81 buitenland Fini keert niet terug naar Silvio Berlusconi Schuilen WINTERSPORT nü bij KR AS. NL! Tony Blair bekogeld bij bezoek aan Ierland KRAS.NL Fransen betogen tegen uitzetting van Roma ITALIË Voormalige politieke vrienden definitief uit elkaar Bloedige aanslag op militairen in Dagestan 'BP wil nog meer bezittingen verkopen' 'Gaza-generaal' baas van leger Israël Dissident Wit-Rusland dood aangetroffen Onze WINTERSPORT-TOPPERS in Oostenrijk: Lil' BOEK ONLINE of bel 0900-9697 maandag 6 september 2010 RMMNKMk Gianfranco Fini, medeop richter van Berlusconi's v Volkspartij van de Vrijheid, gaf gisteravond duidelijk heid: hij gaat verder met zijn nieuwe partij. door onze correspondent Eelco van der Linden Eerst is er de oproep het va derland te omarmen, daar na het volkslied. En dan is het zover, Gianfranco Fini, bijna een meter negentig en zoals altijd met gebruind gelaat, be treedt onder luid gejuich het po dium. „Gianfranco is weer terug tussen de mensen", schreeuwt de speaker. Plaats van handeling is Mirabello, een plaatsje niet ver van de Adriati- sche kust boven Ravenna. Hier hield de fascistische partij MSI tra ditiegetrouw haar zomerfeesten. Fi ni begon zijn politieke loopbaan in de MSI, om die in de jaren '90 om te vormen tot de van fascisme ontdane Nationale Alliantie, die twee jaar terug op zijn beurt op ging in de Volkspartij van de Vrij heid (PDL) van Berlusconi. MACHATSJKALA Bij een zelfmoordaanslag op mili tairen in de Russische deelrepu bliek Dagestan zijn gisteren vijf sol- idaten gedood en bijna veertig ge wond geraakt. De dader reed met een auto vol explosieven een ter rein op van een Russische militaire eenheid. In de noordelijke Kauka- sus zijn separatistische en islamiti sche extremisten actief. Gianfranco Fini Fini keert niet terug naar het fascis me. Hij zegt zich juist te ergeren aan de door velen als 'fascistisch' gedefinieerde trekken van Berlus coni: 'autocratische gedrag',-geen discussie en democratie in de par tij, populisme en weinig respect voor regels en grondwet. Wie met LONDEN Olieconcern BP wil voor 40 mil jard dollar (31 miljard euro) aan be zittingen verkopen om de schade die is ontstaan door de olieramp in de Golf van Mexico te compense ren. Dat is 10 miljard dollar meer dan het concern eerder dacht no dig te hebben. Dat meldde de Brit se krant The Sunday Times giste ren. justitie in aanraking is gekomen, moet zich terugtrekken, vindt Fi ni. Maar Berlusconi blijft de in op spraak geraakte partijleden de hand boven het hoofd houden. Fini bekritiseert Berlusconi, maar heel Italië wil weten wat Fini gaat doen. „Ik ben hier om duidelijkheid te verschaffen", zegt hij. Fini roept in herinnering dat 'alles is begonnen, doordat ik in een vergadering van anderhalf uur uit de partij ben ge zet die ik mede heb opgericht. Waarom? Omdat ik heb gevraagd om een partij met meer democra tie'. Fini zegt niet te willen breken, maar dan concludeert hij: „De Volkspartij van de Vrijheid bestaat niet meer". Hij meent dat zijn nieuwe 'beweging' 'Toekomst en Vrijheid', waarbij 33 parlementa riërs zich hebben aangesloten, in het leven is geroepen om de partij terug te laten keren op het oor spronkelijke liberale pad. Fini houdt een rede die alles heeft van een politiek pamflet. „Alle tv-journaals zijn fotokopieën en gedicteerd door de PDL." Fini ver gelijkt de 'intimidatiecampagne' die tegen hem en zijn familie is ontketend door de kranten van de premier met die van 'een funda mentalistisch regime'. JERUZALEM Het Israëlische kabinet heeft giste ren ingestemd met de benoeming van generaal-majoor Yoav Galant (51) als nieuwe bevelhebber van de strijdkrachten. Galant gaf leiding aan het offensief tegen Hamas in de Gazastrook. Een VN-onderzoek stelde later vast dat zowel Israël als Harnas oorlogsmisdaden had ge pleegd. door llona de Ruyter DUBLIN - De Britse oud-premier To ny Blair is zaterdag met schoenen en eieren bekogeld tijdens een be zoek aan de Ierse hoofdstad Du blin. De politie heeft drie mensen opgepakt. Blair wilde boeken gaan signeren in een boekhandel in het centrum van Dublin, waar hij werd opge wacht door ongeveer tweehon derd demonstranten. De schoenen en eieren misten hun doel en Blair kon ongeschonden het pand bin nen. De bijeenkomst was zwaar bevei ligd. Ierse nationalisten hadden al aangekondigd naar Dublin te ko men om te betogen tegen de Brit se controle over Noord-Ierland. Blair was in 1998 een van de be langrijkste spelers 'bij het tot stand komen van een vredesverdrag in Noord-Ierland. A journey (Een reis), het boek waar in Blair verhaalt over zijn periode als leider van Groot-Brittannië van 1997 tot 2007, ligt sinds woens dag in de winkels. In het boek gaat oud-premier Blair onder meer in op de oorlog in Irak, het presteren van zijn opvol ger Gordon Brown en het overlij den van prinses Diana. MINSK/MOSKOU Een tegenstander van het regime van president Loekasjenko van Wit-Rusland is dood aangetroffen in zijn weekendhuis. Dat heeft de Wit-Russische mensenrechtenorga nisatie Charta 97 zaterdag bekend gemaakt. Het is onduidelijk waar aan de 36-jarige Oleg Bebenin is ge storven. Op zijn lichaam zal sectie worden verricht. De zomervakantie weer achter de rug? Tijd voor de wintersport! Ook dit jaar selecteerde KRAS.NL weer de beste hotels naar de mooiste wintersportgebieden in Oostenrijk. Uiteraard tegen onze welbekende lage prijzen! Vers besneeuwde pistes, eindeloos lange langlaufloipes, een fel winterzonnetje, mooie natuur en de Oostenrijkse gezelligheid. Krijgt u ook alweer de wintersportkriebels? Lees dan snel verder voor onze winterssporttoppers of bekijk onze overige scherpgeprijsde wintersportreizen op www.kras.nl/wintersportoostenrijk SPORTWELT FLACHAU 4-/5-/8-/15-daagse autovakantie Golling u verblijft in Hotel Torrenerhof* all inclusive: ontbijt, lunch, koffie met gebak, diner en div. drankjes ruim 350 km pistes! Aankomst: van 16/12 t/m 14/4 Zie www.kras.nl/17763 SKIWELT WILDER KAISER 7-/8-/9-/15-daagse autovakantie Wörgl u verblijft in Hotel Linde*** o.a. ontbijt, diner, bezoek husky ranch en fondue-avond grootste aaneengesloten skigebied! Aankomst: van 19/12 t/m 12/3 Zie www.kras.nl/73543 KITZBUHELER ALPEN /ï^j 4-/8-/9-/15-daagse autovakantie Kirchberg [129 u verblijft in het Lifthotel** o.a. welkomstdrankje, ontbijt, 3-gangendiner wintersporten in een sneeuwzeker gebied! Aankomst: van 4/12 t/m 30/3 Zie www.kras.nl/50205 OLYMPIA SKIWORLD INNSBRUCK 8-/15-daagse autovakantie Leutasch u verblijft in Gasthof Brunelle* ontbijt en 3-gangen diner skiën in Leutasch, Seefeld en Olympia Skiworld Innsbruck! Aankomst: van 8/1 t/m 19/3 Zie www.kras.nl/50202 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 5S& Een man loopt langs een beschadigde lijke slachtoffers. door Arjen de Boer CHRISTCHURCH - De aarde schokte hevig afgelopen zaterdag in Chris- tchurch, Nieuw-Zeeland. De Ne derlandse gemeenschap in en rond de stad raakt er niet over uit gepraat. 'Aardbeving! Aardbeving!', gilde Wendy Kouwenberg (38) za- PARIJS - Tienduizenden mensen hebben zaterdag in Frankrijk ge protesteerd tegen de uitzettingen van zigeuners door de Franse rege ring. In Parijs verzamelde zich de grootste menigte, maar ook in Mar seille, Lyon, Bordeaux en ruim honderd andere steden waren mensen op de been. Aan de demonstraties deden niet alleen Roma mee, maar ook vak bondsleden, linkse politici, anar chisten en studenten. Ze droegen spandoeken met tek sten als 'Stop het racisme' en 'Nee tegen een onmenselijke politiek van Sarkozy'. Frankrijk hervatte vorige maand de omstreden uitzet tingen. De regering heeft inmiddels hon derden Roma teruggestuurd naar Bulgarije en Roemenië. Die twee landen hebben de uitzettingen ver oordeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8