221 zeeland Eenvoudige handleiding Zeeuwse basisscholen overwegen afschaffing vrije woensdagmiddag brieven MEISJE VAN DE SLIJTERIJ Voordelen en lol van twitteren en bloggen voor Spoorbak Kabinetsformatie 2 Kabinetsformatie 3 Kabinetsformatie 4 Kabinetsformatie 5 Trainingscentrum Gemeentewapen woensdag 8 september 2010 Meisje van de Slijterij Petra de Boevere is' zo'n beetje de koningin van de sociale, belangstellende mensen neer te zetten. 'Toch wel stoer' om die Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@ipzc.nl In de krant van zaterdag moest ik lezen dat de spoorbak in Goes, be doeld om overlast door treinen te gen te gaan, mogelijk van de baan is. Je maakt wat mee als inwoner van Nederland, als burger van Goes. Lang heb ik gedacht dat de overheid er voor mij is, maar dat is niet zo. Belanghebbenden moeten bij vergunningverlening het reken werk van ministeries narekenen om telkens weer 'fouten' te vin den. Tot de Raad van State moeten we tegen die overheid knokken. De overheid is niet voor de burger maar voor zichzelf! En nu weer de lokale politiek. Van verdiepte bak, via halfverdiepte bak, naar niet ver diepte bak tot helemaal geen bak. Nieuwe metingen moeten bewij zen dat de overlast door snelheids beperking mee valt. Ik verzeker u: ook langzaam rijdende zware trei nen veroorzaken veel overlast. Poli tiek, doe eindelijk je werk en kom op met die bak! H. van Gellecum Patijnweg 66, Goes De heer Klink trekt de stekker uit een rechts kabinet, daar gaan de keiharde bezuinigingen. Hij was ook verantwoordelijk voor de aan schaf van 34 miljoen vaccins waar van er nu ongeveer 25 miljoen ver nietigd moeten worden! Emile Roe mer (bijnaam, Ratelband) van de SP staat al te trappelen om te rege ren. Dan heeft iedereen straks recht op een even grote uitkering, ongeacht of er gewerkt is of niet. Dan onze vrome meneer Cohen, zijn partij, vind ik, was verantwoor delijk voor het debacle van ABN Amro. Dat kostte de belastingbeta ler 30 miljard. Maar bezuinigen dat willen ze niet zoveel, nee je kunt beter de AOW-leeftijd optrekken. De Tweede Kamer is 'democra tisch' gekozen, misschien dat we het aantal leden terug moeten brengen naar vijftig, dat tikt lekker aan. Verder misschien alle banden met de Europese Unie verbreken. Straks nemen ze alle pensioenfond sen over. Om de gaten te dichten, net als de Nederlandse Staat jaren gedaan heeft bij onder meer het ABP. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht De formatie is mislukt omdat Ab Klink partijprincipes belangrijker vindt dan regeringsmacht. In zijn fractie heeft hij twee medestan ders. Hoe zit het met de principes van de rest? Wat ik nauwelijks lees, is dat in het CDA waarschijnlijk ve len het gewoon eens zijn met Geert Wilders. Ze vinden zijn stijl een beetje vulgair, maar zijn stre ven naar een dominantie van de joods-christelijke cultuur oké. Ook de SGP denkt er zo over: ze spre ken hun steun aan de PW niet hardop uit, maar diep in het hart is men dankbaar dat hij de islamiti sche appels uit de mand haalt. Ik respecteer ieders mening, maar vraag hen die er inderdaad zo over denken, dit vaker hardop te zeg gen. Wel zo duidelijk. Louis Geleijnse Everingseweg 12, Oudelande Wie niet voor mij is, is tegen mij. Dus vervangen we dwarsliggers ge woon door meelopers. Gelukkig voor Klink, Koppejan en Ferrier is er nog geen verbanningsoord op Rottumeroog ingericht. Maar aan de komende maatregelen gaat rechts Nederland 'de vingers aflik ken', dus wie weet. Nederland, word toch wakker: wat alle dictatu ren ter wereld wordt verweten, ge beurt hier en nu eigenlijk recht on der onze neus. Met een zuinig lach je kun je er een grap over maken. De werkelijkheid is om te huilen! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Er wordt steeds gesproken over een cijfermatige 76 zetels (de helft plus 1). Echter je kunt gevoeglijk aannemen dat er achter de scher men ook gesproken wordt met de SGP, dan zijn er 78 zetels. Het is immers duidelijk dat de SGP in gro te lijnen dezelfde visie heeft als de PVV, zij het met een christelijk sausje. Koppejan kan zich dankzij deze SGP-steun toch nog populis tisch als 'dissident' blijven opstel len! Nu Ab Klink is vertrokken is dit zeker niet onwaarschijnlijk. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede In de krant van 5 september las ik, dat Tin Buis latente plannen heeft voor de oprichting van een interna tionaal oefencentrum voor calami teitenbestrijding. Dit voorjaar is in Breskens de eerste mobiele trai ningseenheid voor de off-shore ge doopt. De producent hiervan heeft een bedrijf, dat gespecialiseerd is in veiligheidstrainingen op maritiem gebied, heeft veel expertise en know how in huis en opereert mondiaal. Zo begreep ik bijvoor beeld, dat er in de trainingsunit zelfs helikoptercrashes kunnen worden nagebootst. Als ik lees, dat men voornemens is een soortgelijk initiatief op te starten lijkt het mij verstandig om krachten te bunde len. Coöperatie kan zeer besparend werken, gebruik maken van reeds bestaande kennis en apparatuur. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Met verbazing lees ik voor de twee de keer - en nu op de voorpagina van het Zeeuws-Vlaamse katern van de krant (6 september) - van die Dordtenaar met zijn ontwerp voor een gemeentewapen. Waar haalt hij het lef vandaan te gaan rommelen in het originele ont werp van Dingeman de Koning om daarna zijn 'creatie' ook nog schijnbaar schaamteloos aan te bie den aan onze gemeenteraden? Ik hoop dat onze bestuurders deze Hollander voor eens en altijd dui delijk laten weten dat ze niet ge diend zijn van zijn initiatief Hij loopt voor de muziek uit en als het komt tot een gemeente Zeeuws-Vlaanderen, is er aan deze zijde van de Westerschelde creativi teit genoeg zelf een wapen te ont werpen. Het voorbeeld hebben we. Henk van de Berg Kerkdreef 17, Axel Eerlijk gebruik van social media geeft mensen de kans dromen uit te laten komen, betoogt Petra de Boevere in 'Meisje van de Slijterij'. door René Hoonhorst Twitteren en bloggen is geen tijdverspilling voor een ondernemer. Social media kunnen hem hel pen om producten en ideeën on der de aandacht te brengen. De reacties van de volgers van tweets en sites kunnen de ondernemer ook helpen zijn product te vervol maken. Petra de Boevere is als 'Meisje van de Slijterij' uitgegroeid tot een rol model voor gebruikers van social media. De uitbaatster van slijterij De Vuurtoren in Breskens krijgt landelijke bekendheid. Niet alleen meer door de groei van het aantal volgers van haar blogs en twitter- boodschappen, maar ook door le zingen en presentaties (over wijn, whisky én social media) in heel het land. Voor mediagebruikers en slijters, maar ook voor bedden- en schoenenverkopers. Optredens op radio en televisie vergroten haar bekendheid en po pulariteit nog meer. Niet dat ieder een fan is. „Je bent dol op haar of je haat haar", weet een Amster damse volgster. De Boevere is zich daar van bewust, maar ze blijft op weblogs en twitter altijd zichzelf „Liegen, spammen of je voordoen als iemand anders doe je niet. Het komt altijd uit en dient geen doel. Ik gun iedereen zijn eigen mening en zo lang die mening niet beledi gend is of ontaardt in ordinair ge scheld, laat ik negatieve en kriti sche reacties gewoon op de diverse websites staan", verklaart Petra. Het meisje van de slijterij heeft in tussen flink wat zelfvertrouwen opgedaan door haar gebruik van social media. Ze heeft ervaren dat haar persoonlijke ontboezemin gen niet alleen leuke reacties en contacten opleveren, maar ook za kelijke successen. Zo hebben blog en twittervolgers de Zeeuwierjene- ver aan zijn naam en etiket gehol- door Cornelleke Blok MIDDELBURG - De vrije woensdag middag op basisscholen bestaat over enkele jaren waarschijnlijk niet meer. Zeeuwse schoolbestu ren overwegen om de lestijden aan te passen. De scholen denken aan vijf gelijke schooldagen, bij voorbeeld van half negen tot twee uur. De Archipel scholen (21 openbare basisscholen op Walcheren) zijn in overleg met Kinderopvang Wal cheren om de aansluiting op de na schoolse opvang goed te laten ver lopen. „We moeten inspelen op vragen uit de maatschappij", zegt pen en de drank tot een landelijk succes gemaakt. De Boevere wilde een zilte jenever voor bij Zeeuwse zeevruchten als oesters en mosse len in haar zaak verkopen. Maar in tussen is Zeeuwierjenever van Gro ningen tot Gulpen en van Beetster- zwaag tot Barendrecht te drinken. Haar aandachttrekkende webactiviteiten deden ook andere dromen in ver vulling gaan. Als klein meisje wil de ze al een boek schrijven en de ze week wordt 'Meisje van de Slij terij' ten doop gehouden. Een lan- directeur Cees Corstanje. „Tijden veranderen: voorheen zat moeder thuis te wachten na schooltijd. Nu rijden tweeverdieners van hot naar her; dat is niet goed voor de kinderen. Met vijf gelijke schoolda gen zorg je voor meer rust en regel maat." De Archipel scholen willen de nieuwe schooltijden wellicht volgend jaar al invoeren. Ook enkele scholen van de Alpha Scholengroep (16 christelijke basis scholen op de Bevelanden) bera den zich op de lestijden. „Op de maandag, dinsdag en don derdag zitten de kinderdagverblij ven boordevol, omdat veel ouders dan werken", weet directeur Anko delijk uitgever benaderde haar voor een voorwoord in een Ameri kaans marketingboek. De uitgever kon zich vinden in Petra's kritiek dat het boek te Amerikaans was voor de Nederlandse markt. De au teur verordonneerde te vaak dat ondernemers 'iets moesten' doen om succes te hebben. Het aanbod om zelf een boek te schrijven, nam De Boevere na eni ge aarzeling aan. Vanwege die meisjesdroom een echt ouderwets boek op haar naam te hebben staan. Ook bij het schrijven van het boek maakte ze weer gebruik van Hoepen. „Terwijl de woens dag en de vrijdag slecht bezet zijn. Met vijf gelijke lesdagen tot twee uur of half drie, is de opvang veel makkelijker te regelen. Bovendien hebben de leraren meer tijd om na schooltijd te vergaderen of in gesprek te gaan met ouders. Aan de andere kan is er ook wat te zeg gen voor een rustmoment in de week, waarin er tijd is voor andere dingen, zoals kinderfeestjes." VOS/ABB, de landelijke vereni ging van openbare scholen, ver wacht dat over een jaar meer dan vijfhonderd scholen in Nederland zijn overgestapt naar nieuwe lestij den. 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84