forehand sport 129 Vloeiende start van Tencezaman Wozniacki op schema Nieuwenhuijse stopt ermee bij Dauwendaele Duinkerke schrijft weer een zege bij Rens Pijfferoen wordt tweemaal derde Woods houdt stand woensdag 8 september 2010 Caroline Wozniacki maakt haar favorietenrol bij de US Open voorlopig waar. De als eerste geplaatste Deense tennisster bereikte ten koste van de Russische Maria Sjarapova de kwartfi nales: 6-3 6-4. door Fardau Wagenaar NEW YORK - Volgens zijn vrienden bestaat er geen tennisser die com petitiever is ingesteld dan Robin Söderling. Hij is een wolf, zonder angst, met een verwoestende fore hand. De Zweed (26) is een van de meest opvallende tennissers van het afgelopen anderhalf jaar. Van avond treft hij in de kwartfinale van de US Open Roger Federer. De eerste dag van Roland Garros 2009 verzuchtte een Zweedse ten- nisverslaggever dat hij de volgende dag vast naar huis zou gaan. Hij was in Parijs om Robin Söderling te volgen en die zou er snel uitvlie gen. Maar de journalist boekte bij en nog eens. Hij zag zijn landge noot in de vierde ronde-Rafael Na- dal - na 31 zeges op Roland Garros - verslaan. Söderling en de verslag gever bleven in Parijs tot en met de finale. Die verloor Söderling uit eindelijk van Federer. Het was het begin van een onge kende opmars, die Söderling naar de top van de wereldranglijst bracht. Hij deed al jaren mee op de tour en de verwachting was dat het een eenmalige opleving was. Maar de Zweed had iets anders in gedachten en veranderde van een speler die amper meetelde in een koelbloedige topper. Ook dit jaar haalde hij de finale van Roland Garros, alleen keek hij dit keer in de ogen van een man vol wraakge voelens. Nadal, die eiste met suc ces zijn titel terug. Söderlings grootste wapen is zijn forehand, die wordt omschreven als 'bruut' en 'bommen die explo deren zodra ze van zijn racket ko men'. Zijn tegenspelers grappen: „Hij zou gearresteerd moeten wor den, omdat hij een wapen mee neemt op de baan." Het was oud-topspeler Magnus Norman CALFVEN Joannathan Duinkerke blijft zijn ze gereeks bij de ID-renners voortzet ten. Ditmaal was de coureur uit Goes met overtuiging de sterkste in het Brabantse Calfven. Terneuze- naar Tonny Hoogstraate werd twee de, terwijl Otto de Vriendt (Terneu- zen) verraste met de derde plaats. Bij de tandems werd Jeroen Pies- sens uit Hulst tweede. SLUIS Juniorwielrenner Rens Pijfferoen heeft de laatste dagen in Belgische wedstrijden tweemaal een derde plaats behaald. De coureur uit Sluis deed at in Wondelgem en Onze Lie ve Vrouw Waver. Mathijs Buzeijn uit Schoondijke eindigde in beide wedstrijden respectievelijk op de twaalfde en tiende plaats. Nieuwe ling Dante de Ruysscher uit Oost burg werd in Assebroek zevende. die Söderling leerde zijn krachten optimaal te benutten. Dat er een winnaar van ongekende klasse in hem school, wisten ze in Zweden al lang; nu moest de zekerheid nog in zijn spel worden gebracht. Hun eerste succes samen volgde vlak na het begin van hun samen werking in 2009 in Parijs. Als kind al had Söderling een doel voor ogen. Hij wilde de beste zijn. Op zijn fiets reed hij elke dag naar de tennisbaan. Trainen, beter wor den, harder slaan. Vraag iemand uit zijn juniorentijd naar hem en ze zeggen hetzelfde: „Hij is een ge boren strijder, een Viking in de puurste zin van het woord." „Hij is voor niemand bang", zegt voor malig toptennisser Joachim Johans son in het blad Deuce. „Ik ken hem al vanuit de jeugd, het is nooit anders geweest." Maar de doorbraak kwam pas veel later dan Söderling verwacht had. Hij verloor te veel partijen en zocht overal excuses voor. De wind was te hard, de toeschou wers te luidruchtig. „Dingen die hij niet kon controleren", zegt Nor man. „Ik probeerde zijn mentali teit te veranderen, hij moest sterk worden in zijn hoofd. We hebben het moeilijk gehad in het begin. Veel gesprekken en discussies ge voerd. Hij is eigenwijs, wil dingen soms moeilijk aannemen. Maar een week voor Roland Garros in 2009 kwam hij naar me toe en zei: Nu begrijp ik wat je bedoelt." Vanavond treft de als vijfde ge plaatste speler Roger Federer. De cijfers spreken voor de Zwitser die in dertien wedstrijden liefst twaalf keer van Söderling won. Maar dat feit zal Federer niet gerust stem men. Die ene nederlaag leed hij af gelopen juni in de kwartfinale van Roland Garros. 'Söderling zal zijn wapen laden en volop inzetten. Hij heeft honger naar meer. NORTON - Ook tien keer is geen scheepsrecht voor Phil Mickelson. De gol fer had gisternacht op de Deutsche Bank Open in het Amerikaanse Norton voor de tiende keer dit jaar de kans om Tiger Woods af te lossen als num mer één van de wereldranglijst. Maar Mickelson bezweek opnieuw onder de druk. Woods, voor de zesde keer uitgenodigd voor de Ryder Cup, gaat straks zijn 274e week in als lijstaanvoerder. Voor Mickelson wacht zijn 262e week als nummer twee. foto Stew Milne/AP MIDDELBURG - Adriaan Nieuwen huijse is geen trainer meer van de voetballers van Dauwendaele. Dat maakte de oefenmeester gistera vond bekend aan de spelersgroep. „Hij ziet het niet meer zitten", lichtte bestuurslid Gerrie van Wijngaarden toe. „Hij had niet het idee dat hij de groep kon motive ren." Nieuwenhuijses vertrek komt drie dagen na Dauwendaeles debuut in de eerste klasse met een 5-0-neder- laag bij Alblasserdam. De taken van Nieuwenhuijse worden voorlo pig overgenomen door zijn assis tent Willem de Keuning. Dauwen daele gaat op zoek naar een defini tieve vervanger voor Nieuwen huijse. „Maar dat zal niet makke lijk zijn", denkt Van Wijngaarden. Nieuwenhuijse was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. door Aector Dooms TERNEUZEN - Veel doelpunten bij de start van de zaalvoetbalcompeti tie in de eerste klasse regio Zeeuws-Vlaanderen. Ook was het krachtsverschil in enkele duels groot. Zo won titelkandidaat Ten cezaman met 9-1 van Wentzler Pauwels en klopte Cargill nieuwko mer Unitron met 8-1. Opvallend was de 7-1-winst van D'Ouwe Brug/Van Opdorp tegen Max Kor ting Pro Sport. Vinfo Tech.-De Molenhoek 6-9 (3-3)1 Het duel ging lang gelijk op. Vinfo slaagde erin telkens de ach terstand weg te werken. In de slot fase nam De Molenhoek via snelle tegenaanvallen, vaak ingeleid door doelman Michael van Langevelde, afstand. Doelpuntenmakers. Vinfo Tech: Tas- hin Kilic 3, Timucin Yilmaz 2, Yasin Ben Ali 1. De Molenhoek: Michael Visser, Thijs de Blaeij, Jopie van 't Hof allen 2, Johnny Kloonen, Michel Mullaert, Mar co Doens allen 1. Max Korting Pro Sport-D'Ouwe Brug/Van Opdorp 1-7 (0-2): De Sasse ploeg was effectief in de af werking. Bij Max Korting zat het tegen, omdat paal en lat treffers in de weg stonden. Dat nam niet weg dat D'Ouwe Brug een goede wed strijd speelde, die bekroond werd met een zevenklapper. Doelpuntenmakers. Max Korting: Jur- gen Verbraeken 1. D'Ouwe Brug/Van Opdorp: Stefan Burbach, Wesley Win- ne beiden 2, Pierreluigi Contu, Niels Matthijsse, Martijn Marcelis allen 1. Unitron-Cargill 1-8 (0-4): Promo vendus Unitron kampte met aan passingsproblemen. Cargill liep vlot uit naar een 4-0-voorsprong bij de rust, die verder werd uitge bouwd. Doelpuntenmakers. Cargill: Randy van Overmeeren, Ayhan Atmaca bei den 3, Darius Blaszyk, Mike van Kolk beiden 1 ONyVA De Tukker-Amstelhoek- je /Bakker 3-5 (2-1): De Westdor- penaren maakten het Amstelhoek- je lastig. De Tukker, dat halverwe ge nog met 2-1 leidde, moest in de laatste tien minuten pas buigen voor de ontketende Axelaars. Via een snelle omschakeling bij balbe zit, gecoördineerd door uitblinker Kenneth Okorley, zette Amstel- hoekje de situatie recht. Doelpuntenmakers. De Tukker: Jur- gen Naeye 2, Steve Kesteleijn 1. Amstelhoekje/Bakker: Marco Plas- schaert 4, Randy Lauret 1. Tencezaman-Wentzler Pauwels 9-1 (4-0): Wentzler Pauwels hield twintig minuten stand, maar na de 1-0 scoorden de Hulstenaren in korte tijd nog drie keer. Het verzet bij de ploeg uit Vogelwaarde was gebroken en onder impuls van rou tinier Angelo Verbraeken werd de score opgevoerd. Doelpuntenmakers. Tencezaman: An gelo Verbraeken 4, Collin van Coethem 2, Davy Kerstens, Kieran O 'Shea, Roy Esselink allen 1. Sportk. Vliegende Vaart-'t Bier winkeltje 4-6 (1-2): Het verschil zat 'm in de afwerking. Bovendien was doelman Frank Holtus een struikelblok voor Vliegende Vaart. Doelpuntenmakers. Vliegende Vaart: Kees Duitemeijer 2, Tim de Braai, Edo Lucieer beiden 1. 't Bierwinkeltje: Roy van Ham 3, Timon van der Hooft 2, Jan-Willem Tangelder 1. ABN-AMRO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87