde de auto direct weer mee naar huis nemen. Dat ging niet door. De auto blijft op het politie bureau staan, totdat de boetes be taald zijn. De 31-jarige Middelburger mocht overigens helemaal niet in de auto rijden. De man heeft namelijk geen rijbewijs. Zowel voor het opgeven van de valse identiteit als voor het rijden zonder rijbewijs kreeg hij een pro- ces-verbaal. o Ellewoutsdijk door Emile Calon MIDDELBURG - Uit principe breekt een 31-jarige Vlissinger niet meer in woningen in, zo zei hij gisteren tegen rechtbankvoorzitter J. Wol- tring. Hij vindt dat hij bewoners zo iets niet kan aandoen, omdat een dergelijk misdrijf hen jarenlang een onveilig gevoel geeft. Desondanks stond hij wel terecht voor een inbraak op 3 april van dit jaar in een woning aan de Gera niumlaan in zijn woonplaats. Vol gens officier van justitie G. van der Hofstede moet de Vlissinger de da der zijn, omdat in die woning een sigarettenpeuk met het DNA van de 31-jarige is aangetroffen. De Vlis singer ontkende die misdaad. „Ie mand anders moet die peuk daar hebben neergelegd. Ik loop al zo lang mee, ik laat echt niet een siga ret liggen", zei de man, die een fors strafblad heeft en deel uitmaakt van de Vlissingse drugsscene. De officier stelde dat het echter zeer onwaarschijnlijk is dat iemand be wust zoiets heeft gedaan. De man werd ook verdacht van de diefstal van een laptop uit een woning. Een vroegere vriend had dat ver klaard tegenover de recherche. De Vlissinger ontkende ook die daad en wees erop dat de bewoonster hem niet had herkend tijdens een fotoconfrontatie. Volgens hem heeft die vriend geprobeerd hem erbij te lappen, omdat de vriend schap helemaal over is nadat hij wat kleren van hem had afgepakt. Van der Hofstede eiste vrijspraak voor de diefstal van de laptop, om dat hij die daad niet kon bewijzen. Voor de andere misdrijven, onder andere ook de diefstal van een fiets in Goes en enkele auto-inbraken, eiste hij acht maanden onvoorwaar delijk. Uitspraak 22 september. door Mieke van der Jagt Auto's, nee, daar geven Esther Brouwer en Jean Pierre Maas uit Vlissin gen eigenlijk niks om. Makkelijk om je in te verplaatsen, maar verder niet. Trabantjes ech ter, de kunststof autootjes met een tweetakt motortje, de trots van de voormalige DDR, daar gaat hun hart van open. „Ook andere tweetakt-auto's hoor. We zijn lid van 2TVN, een club van mensen die een Oost-Duitse tweetakt-auto bezitten. Daar heb ben we regelmatig een treffen mee. Wartburgs, Barkassen en Tra bantjes; ook een enkele oude DKW. Op zo'n treffen kun je zo wat alle onderdelen nieuw en tweedehands kopen", vertelt Jean Pierre. Dat moet ook wel, want de meeste trotse bezitters van dergelijke au to's doen bijna alles zelf. „Je moet wel een beetje technisch zijn om ze rijdend te houden. Er is nog wel een garagehouder in Tilburg, die voor z'n hobby tweetaktmoto- ren onderhoudt, maar de meeste leden van 2TVN hebben zo'n brik je voor erbij: pure hobby. Je moet er ook niet aan denken dat je erop aangewezen bent voor je vervoer. Het is koud, ongemakkelijk en het maakt heel veel herrie." Toch hebben Esther en Jean Pierre twee Trabantjes staan, één gewo ne en een zogenaamd Kubeltje, een open model. „Daarmee gin gen de vopo's (Volkspolizei) langs het ijzeren gordijn om te schieten op alles wat bewoog", weet Esther. Het mogen dan oncomfortabele vehikeltjes zijn, voor het Vlissingse stel werkt een ritje bijna therapeu tisch. Esther: „Als je je eens wat minder goed voelt, stap je gewoon in die oude Trabant en rijdt een rondje over de Boulevard. Daar word je gewoon vrolijk van. Ieder een die je ziet rijden, moet lachen. Mensen steken hun duim op, gaan spontaan zwaaien. Dan kom je even later glimlachend thuis." Hele lange stukken rijden ze niet met de Trabantjes, vanwege het ge brek aan comfort. „We zijn onlangs naar een groot treffen in Magdenburg geweest, maar dan wel met onze gewone auto, een Mercedes. Tien uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20