281 sport Wolf met een verwoestende Schleck en O'Grady naar huis US OPEN Robin Söderling handhaaft zich al anderhalfjaar aan de top van het mondiale tennis. Dat had niet iedereen ver wacht. Vanavond treft hij Roger Federer op de US Open. Romario wil nu scoren in politieke arena Kei voor kei van bridgeclub Zierikzee Engeland opponent hockeysters Oranje Van de Woestijne krijgt JSF Award Duinkerke schrijft weer een zege bij Kylle Matthijssen is stap dichter bij titel Roadies en Blues delen de punten Hoondert Rally Team levert topprestatie De Priester wint nationale ranking Doelsaldo breekt Rillandia op woensdag 8 september 2010 door Patrick Delait VILANOVA I LA GELTRU - Het vertrek van Andy en Frank Schleck bij Saxobank dreigt er een te worden met een bittere nasmaak. Andy Schleck, de jongste van de Luxem burgse broers, werd gisteren voor de start van de tiende etappe in de Vuelta door teammanager Bjarne Riis naar huis gestuurd omdat hij maandag, tijdens de rustdag, heeft gezondigd tegen de teamregels. Schleck en ploegmaat Stuart O'Grady dronken na het diner nog alcohol. Het verdict van Riis was onverbiddelijk. Beide renners moesten gisteren hun koffers pak ken. „Hoewel ik verantwoordelijk ben voor mijn eigen gedrag, vind ik dit een zware straf. Maar als Bjarne denkt dat dit het beste is, dan is dat zo. Ik respecteer zijn be sluit", reageerde Schleck gelaten. Al voor de Tour de France werd be kend dat de wegen van de Schlecks en Riis na dit seizoen zul len scheiden. De broers werken momenteel aan een eigen Luxem burgs ProTour-team dat geleid zal worden door Kim Andersen. Ook O'Grady zal Saxobank verlaten. Het nakende vertrek van beide ren ners heeft mogelijk meegespeeld in de beslissing van Riis. Zonder het Saxo-duo tekende gis teren in de etappe naar Vilanova een groep van elf renners, onder wie Rabo-renner Laurens ten Dam, na vijftig kilometer voor de beslissende vlucht. Na de venijni ge beklimming van de Alto del Rat Penat (eerste categorie) ging Ima- nol Erviti er in zijn eentje van door. Op de streep had Erviti 37 se conden voorsprong op de Belgen Romain Zingle (Cofidis) en Greg van Avermaet (Lotto). Laurens ten Dam werd negende op 42 tellen. Joaquin Rodriguez (Katoesja) be gint vandaag als nieuwe leider aan de etappe naar Andorra. Aan twee seconden bonificatie had de Span jaard genoeg om de rode leider strui over te nemen van Igor An ton. Roger Federer plaatste zich door zijn zege op lürgen Melzer voor de 26e keer op rij voor de kwartfinale van een Grand Slam. Het grootste wapen van Robin Söderling is zijn forehand, die wordt omschreven als 'bruut' en 'bommen die exploderen zodra ze van zijn racket komen'. Thiemo de Bakker ervoer het in de derde ronde van de US Open. Vanavond moet Roger Federer er aan geloven. foto Pieter Foley/EPA RIO DE JANEIRO Romario, de vroegere topspits en winnaar van het WK voetbal in 1994, heeft zichzelf een nieuw doel gesteld. Hij wil in oktober gekozen worden als volksvertegenwoordi ger voor de Socialistische Partij in Rio de Janeiro en hoopt met name op supporters uit de uitgestrekte sloppenwijken van de miljoenen stad. ZIERIKZEE Magda Does-Van der Horst heeft gisteren een Kei ontvangen van de Nederlandse Bridge Bond. Zij krijgt deze onderscheiding voor haar grote betekenis voor de Zierik- zeese Bridge Club. Ze wordt be stempeld als 'de moeder van de club'. Ze is vrijwel vanaf de start van de club lid. In 1985 werd ze penningmeester en daar stopt ze nu mee. ROSARIO De Nederlandse hockeysters ne men het in de halve finale van het WK op tegen Engeland. De Britse vrouwen verloren gisternacht het laatste duel in groep B met Argenti nië met 2-0 en eindigden zo als tweede. Argentinië gaat met vijf ze ges uit vijf wedstrijden als poule winnaar door naar de halve eind strijd. ROTTERDAM Wim van de Woestijne uit Middel burg heeft gisteravond de Jeugd sportfonds Award 2010 uitgereikt gekregen. Hij is werkzaam bij de Sociale Dienst Walcheren. Hij was de intermediair die de meeste kin deren aanmeldde bij het JSF in Ne derland in 2010. Het JSF stelt kinde ren uit gezinnen die van een mini mum moeten leven in staat om te sportne in verenigingsverband. CALFVEN Joannathan Duinkerke blijft zijn ze gereeks bij de ID-renners voortzet ten. Ditmaal was de coureur uit Goes met overtuiging de sterkste in het Brabantse Calfven. Terneuze- naar Tonny Hoogstraate werd twee de, terwijl Otto de Vriendt (Terneu- zen) verraste met de derde plaats. Bij de tandems werd Jeroen Pies- sens uit Hulst tweede. JOURE Supermoto-rijder Kylle Matthijs sen uit Poortvliet heeft zijn leiden de positie verstevigd in de klasse Nationalen. De Thoolse coureur werd dagwinnaar in het Friese Jou- re door een eerste en derde plaats in de manches. Gregory de Nooijer uit Vlissingen kwam bij de inters niet actie door een schouderblessu re. Het is de vraag of hij dit seizoen nog kan rijden. MIDDELBURG De openingswedstrijd in de eerste klasse pool was de huisderby tus sen The Roadhouse Roadies en de Blues. Het werd 4-4. Chris van Renswoude van de Roadies won twee partijen. Mark van Wijngaar den, terug van Cue Action, won ook een partij. Dennis van Belzen, Martien Neumann en Joris Lodder wonnen voor de Blues. AMSTERDAM Adwin Hoondert uit Hoedekens- kerke is tijdens de rallysprint van Amsterdam op de vierde plaats geëindigd in groep N. De rally be stond uit twee klassementsproe ven. Door het warme weer had de Zeeuwe ploeg last van oververhit ting van de remmen. Dit kostte veel tijd, maar desondanks waren Hoondert en navigator Ruud Koole tevreden met het resultaat. TILBURG Kaylee de Priester heeft in Tilburg de eerste Nederlandse Darts Ran king na de zomerstop gewonnen. Voor de Middelburgse is dit de eer ste toernooiwinst in deze cyclus. In de-finale versloeg de pas zestien jarige dartster Annet van Elten met 3-2. Bij de vrouwen haalde Karin Krappen de halve finale. Daarin ver loor ze van Francis Hoenselaar. YERSEKE Rillandia is op doelsaldo uitgescha keld in de districtsbeker. De club van trainer Eddie Kiesenberg speel de gisteravond met 1-1 gelijk tegen Zwaluwe. Beide clubs hadden hun andere pouleduel tegen Yerseke ge wonnen. De 3-1 van Zwaluwe over steeg de 2-0 van Rillandia echter. Joey Konings zette Zwaluwe giste ren vlak voor rust op 0-1. Mehmet Dolma maakte vlak voor tijd gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76