Onderhandelingen grond rondweg V:£ '12; tl deDRVKKERY Luchtkwaliteit almanak Wekker (2) Nieuw, en nu al volgeboekt AANKOOP Provincie hoopt voor november percelen voor aanleg route om Serooskerke in handen te hebben WALCHEREN 18 en 19 21 ilpS^ De Literatuurfabriek door Theo Ciele SEROOSKERKE - Wil de rondweg om Serooskerke gelijktijdig met de nieuwe N57 af zijn, moet over twee maanden met het werk be gonnen kunnen worden. Of ook de aannemer daadwerke lijk begin november aan de slag kan, hangt af van de aankoop van de benodigde percelen tussen de N57, vlak bij molen De Hoop, en de Oostkapelseweg. Al de benodig de grond is echter nog niet in han den van de provincie. Dat verklaart het dagelijks provin ciebestuur in antwoord op vragen van het WD-Statenlid Carla de Paepe over de voortgang van de rondweg, die het doorgaande ver keer aan noordzijde om Seroosker ke moet leiden. Ongeveer de helft van de benodigde grond is inmid dels in eigendom bij de provincie. Dat betreft het deel tussen de N57 en de Molenweg. „Met de eigenaren en pachters van de gronden tussen de Molenweg en de Oostkapelseweg wordt on derhandeld over de door de pro vincie Zeeland gedane aanbiedin gen. Een perceel ten westen van de Oostkapelseweg wordt op nieuw getaxeerd, vanwege een re cente wisseling van eigenaar", al dus het dagelijks bestuur van de provincie. De procedure van de aanbesteding kan volgens Gedepu teerde Staten halverwege septem ber worden gestart. De aanleg van de rondweg om Serooskerke was voor de gemeen te Veere een van de voorwaarden om akkoord te gaan met de aanleg van de nieuwe N57 tussen de Veer- sedam en A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. Het 'Middelburgse' deel van de N57 wordt in december opgesteld voor het verkeer. De aanleg van het gedeelte tussen de Gapingse- weg bij Serooskerke en de Veerse- dam moet in oktober volgend jaar gereed zijn. Donderdag 9 september 2010 Tip? walcheren@pzc.nl Toeren in DDR-auto: herrie, kou en ongemak, maar leuk! Officier schokt drugsfabrikanten met hoge strafeis VLISSINGEN - Hoeveel hotels kunnen zeggen dat ze het eerste weekend al volgeboekt zijn? Hotel Zilt, aan de Nieuwendijk in Vlissingen, mag dan het zomerseizoen gemist hebben, het filmfestival pikt het toch maar mooi mee. Het hotel is helemaal af. Alle kamers hebben hun eigen stijl, maar het meest bijzondere is de ontbijtzaal: onder de eeuwenoude gewel ven. Ook in de rest van het hotel zijn origine le elementen van de voormalige Dert-panden bewaard gebleven. Ruben de Pagter en Patri cia Wortelboer staan te trappelen om hun gas ten te ontvangen. Dat kan straks ook in het meest linkse pand, met de moderne voorge vel: daar creëert eigenaar ME Vastgoed grote re suites. foto's Lex de Meester Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Nergens in Middel burg zijn vorig jaar de grenswaar den voor stikstifdioxide en fijnstof overschreden. De gemeente zegt dat er wel enkele 'knelpunten' zijn. De kaaienroute, delen van de huidige N57 en de Walensingel zit ten tegen de grens aan, terwijl in andere delen van de stad de lucht veel schoner is. De gemeente ver wacht een gunstig effect van de openstelling van de nieuwe N57, waardoor er minder doorgaande verkeer door de stad zal rijden. De collega op het Middelburgse nota riskantoor - een slechte slaapster - had al maandenlang, midden in de nacht, last van een soort belgeluidje, dat maar even duurde. Haar vriend - een vaste slaper - daarmee geconfronteerd, had zoiets van 'het zal allemaal wel, daar heb je haar weer'. Onlangs moest de vriend om vier uur in de nacht naar het toilet en hoorde dan eindelijk ook datzelfde geluidje. 'Daar heb je mij weer', dacht hij nog. Na enig zoekwerk kwam de oplos sing. Sinds de wintersportvakantie in ja nuari ging trouw het reiswekkertje, dat in een la op de slaapkamer lag, om vier uur 's nachts af. op 1 oktober start seizoen 2010-2011 over boeken en schrijvers, o.l.v. Lidewijde Paris en Frank van Doeselaar meer informatie: zie www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19