forehand sport 129 Dallinga mikt met nieuwe naam op plaats in de middenmoot Wozniacki op schema Nieuwenhuijse stopt ermee bij Dauwendaele Van der Meet door, Kerkhove uitgeschakeld Woods houdt stand maandag woensdag 8 september 2010 SBW Caroline Wozniacki maakt haar favorietenrol bij de US Open voorlopig waar. De als eerste geplaatste Deense tennisster bereikte ten koste van de Russische Maria Sjarapova de kwartfi nales: 6-3 6-4. door Fardau Wagenaar NEW YORK - Volgens zijn vrienden bestaat er geen tennisser die com petitiever is ingesteld dan Robin Söderling. Hij is een wolf, zonder angst, met een verwoestende fore hand. De Zweed (26) is een van de meest opvallende tennissers van het afgelopen anderhalf jaar. Van avond treft hij in de kwartfinale van de US Open Roger Federer. De eerste dag van Roland Garros 2009 verzuchtte een Zweedse ten- nisverslaggever dat hij de volgende dag vast naar huis zou gaan. Hij was in Parijs om Robin Söderling te volgen en die zou er snel uitvlie gen. Maar de journalist boekte bij en nog eens. Hij zag zijn landge noot in de vierde ronde Rafael Na- dal - na 31 zeges op Roland Garros - verslaan. Söderling en de verslag gever bleven in Parijs tot en met de finale. Die verloor Söderling uit eindelijk van Federer. Het was het begin van een onge kende opmars, die Söderling naar de top van de wereldranglijst bracht. Hij deed al jaren mee op de tour en de verwachting was dat het een eenmalige opleving was. Maar de Zweed had iets anders in gedachten en veranderde van een speler die amper meetelde in een koelbloedige topper. Ook dit jaar haalde hij de finale van Roland Garros, alleen keek hij dit keer in I de ogen van een man vol wraakge- r voelens. Nadal, die eiste met suc- l ces zijn titel terug. Söderlings grootste wapen is zijn forehand, die wordt omschreven als 'bruut' en 'bommen die explo deren zodra ze van zijn racket ko men'. Zijn tegenspelers grappen: „Hij zou gearresteerd moeten wor den, omdat hij een wapen mee neemt op de baan." Het was oud-topspeler Magnus Norman die Söderling leerde zijn krachten optimaal te benutten. Dat er een winnaar van ongekende klasse in hem school, wisten ze in Zweden al lang; nu moest de zekerheid nog in zijn spel worden gebracht. Hun eerste succes samen volgde vlak na het begin van hun samen werking in 2009 in Parijs. Als kind al had Söderling een doel voor ogen. Hij wilde de beste zijn. Op zijn fiets reed hij elke dag naar de tennisbaan. Trainen, beter wor den, harder slaan. Vraag iemand uit zijn juniorentijd naar hem en ze zeggen hetzelfde: „Hij is een ge boren strijder, een Viking in de puurste zin van het woord." „Hij is voor niemand bang", zegt voor malig toptennisser Joachim Johans son in het blad Deuce. „Ik ken hem al vanuit de jeugd, het is nooit anders geweest." Maar de doorbraak kwam pas veel later dan Söderling verwacht had. Hij verloor te veel partijen en zocht overal excuses voor. De wind was te hard, de toeschou wers te luidruchtig. „Dingen die hij niet kon controleren", zegt Nor man. „Ik probeerde zijn mentali teit te veranderen, hij moest sterk worden in. zijn hoofd. We hebben het moeilijk gehad in het begin. Veel gesprekken en discussies ge voerd. Hij is eigenwijs, wil dingen soms moeilijk aannemen. Maar een week voor Roland Garros in 2009 kwam hij naar me toe en zei: Nu begrijp ik wat je bedoelt." Vanavond treft de als vijfde ge plaatste speler Roger Federer. De cijfers spreken voor de Zwitser die in dertien wedstrijden liefst twaalf keer van Söderling won. Maar dat feit zal Federer niet gerust stem men. Die ene nederlaag leed hij af gelopen juni in de kwartfinale van Roland Garros. Söderling zal zijn wapen laden en volop inzetten. Hij heeft honger naar meer. NORTON - Ook tien keer is geen scheepsrecht voor Phil Mickelson. De gol fer had gisternacht op de Deutsche Bank Open in het Amerikaanse Norton voor de tiende keer dit jaar de kans om Tiger Woods af te lossen als num mer één van de wereldranglijst. Maar Mickelson bezweek opnieuw onder de druk. Woods, voor de zesde keer uitgenodigd voor de Ryder Cup, gaat straks zijn 274e week in als lijstaanvoerder. Voor Mickelson wacht zijn 262e week als nummer twee. foto Stew Milne/AP MIDDELBURC - Adriaan Nieuwen huijse is geen trainer meer van de voetballers van Dauwendaele. Dat maakte de oefenmeester gistera vond bekend aan de spelersgroep. „Hij ziet het niet meer zitten", lichtte bestuurslid Gerrie van Wijngaarden toe. „Hij had niet het idee dat hij de groep kon motive ren." Nieuwenhuijses vertrek komt drie dagen na Dauwendaeles debuut in de eerste klasse van het zaterdag voetbal met een 5-0-nederlaag bij Alblasserdam. De taken van Nieu wenhuijse worden voorlopig over genomen door zijn assistent Wil lem de Keuning. Dauwendaele gaat op zoek naar een definitieve vervanger voor Nieuwenhuijse. „Maar dat zal niet makkelijk zijn", denkt bestuurslidVan Wijngaar den. Adriaan Nieuwenhuijse was gister avond niet voor commentaar be reikbaar. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURC - De teamcompetities in het driebanden barsten weer los en een groot aantal Zeeuwse teams is weer van de partij. In Ho tel Dallinga in Sluiskil verdedigt Dallinga.com, het voormalige Dallinga/Polka Print, zijn kansen in de eerste divisie. De naamsverandering is niet de enige nieuwigheid bij de Sluiskilse formatie. Dirk Vlerick en Jean Paul de Kraker stapten over naar een an der team en de Belgen Bart Ceule- mans en Rudy Tolleneer namen hun plaats in. Teamleider Vasseur: „Met dit team mikken we op de middenmoot. We zijn als tiende ingedeeld, maar ons streven is een paar plaatsen hoger uit te komen." In de tweede divisie wordt het Zeeuwse biljarten vertegenwoor digd door twee teams. Pearle Opti ciens uit Sas van Gent dat met ti- telaspiraties van start gaat, kreeg versterking van Pascal Claus. De Belg die nu, net als in Gouden Martinus in Gent, teamgenoot is van Jens van Dam. De ambities van 's Lands Welvaren 1 uit Kwa- dendamme reiken tot de subtop. Bij de Bevelanders nam Luc Peet- ers de koppositie over van Rinus Pankow die nu derde man is. Ook in de derde divisie een Zeeuws team met ambities. Cogito_Polka Print (voorheen De Schroef) uit Sluiskil onderging een gedaantewisseling. Jean Paul de Kraker en Dirk Vlerick komen de ploeg versterken en mikken met Meerten en Louis Dallinga en Koen Pöpsel op een plaats in de tweede divisie volgend seizoen. Concurrentie genoeg overigens, ook uit Zeeuwse hoek. Zoals van Hoondert/de Waard uit Kwaden- damme dat het van de beide kop mannen Richard de Bruin en Frans de Koek moet hebben, maar op bord drie en vier niet al te sterk oogt. Bottles/De Parel uit Sas van Gent kreeg versterking in de per soon van Tony Dobbelaere en gaat zeker meedoen om de bovenste plaatsen. De Stene Brug zal daar, met Rob van Linden op bord twee, tevreden mee zijn. Promo vendus Steketee Schilders gaat het krachtsverschil ondervinden en zal met handhaving al tevreden zijn. De vierde divisie telt in poule 5 maar liefst acht ZeeuWse teams. Lands Welvaren 2 en 3, Heeren straat 1, Unit 8 (het voormalige Heerenstraat 2), 3BSD Hydrozorg - die alle in Kwadendamme spelen en Reynaert-dranken Pluym, 't Bierwinkeltje en De Geslootene Boom die hun thuishaven in Sas van Gent hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN - Angelique van der Meet heeft zich gisteren naar de tweede ronde van het 25.000 dollartoefnooi van Alphen aan den Rijn geslagen. De negen tien-jarige tennisster uit 's-Heer Abtskerke, zondag nog winnares van de future in Middelburg, was in de eerste ronde verrassend te sterk voor Richel Hogenkamp, die een stuk hoger op de wereldrang lijst staat. De setstanden waren 7-5 en 6-4. Voor de andere Analiste van Mid delburg zit het enkelspel in Alp hen aan den Rijn er al op. Lesley Kerkhove was niet opgewassen te gen de Duitse Mona Barthel, de nummer drie van de plaatsings lijst. De achttienjarige Zierikzeese kwam in de eerste set nog wel met 5-3 voor, maar verloor uiteindelijk met 7-5 6-2. Maandag strandde Bernice van de Velde ('s-Graven- polder) ook al in de eerste ronde. www.zevenheuvelenloop.nl ABNAMRO ÉïiÉSjlïlÉs de Gelderland* St Radboi UMC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67