Ook De Mikke heeft last van de recessie En weer een krot weg 181 zeeland Prorail vaag over timing voor alternatief Goese spoorbak Lekkere Catering? Ab de Visser Overkapping Jacobspassage verdwijnt snel Vogelopvang vindt moeilijker sponsors www.devisser.keurslager.nl Winkelcentrum Dauwendaele RESTAURATIE ME Vastgoed is begonnen aan zijn volgende opknapproject in de binnenstad van Vlissingen: twee markante Rijksmonu menten achter de Sint Jacobskerk. woensdag 8 september 2010 w door Theo Giele MIDDELBURG - Ook vogel- en zoog- dieropvang De Mikke in Middel burg heeft te maken met de gevol gen van de recessie. Dat meldt be heerder Coby Louwerse in het blad van De Mikke. „Het vinden van sponsoren wordt steeds moei- In juni, tijdens het WK-voetbal, werd deze met oranje verf besmeur de meeuw naar De Mikke gebracht. „Gelukkig heeft de meeuw het over leefd", aldus Coby Louwerse van De Mikke, hier op de archieffoto met de toen nog oranje meeuw. „Wij hebben zijn vleugels en staart aar dig schoon gekregen en de rest moet de vogel kwijtraken door de rui. We hebben er het volste ver trouwen in dat het goed komt." foto Lex de Meester lijker en subsidies worden ook ge kort." Het aantal binnengebrachte dieren neemt echter wel toe. En legt niet alleen een druk op de financiën, maar ook op de vrijwilligers. Ook het vinden van voldoende geschik te medewerkers blijft volgens Lou werse een probleem. Met het ge ven van cursussen hoopt De Mik ke meer vrijwilligers te kunnen in zetten. De Mikke ving in 2009 in totaal 3160 dieren op: 2589 vogels, 552 zoogdieren, 17 reptielen en 2 amfi bieën; van die dieren overleefden er 1338; de andere overleden aan hun ziekte of verwondingen of wa ren bij opvang er zo slecht aan toe dat ze uit hun lijden moesten wor den verlost. Opvallend is dat steeds meer schildpadden worden binnenge bracht. In heel 2009 waren dat er dertien, alleen al in de eerste helft van dit jaar waren het er negen. Dit meldt De Mikke in haar eigen blad. Omdat De Mikke zelf niet is ingericht op de opvang van reptie len, gaan de schildpadden naar de schildpaddenopvang in Kuitaart of naar Iguana in Vlissingen. De Mikke houdt op zaterdag 18 september van 11.00 tot 16.00 uur een open dag. Er zijn verschillende activiteiten voor kinderen èn voor de allerkleinsten is er een voorlees hoek. Preparateur W. Phaff geeft die dag uitleg over zijn werk. VLISSINGEN - Aan het einde van de maand is de Sint Jacobspassage in Vlissingen gewoon weer de Sint Ja- cobsstraat. Over tweeënhalve week, op maan dag 27 september, wordt namelijk een begin gemaakt met het verwij deren van de staalconstructie van de kap die het straatje jarenlang overdekte. Het glas was daar eer der al uit gehaald. Dit jaar besloot het stadsbestuur van Vlissingen de overkapping te laten weghalen, omdat die de brandweer zou belemmeren bij eventuele calamiteiten. Nog dit jaar krijgt het straatje ook nieuwe bestrating. MEEST GELEZEN 1. Poging tot overval in Souburg 2. Strandhuisjes Oostkapelle vernield 3. Jongen geslagen en beroofd EN VERDER Lees alles over Britannia, de Fonteyne en de Bonedijke in onze dossiers op www.pzc.nl/walcheren STUUR UW TIPS NAAR redactie@>pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/webalbum Dat de panden leeg stonden, wil niet zeggen dat ze niet werden gebruikt. Ze zouden er bijna van gaan balen. Als over een tijdje de panden Achter de Kerk zijn opgeknapt, blijven in de binnenstad van Vlis singen nog maar weinig krotten over voor de jongens van ME Vast goed. De door velen verguisde graffiti op het hoekpand met de Kerkstraat stortte gisterochtend in brokstuk ken naar beneden. Zo werden au thentieke ontluchtingsroosters te voorschijn getoverd en sierlijke, maar zwaar beschadigde deurstij len. Toch weten restaurateurs daar vast nog wat van te maken, garan deert Bart Eckhardt van ME Vast goed. „Dat moet ook wel, want het is een Rijksmonument." Kerkstraat 10 en het naastgelegen Achter de Kerk 15 bieden al decen nialang een verpauperde aanblik. Het laatste bedrijf dat in het hoek pand zat, was een shoarmazaak. Verder was er nog de kofffewinkel van Danckaert, de houthal en de groenten- en fruithandel van Ram- meloo. Sinds een paar weken zijn de twee panden in eigendom van ME Vastgoed, dat ook verantwoor delijk is voor de recente restauratie van de Dertpanden, de Belgische loodsenhuizen en pandjes in de Ja cobspassage. Met een scherpe koop prijs en vier ton subsidie van de ge meente Vlissingen gaat het bedrijf de panden ombouwen tot een pen sion, dat volgens Eckhardt 'in prin cipe' bedoeld is voor toeristen. „In Vlissingen zijn de laatste jaren zo veel hotelkamers weggevallen, dat wij denken een gat op te vullen." In het hoekpand komen vier grote kamers met eigen badkamer, alle voorzien van prachtige spantenpla fonds. Beneden komt een bar, be doeld voor gasten. Het pand krijgt een opening naar 'de buren', waar nog eens vier grote kamers wor den gecreëerd. Het is de bedoeling dat de restauratie over een maand of vijf is afgerond. ME Vastgoed blijft eigenaar van het pension en zoekt iemand die het wil runnen. wmmsMBmam door Frank Balkenende GOES - Waarom Pro rail twee jaar terug in gesprekken over een Goe se spoorbak een lagere snelheid van goederentreinen niet op tafel heeft gelegd, blijft onduidelijk. Woordvoerder Babet Verstappen van Prorail kan daarover geen uit sluitsel geven. Prorail kwam vorige week met een alternatief voor de aanleg van een spoorbak van Kloetinge tot de spoorwegovergang bij Ocken- burgh. Door goederentreinen via het Automatisch Treinbeïnvloe dingsysteem in de stad te begren zen op 60 kilometer per uur, kan mogelijk hetzelfde effect worden bereikt als met de spoorbak: het te rugdringen van geluid en trillin gen van passerende goederentrei nen. Dat idee wordt de komende maand onderzocht, inclusief de vereiste metingen. Het alternatief kwam voor de Goe se raadsleden, evenals de provin cie, die samen met Goes in dit pro ject optrekt, uit de lucht vallen. Volgens fractievoorzitter Paul Co- lijn van SGP/CU is het voorstel af komstig van een andere afdeling van Prorail dan die in de project groep vertegenwoordigd is. Prorail-woordvoerder Verstappen erkent dat de nieuwe variant vele malen goedkoper is dan een 40 miljoen euro vergende spoorbak. Bovendien zitten Prorail, Goes en aanwonenden niet twee jaar lang met hinder en overlast tijdens de bouw van de spoorbak. Verstap pen wil niet zeggen dat 'er geen spoorbak komt', maar vindt dat de nieuwe variant een faire afweging dient te krijgen. Volgens Verstappen is een lagere snelheid van goederenvervoer op de Zeeuwse lijn mogelijk, omdat de er verkeersintensiteit lager is dan elders in Nederland. Mogelijk zijn 'aanvullende maatregelen' no dig. door Wendy van den Hurk De beide panden zijn Rijksmonumenten, maar verkeren in slechte staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20