Druk op Thermphos opgevoerd UitGids Hoge eisen in zaak drugslab Waarde postzegels gekelderd Hoogerland gepasseerd voor WK PZC Tjeenk Willink weer tot informateur benoemd 4 Hoe je het geslacht van je toekomstige kinderen bepalen kan 10 en 11 Vandaag de bijlage MILIEU EN VEILIGHEID VROM: provincie moet fosforfabriek desnoods maar sluiten Word ook abonnee! Als je trombone speelt, moet je elke dag oefenen WALCHEREN Later zon 18° 3ÜÉk<, DONDERDAG 9 september 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 211 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 door Ben Jansen VLISSINGEN-OOST - Fosforfabriek Thermphos in Vlissingen-Oost ligt zwaar onder vuur. De VROM-in- spectie heeft de provincie aange spoord het bedrijf desnoods te slui ten als het te veel schadelijke stof fen uitstoot en de veiligheid onvol doende waarborgt. De provincie stelt binnen enkele weken een nieuwe milieuvergun ning vast, maar Thermphos weet niet of daar spoedig aan kan wor den voldaan. De fosforproducent kampt de laat ste jaren met problemen die zich vroeger niet of in veel mindere ma te voordeden: de omgeving klaagt over neerslaande rook en er zijn giftige stoffen als dioxine, ammo niak, cadmium, koper, chroom en kwik gemeten in concentraties die niet door de beugel kunnen. Bo vendien zijn tientallen gebreken op het gebied van de veiligheid ge constateerd. Voor de overschrij ding van de milieunormen heeft Thermphos gedoogvergunningen gekregen; om het bedrijf de veilig heid te laten verbeteren heeft de provincie als stok achter de deur dwangsommen aangekondigd. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs - zij is binnen het dagelijks provinciebestuur de eerstverant woordelijke voor handhaving - liet gisteravond via een woordvoerster weten dat Thermphos in samen spraak met de provincie en VROM een verbeterplan heeft opgesteld. Daarbij hoort een uitvoerig meet programma om na te gaan welke stoffen het bedrijf wanneer uit stoot. De eerste resulaten daarvan worden binnenkort verwacht. Provinciemedewerker Jos Zanders lichtte toe dat Thermphos per schadelijke stof en per veiligheids situatie normen krijgt opgelegd met een volgens de provincie rea listische termijn waarop die moe ten zijn bereikt. Thermphos-direc- teur Rob de Ruiter was niet voor commentaar bereikbaar. pagina 2 en 3: veiligheidscultuur is ernstig en zorgwekkend pagina 3: commentaar MIDDELBURG - De officier van justi tie heeft voor de rechtbank in Mid delburg gisteren zeven en negen jaar gevangenisstraf geëist tegen twee Rotterdammers. De mannen, 46 en 48 jaar oud, werden begin juni betrapt bij een drugslaborato rium in Kerkwerve. Daar werden stoffen gevonden waarmee Crystal Meth werd gemaakt. De eigenaar van de container waar in het laboratorium was gevestigd, een 49-jarige inwoner van Kerk werve, hoorde 240 uur werkstraf tegen zich eisen. De hoofdverdach te, een 61-jarige man uit Rotter dam, is nog altijd niet te vinden. pagina 21: hoge straffen als waarschuwing ZIERIKZEE - Een leeg bedrijventerrein, containers van de aannemer en stromende regen. Het is niet de meest alledaagse omgeving om muziek te ma ken. De 69-jarige Uwe Behrm uit het Duitse Herne moest het gisteren dan ook zonder publiek stel len. Maar daar was het hem ook niet om te doen. Hij speelt al vijftig jaar trombone en treedt op in verschillende formaties, maar hij oefent nog elke dag. Met het zeiltje dat altijd in zijn auto ligt, had hij een droog onderkomen voor zichzelf ge maakt. Uwe was onderweg naar zijn vrouw, die vakantie viert in Zoutelande. Onderweg stopt hij af en toe, om een stuk te fietsen of om een uur tje trombone te spelen. Het is niet de eerste keer dat hij op deze manier zijn vrouw in Zoutelande opzoekt. Vorig jaar liet hij z'n auto in Haamstede staan en fietste hij vanaf daar verder. Volgend jaar, weet hij al, gaat hij eerst naar Ouddorp. foto Dirk-Jan Gjeltema ALKMAAR - Postzegelverzamelaars beleven een soort beurskrach. Hun Nederlandse collectie is van de ene op de andere dag een stuk minder waard geworden. Dat blijkt uit de officiële NVPH-catalo- gus 2011 die sinds gisteren in de winkel ligt. In de gids zijn vrijwel alle zegels die tussen 1946 en be gin jaren negentig in Nederland zijn uitgegeven enorm in waarde gedaald. MIDDELBURG - Wielrenner Johnny Hoogerland mag niet naar het WK in Australië. Bondscoach Leo van Vliet liet de Yersekenaar giste ren buiten de selectie. In 2009 reed Hoogerland het WK Provincie is laks in aanpak van Thermphos reageer op www.pzc.nl reacties: 447 De vrije woensdagmiddag moet blijven 64% wel. Hij werd toen veertiende en was daarmee de beste Nederlan der. pagina 24 en 25: Hoogerland V-/ voelt zich slachtoffer Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1