Goestins in gastvrij Limburg e winen aiiemaai d en charmant, laa Steeds meer mensen ontdekken de charme van kleinschalige logies op mooie plekjes. Dit jaar verschenen twee leuke boekjes over zulke adresjes. En het leuke is: eentje is er gratis! 'Wat opveit is dst veel uitbaters een zeer nauwe band hebben met het vakantieverblijf, soms zelfs eentje die generaties terug gaat. Dat verklaart misschien de toewijding die ze aan de dag leggen bij de inrichting en de ontvangst van hun gasten. Talrijk zijn de 'uit de hand gelopen hooby's' die nu een levensdoel zyn..." De stijgende vraag naar originele huurvakantiewoningen zorgt er al jaren voor dat vakwerkhuizen, vierkantshoeves en pastorijen worden opgeknapt. Gezinnen, al dan niet met grootouders, zoeken steeds vaker een charmant huisje om samen tot rust te komen. "Geen subtropisch zwembad, maar wel een open haard", zo vat Dirk Mertens, directeur van Toerisme Vlaanderen Brussel in Den Haag, de trend samen. BELGISCH LIMBURG 7 '20x logeren en fietsen in Limburg' Limburg is een waar fietsparadijs, zoveel is wel duidelijk. Bovendien zijn Limburgers heel gastvrije mensen die bezoekers met open armen ontvangen. Dit leuke boekje bundelt 20 bijzondere fietsroutes. Het neemt je mee naar de Kempen waar ooit de steenkoolmijnen een grote rol speelden, het wondermooie, glooiende Haspengouw met haar bloesems en boomgaarden, de groene parel Voeren en het vlakke Maasland met haar imposante regenrivier. Bij elke route worden twee heerlijke logies voorgesteld, elk met een uniek aanbod en een eigen ver haal. En natuurlijk allemaal ingesteld op het ontvangen van fietsers. Haal je stalen ros al maar vast van stal, want met deze gids kan je meteen op stap. '20x logeren en fietsen in Limburg' is een uitgave van Lannoo en verkrijgbaar in de boekwinkel. Prijs: €14,95. Welkom thuis! Limburgse logies met een verhaal GRATIS B&B-gids van Toerisme Limburg Tot deze constatering kwamen de ma kers van het mooie boekje dat Toerisme Limburg uitgaf om enkele kleinschalige, gepassioneerde houders van een B&B wat extra in het zonnetje te zetten. Het is een heel leuke gids geworden vol persoonlijke verhalen en doe-tips. Uiteraard is er volop aandacht voor proeven van de Limburgse gastronomie, want ook daarvoor zit je gebeiteld in deze Limburgse familiebedrijfjes. Lekker eten doorspekt met streekproducten is de regel. En ken je de lokale specialiteiten niet, dan doet de sappige uitleg met Limburgs accent je snel 'goesting' krijgen. Toerisme-Vlaanderen Brussel geeft 500 exemplaren van dn boekje GRATIS weg} Bestel srsei op www.toetismevSa3nderen.nl Charmante vakantiehuisjes zijn populair en dat zorgt ervoor dat veel oude panden in hun oude glorie worden hersteld. "Voordat soort aanbod is Limburg sinds een paar jaar ideaal. Ik ga zelf in oktober ook weer met de hele familie. Via de site van Toerisme Limburg hebben we een groot huis gevon den met voldoende slaapkamers voor 12 man," zegt Dirk. "Alles perfect gerestau reerd met houten balken, leuke doorkijk jes, mooie vloeren... maar wel met alle eisen die we stellen. Dus: goede verwar ming en douches, een uitgeruste keuken. Met grote eettafel en flinke ijskast. Want als wij elkaar weer zien, moet er natuurlijk veel gegeten en gedronken worden." De toeristische organisaties zijn blij met de trend. Naast toename van het aantal toe ristische overnachtingen, wordt er immers geïnvesteerd in Limburgs erfgoed. Dat is plezierig voor wandelaars en fietsers, maar ook voor bewoners. "Omdat de trend van dit soort authentieke vakantieverblijven hier nog niet zo lang geleden is begonnen en de renovaties dus vaak heel recent zijn, kom je in Limburg niets te kort als het gaat om hedendaags comfort." zegt Mertens. "En zo gaat de bal aan het rollen: er komen weer mensen, en er wordt weer meer ge ïnvesteerd, waardoor er weer meer men sen kunnen komen. Limburg zit duidelijk in een opwaartse spiraal. Gelukkig zonder dat het ten koste gaat van de kleinschalig heid en de gastvrijheid, want die blijft cruciaal." Zie ook het aanbod op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47