Adembenemend straattheater De Westmalle bierroute ANTWERPSE KEMPEN 15 Aan goddelijke verwenneri/en geen gebrek in de Antwerpse Kempen. Op tai -van gezeflige terrasjes kun je genieten van een stevige trappist van Wéstnialte. ópper émda. van.darome; cie néioe rXaV - agf t bieejpiba!, vsennejeieven inde Proven; Mechelen, een streling voor de zintuigen Mechelen, ooit de hoofdstad van de Bour gondische Nederlanden, herbergt een rijk verleden. De prestigieuze Sint-Rombouts- toren waakt over meer dan 300 monumen ten, waarvan er 4 door UNESCO uitge roepen werden tot werelderfgoed. Vandaag is Mechelen een levendige stad waar het fijn wandelen is en overal wel iets te zien is. De stedelijke musea brengen de Mechelse geschiedenis weer helemaal tot leven. "Vlamingen houden van eten en drinken en de Mechelaars zijn daar geen uitzondering op, integendeel!" weet Vicky ons te vertel len. Op de Grote Markt, in de schaduw van 'den Toren', of op de Vismarkt, het kleine pleintje aan de Dijle, vind je heel wat ge zellige restaurants en levendige cafés. De streekgerechten op de kaart zijn een must voor elke bezoeker. Ga op zoek naar de Mechelse Koekoek en vergeet niet door te spoelen met een pittige Gouden Carolus. Beklim de 538 treden van de Sint- Romboutstoren en hoor, zie en voel de geschiedenis van Mechelen van op de skywalk, hoog in de wolken. En vergeet zeker niet het aansluitende bei aardconcertje mee te pikken. Nog tot 12 september 2010 loopt in Congres- en Erfgoedcentrum Lamot de virtu ele tentoonstelling "Met de trein. 175 jaar sporen? De tentoonstelling is op gevat als een echte virtuele treinreis van verleden naar heden. Op zaterdag 11 september 2010 vindt de jaarlijkse Rommelmarkt der Begijnhoven plaats in het Klein en Groot Begijnhof in Mechelen. Op pad met goddelijk gerstenat Nergens in Vlaanderen vind je zoveel reli gieuze orden als in de Stille Kempen. Maar de erfenis van de paters en begijntjes bestaat niet alleen uit historische gebouwen en prachtig landgoed, maar ook uit hemelse bieren. Het aantal kroegen hier is ontelbaar en overal wordt heerlijk abdijbier geschon ken. Het aantal kroegen hier is ontelbaar en overal wordt heerlijk abdijbier geschonken. Om de tradities van de paters en de zusters niet verloren te laten gaan, werd er een fiets route uitgestippeld langs het knooppunten netwerk in de gemeenten Malle, Brecht en Zoersel. Het enige wat je moet doen, is de knooppunten volgen zoals aangegeven op de kaart en genieten van al het moois en lekkers dat de Antwerpse Kempen te bieden hebben. Deze fietsroute van 48 kilometer vertrekt aan een van de bekendste abdijen van de Antwerpse Kempen, de trappistenabdij van Westmalle. De abdij werd in de 11ds eeuw gesticht door cisterciënzermonniken. Aan vankelijk legden ze zich toe op het ontginnen van de Kempense heidegronden, maar later gingen ze over tot verschillende andere activi teiten waaronder het brouwen van bier. Hun ondertussen wereldbefaamde trappisten bieren Westmalle Dubbel en Tripel, gebrou wen binnen de abdijmuren, staan centraal tijdens deze fietsroute. De Malse trappist is immers één van de zeven unieke trappisten bieren in de wereld! Aan natuur en groen ook geen tekort op deze route. Wanneer je fietst van de trap pistenabdij naar hun vrouwelijke tegenhan gers, de trappistinnen in Brecht, passeer je het beschermde landschap van de Brechtse Heide. Op de terugweg kom je helemaal tot rust in het woud bij Zoersel, dat het toneel vormde voor heel wat verhalen van de Vlaamse schrijver Hendrik Conscience waaronder 'De Loteling'. Vergeet zeker niet af en toe een stop in te lassen voor een lekker streekbiertje of -gerechtje. "Op de purperen hei..." Wanneer je aangespoord door dit volks deuntje naar de Kempen trekt, zal je er ze ker nog wel een stil plekje vinden. Maar wat dan met de purperen hei? Wel, als je je tijd neemt, vind je in het uiterste noorden van de Antwerpse Kempen nog een prachtig stukje heide. Daar, over beide zijden van de Vlaams-Nederlandse grens, strekt zich het natuurreservaat Grenspark 'De Zoom- Kalmthoutse Heide' uit. In augustus en september, wanneer de struikheide zich in purper hult, kom je ogen te kort in dit stukje Provence in Vlaanderen. In het park zijn een aantal mooie wandel paden uitgestippeld en bew_egwijzerd met houten paaltjes. De meeste wandelingen vertrekken aan de parkeerplaats aan de Putsesteenweg, maar er bevinden zich ook enkele paden in het noorden van het natuur gebied, ter hoogte van Huijbergen (NL). De afstand van de paden varieert van 3 tot 8 kilometer. Tip! Hou je van nog meer groen? Dan is een bezoekje aan het Arboretum in Kalmthout zeker de moeite waard. Het Arboretum bestaat meer dan 150 jaar, is 12 ha groot en ze noemen het er zelf een 'droom van een tuin'. De tuin herbergt meer dan 7.000 verschillende soorten planten en het hele jaar door tref je er bloeiende planten aan. Surf naar www.toerismvlaanderen.nl Op 11 en 12 september kom je zin tuigen tekort in de Antwerpse Kem pen. Het Provinciaal Recreatiedomein Zilvermeer in Mol vormt dan het decor voor de 22ste editie van het Internatio naal Straatkunstenfestival: met. straat theater natuurlijk, maar ook met mu ziek, dans, theater en beeldende kun sten. Van amusant tot adembenemend, van statig tot stemmig, van groots tot gezinsvriendelijk. Dit festival heeft voor iedere cultuurliefhebber wat wils. Surf naar www.zart.be Deze bierroute kadert in een ruimer initiatief van de vier tenoren uit de Ant werpse brouwerswereld: Het Anker, Duvel Moortgat, De Koninck en de abdij van Westmalle. Zij willlen de ge neugten van een fris biertje koppelen aan een fietstocht door de streek. En dus werden er drie fietsroutes uit gestippeld. Zo verbindt de Bollekes- route (34 km) enkele toeristische trek pleisters op de Antwerpse linker- en rechteroever, voert de Westmalle Bier route (48 km) je naar de gelijknamige trappistenabdij - één van de zeven trappistenabdijen in de wereld - en het trappistinnenklooster van Brecht en leer je via infoborden langs de vernieuwde Duvelroute in Willebroek (45 km) alles over de basisingrediën ten van de gouden drank. Daarnaast is er ook een wandelroute van Het Anker uitgetekend. Carolus neemt je hierbij op sleeptouw door heen de Mechelse binnenstad en laat je proeven van het favoriete bier van Keizer Karei. Surf naar www.beersofantwerp.be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55