zeeland 121 Bezwaren tegen 'Dorpshotel' blijven Doorbraak voor kweken kokkels uit Westerschelde en Voordelta Paardenbezitters Hulst moeten zelf poep ruimen DISHOEK Pamfletschrijvers: 'Vakantiecomplex staat in wanverhouding tot de rest van het dorp' iits woensdag 8 september 2010 w Het pleintje aan de rand van het gebied waar het 'Dorpshotel' gepland is. foto Ruben Oreel door Theo Ciele DISHOEK - Ruim 110 belanghebben den hebben hun handtekening ge zet onder een pamflet tegen de bouw van een 'Dorpshotel', in fei te een vakantiedorp, in Dishoek. Projectontwikkelaar Bouwfonds wil er vakantieaccommodaties neerzetten voor 590 mensen. Dit voorjaar al werden 66 bezwaar schriften ingediend tegen de wijzi ging van het bestemmingsplan, no dig voor de verwezenlijking van de plannen. Daarin werd vooral zorg geuit over het extra verkeer dat het vakantiedorp teweeg zou brengen. De gemeente Veere liet hiernaar een studie doen. Die wees uit dat het verkeer binnen de perken blijft. Geen reden dus om de plannen te wijzigen, vinden B en W. 13 september buigt de ge meenteraadscommissie ruimtelij ke ordening zich over de kwestie. Het pamflet wordt dan aan de commissie overhandigd. In het pamflet maken de opstel lers, A. Lodder en J. van Roosen daal, bezwaar tegen de suggestie dat met de komst van het vakantie dorp niet veel zal veranderen. In werkelijkheid, zo schrijven zij, geeft het nieuwe bestemmings plan 'groen licht voor een grote uit breiding en een ommezwaai ten opzichte van datgene wat het ka rakteristieke Dishoek thans is'. De term 'Dorpshotel' is in de ogen van Lodder en Van Roosendaal misplaatst. Het hotel en de appar tementen hebben twee keer zo veel bedden als het bestaande dorp. „Het complex staat in wan verhouding tot de rest." Ook op de manier waarop het bestemmings plan tot stand is gekomen, hebben de bezwaarmakers kritiek. Het ge bruik van verhullende termen en in hun ogen het ontbreken van een duidelijke afweging van de ver schillende belangen zint hen niet. „Uit niets blijkt dat de gemeente Veere zich opstelt als hoeder van het goede rentmeesterschap en be hartiger van de belangen van bur gers. Dat voelt onaangenaam." De raadsleden worden opgeroepen om het tij te keren: „Maak er geen Belgische kust van. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald." Plan Dorpshotel. Linksonder het be staande plein bij de duinovergang. Noordelijk van het plein komt een hotel met vakantiedorp. Oostelijk van het plein komt het Pannenkoe kenhuis terug in een complex met appartementen, horeca, winkeltjes en een speelautomatenhal. Panaché wordt een apart vakantiewijkje. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zeeuwse kokkelvis sers hebben een belangrijke over winning behaald bij de Raad van State. Alle bezwaren van stichting De Faunabescherming tegen het opvissen van kleine kokkels en kokkelbroed in de Westerschelde en de Voordelta zijn verworpen. Het is de bedoeling de kokkeltjes voor een bijzondere proef te ge bruiken. De producentenorganisa tie kokkelvisserij wil er voor het eerst grote kokkels mee kweken op percelen op de Oosterschelde, zoals al sinds jaar en dag met mos selen gebeurt. De kokkelvisserij in de Wester schelde en Voordelta heeft te grote gevolgen voor de natuur in beide wateren, beweerde De Faunabe scherming, en vogels - met name scholeksters - zouden er onder lij den, omdat te veel kokkels zouden worden weggevist. Het ministerie van Landbouw had als vergunning verlener die bezwaren al eerder ter zijde gelegd, omdat de kritiek onge grond is. De Raad van State heeft dit onlangs ook vastgesteld. Het Haagse rechtscollege wijst er zelfs op dat de kweekproef in de Ooster schelde gunstig is voor het voedsel aanbod voor vogels. De vergun ning schrijft namelijk voor dat der tig procent van de gekweekte kok kels moet blijven liggen. Jaap Holstein van de producenten organisatie kokkelvisserij ziet de uitspraak als een doorbraak. Of de proef in de Oosterschelde snel kan beginnen, is onzeker. Sinds 2005 is al niet meer op kokkels gevist in de Westerschelde, omdat er heel weinig zijn. Holstein: „Het be stand is er nooit zo laag geweest." Volgens hem heeft dat te maken met de verdieping en de toename van de stroming. Holstein richt zijn hoop nu op de Voordelta. Bin nenkort wordt onderzocht of daar genoeg kokkels zijn om de proef uit te voeren. Nieuwe kozijnen nodig? PAC Zonweringen in Vlissingen is dé specialist op het gebied van Finstral kozijnen, deuren, serres en schuifpuien. Profiteer nu van 13% BTW verlaging! Voor meer informatie kijk op: www.finstral-nederland.nl/PAC HULST - Ruiters en koetsiers moe ten binnen de bebouwde kom in de gemeente Hulst de uitwerpse len van hun paard voortaan direct opruimen. De gemeenteraad be slist dat later deze maand bij ha merslag. Volgens Burgemeester Jan-Frans Mulder is de aanpassing van de Al gemene Plaatselijke Verordening (APV) bedoeld om de ongelijkheid tussen honden- en paardenbezit ters op te heffen. Wie zijn hond uitlaat, moet een zakje bij zich heb ben om de uitwerpselen meteen op te ruimen. Van ruiters en koet siers wordt dus nu voortaan het zelfde verwacht, op straffe van een bekeuring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23