zeeland 119 met nieuw elan seizoen 2011 in Barrelhouse opent het nieuwe Brogumseizoen 'Overleg pinautomaat gaat goede kant op' T muzikaal aanbod 'Brogum heeft een belangrijke functie voor beginnende hands' Bart Gabriëlse, programmeur Brogum woensdag 8 september 2010 door Piet Kleemans Hij wil afwijken van de gebaande paden, op zoek naar nieuwe muzi kale wegen. Dus naast bluesrock en metal ook dubstep in Brogum. Programmeur Bart Gabriëlse wil een frisse frisse wind door het Zierikzeese muziek- en theaterpodium laten waaien. Brogum heeft, zegt Gabriëlse, nu vooral een metalimago. Daar wil de Middelburgse muziekkenner en promotor - sinds enkele maanden de nieuwe programmeur van Brogum - verandering in brengen. Stap voor stap, maar wel resoluut. Als voorbeeld van vernieuwing noemt Gabriëlse de komst naar Brogum van de internationale dub- step-top - een muziekstroming binnen de dance-scene - in de per sonen van de Zwitser Dimitri Grimm (DJ Dimlite) en zijn Britse collega Kidkanevil. Beiden worden beschouwd als dé trendsetters bin nen de offbeat hip-hop. Dimlite trad dit jaar al eerder op in Nederland en wel op het gere nommeerde North Sea Jazz Festi val. „Elders in Zeeland heeft dit ge werkt en ik denk dat het in Brogum ook gaat werken", zegt Gabriëlse. Dimlite en Kidkanevil komen zaterdag 30 oktober naar Brogum. Ander nieuwtje in het Brogumpro- gramma wordt de samenwerking met de - VPRO-gerelateerde - 3voori2club Zeeland. Zaterdag 2 ok tober komt in het kader van de 3voori2club de Belgische formatie The Sore Losers naar Brogum. De Vlamingen hebben hun liefde voor rock, blues, folk en garage sa- na het optreden gewoon naar huis rijden. Je hoeft geen hotels of iets dergelijks te regelen." Andere veelbelovende band uit België is Balthazar, door Gabriëlse net voordat ze doorbrak (en veel duurder werd) gecontracteerd. De band heeft door Europa getoerd en gaf ook concerten in Canada en Zuid-Afrika. Op hun eerste tour in Nederland waren alle concerten uitverkocht. Critici vergelijken de band met grote acts als The Arctic Monkeys. Balthazar zorgt zaterdag mengebald tot een geheel eigen ge luid. Een geluid dat zowel door pu bliek als vakpers hogelijk geappre cieerd wordt, weet Gabriëlse. „Het grote voordeel van samenwer king met de 3voori2club Zeeland is dat de club een heel groot deel van de promotie doet. Dat scheelt ons weer een hoop werk." Gabriëlse voegt er meteen aan toe dat België voor Brogum een uitste kende muzikale vijver is om in te vissen. „Daar zitten echt heel goe de bands. En het voordeel is dat ze 25 september samen met sup port-act Stad van Licht voor een Vlaamse invasie in Brogum. Gabriëlse wil daarmee niet zeggen dat het in Zeeland en omstreken aan muzikaal talent ontbreekt. In tegendeel. „Ik word heel vaak be naderd door allerhande bandjes en daar zitten ook nieuwe dingen tussen. Zelf zou ik bijvoorbeeld best wat meer willen doen met sin- ger-songwriters." De programmering van Brogum hoort breed te zijn in de visie van Gabriëlse. „Dus bijvoorbeeld ook in ieder geval één keer per jaar een concert van een grote naam uit de Nederpop. Dat hoort gewoon bij Brogum." Wat ook bij Brogum hoort, zijn evenementen als het jaarlijkse smartlappenfestival en het spe ciaal voor Schouwen-Duivelande bands bedoelde Local Under ground. „Daar kom ik niet aan. Brogum heeft een belangrijke func tie voor beginnende bands. Helaas heb ik gewoon niet genoeg ruimte om ze allemaal een kans te geven", zegt hij. Gabriëlse wil zoals gezegd wel ver anderen en ook best stevig, maar niet van de een op de andere dag. „Ik moet Brogum nog een beetje leren ontdekken en Brogum moet mij nog een beetje leren kennen." Naast de programmering heeft Brogum ook andere zaken op de schop genomen. Zo is onder meer de website compleet vernieuwd, evenals de huisstijl. Nieuw is dat voor de concerten in het Zierikzeese muziekpodium nu online tickets besteld kunnen wor den. www.brogum.nl Willem Adriaansens foto's Dirk-Jan Gjeltema en Athos Burez Barrelhouse bijt het spits af van het nieuwe Brogum-sei- zoen met een concert op za terdag 18 september. De band doet oude bluestijden herleven met veel traditionals en covers van on der anderen Muddy Waters en John Lee Hooker. Six Strings Down is support act. Zaterdag 25 september speelt de Belgische band Balthazar tijdens de 'Vlaam se invasie'. Een week later (zater dag 2 oktober) is het podium voor The Sore Losers, eveneens afkom stig uit België. Skapunk extraodinaire staat voor 9 oktober op het programma Jaya the Cat. Zaterdag 30 oktober is Zie- rikzee voor één avondje de hoofd stad van de internationale progres sieve dancescene. Bijzondere geno digden zijn de Zwitser Dimitri Grimm, beter bekend onder zijn DJ naam Dimlite en de Britse Kid kanevil. Zaterdag 6 november klinkt in Brogum hip hop van Per quisite. Villagroove en DJ Wired treden op tijdens de Eighties Night zaterdag 6 november. Voor zaterdag 20 november staat Play Ground Comedy op het pro gramma met onder anderen Chris van der Ende, Christian Pielich, Dries Postma 8c MC Bas Birke. Zaterdag 11 december is het voor de tiende keer Local Underground in Brogum. Local Underground is een avond waar nieuwe Schouwse bandjes zichzelf mogen presente ren op een groot podium. Er spe len vier bands. Welke dat zijn is nog niet bekend. Zaterdag 18 de cember spelen JP 8c the Seegerses- sie band. Brogum-programmeur Bart Gabriëlse zoekt de juiste balans tusen ver trouwd en vernieuwend. foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel GOES - Onderhandelingen over een nieuwe pinautomaat op de Grote Markt in Goes hebben een 'goede kans van slagen'. Dat zegt districtsdirecteur particulieren Ar no van Horssen van Fortis/ABN Amro. De Goese markt is, tot ergernis van velen, al enige tijd verstoken van geldautomaten. Tussen ban ken, ondernemers en gemeente zijn gesprekken gaande om een op lossing voor die onwenselijke situa tie te vinden. Vergunningen, con tractuele verplichtingen en wel- standseisen maken het er echter niet makkelijker op, zegt Van Hors sen, die het dossier 'topprioriteit' geeft. „We zijn nu in onderhande ling met één ondernemer, als dat lukt hebben we straks een geldau tomaat op een superlocatie." Van Horssen wil de locatie nog niet noemen en kan ook geen termijn aangeven. „Er is een goede kans van slagen, maar we willen tegelij kertijd niet op één paard wedden. Een losstaande kiosk is ook nog een mogelijkheid, maar dat is even eens een tijdrovend traject. Als je bij KPN vandaag een aanvraag doet om datalijnen te trekken, gaan ze over 16 weken graven. Die termijn hanteren ze." 'DE MOOISTE DAG' Ali Pankow blogt over Monumenten dag en Muziek Monumentaal op: www.pzc.nl/cultuurdichtbij ALLES OVER CATS Het vingertje van Jacob en een docu mentaire over het nieuwe standbeeld www.pzc.nl/jacohcats TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Dimlite TMC Goes Marconistraat 13 J (0113) 22 41 03 ULTI LOER Multi Vloer£ is de professionele aanbieder van parket- en laminaatvloeren. Wij kopen in met zo'n 50 collega's van Parketgroep Nederland. Alle vloeren worden door onze eigen ervaren parketteurs geïnstalleerd. www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71