4 sport 139 toch nog beker op Van de Plasse verovert uniek Zeeuws NK-goud Lust en Vasseur lijken al vroeg in vorm te zijn voor Kustmarathon maandag 6 september 2010 Drie Zeeuwse zwemclubs wonnen drie Zeelandbekers: De Bruinvis, De Bevelanders en Scheldestroom. door Lucien Roelandt door Rob Vermeulen VLISSINGEN - Het Zeeuwse openwa- terseizoen werd dit weekeinde af gesloten en kende zoals verwacht het nodige spektakel in de laatste twee wedstrijden. Uiteindelijk gin gen Alex Eversdijk (De Bruinvis), Eline Nijskens (ZC Koewacht), Marlinda Eggermont (Schelde stroom) en Angelo de Meyer (De Bruinvis) er met de felbegeerde Zeelandbekers vandoor. De strijd om het borstcrawlklasse- ment was bijzonder spannend. De beste papieren leken vooraf voor de Luctor-zwemmers Niek de Rid der en Sonny Corre te zijn, maar Angelo de Meyer van De Bruinvis ging met de eindoverwinning aan de haal. Zaterdag, tijdens de Ganze- trek, won De Meyer de eerste slag. Hij pakte belangrijke punten op zijn naaste concurrenten van Luc- tor et Emergo. Gisteren werd de tweede slag gele verd op de belangrijke vijf kilome ter. Sonny Corre verscheen niet aan de start en gokte dat een over winning op de twee kilometer la ter die dag voldoende zou zijn. De winst op de lange afstand ging na een slopend duel naar Angelo de Meyer en door deze overwinning was de zwemmer van De Bruinvis uit Sas van Gent niet meer te ach terhalen. Op de twee kilometer vrije slag was Sonny Corre de snel ste Zeeuw. Hij hield Angelo de Meyer achter zich, maar moest wel ruim vijftig seconden toegeven op de uiteindelijke winnaar. Bij de vrouwen won zoals ver wacht Marlinda Eggermont van Scheldestroom) de Zeelandbeker. De strijd om de overige ereplaat sen bracht nog het nodige vuur werk. Zaterdag was het Larissa Jan sen (Bevelanders) die Marlinda Eg germont achter zich hield, gisteren waren de rollen omgekeerd. Iris Er- pelinck (De Honte) bleef in de buurt van beide zwemsters en stel de daarmee haar tweede plaats in de strijd om de Zeelandbeker vei lig. Larissa Jansen werd uiteinde lijk derde. Op de vijf kilometer was Carmen de Ridder (Luctor) de snelste Zeeuwse. De zwemster uit Zuid- dorpe ging deze zomer niet voor het eindklassement, maar impo neerde wel tijdens het slotweekein- de. Alex Eversdijk van De Bruinvis pakte de Zeelandbeker op de schoolslag. Zijn belangrijkste concurrent Si mon Edenburg (Luctor) ging deze zomer niet voor een goede klasse ring, hij had niet voldoende wed strijdkilometers gemaakt om de Sassenaar enigszins te kunnen be dreigen. Sander Boidin (Schelde stroom) werd tweede en hield Edenburg achter zich in het eind klassement. Bij de vrouwen ging de winst naar Eline Nijskens (ZC Koewacht). Zij hield Emke Erpelinck (De Honte) en Nicky Vanhijfte (Schelde stroom) achter zich. Anouk Meesen (Koewacht) viel uiteindelijk buiten de prijzen om dat zij net iets tekortkwam voor een volledig klassement; te weinig wedstrijdkilometers waren de oor zaak. Bij de junioren wonnen Casper Zwier (Luctor) en Diego de Meyer (De Bruinvis) het schoolslag- en borstcrawlklassement. Bij de meisjesjunioren werd Ma- non Kloosterman kampioene op beide afstanden. De zwemster van De Bevelanders klopte Lotte Dal- meijer (Luctor) op de borstcrawl en Charlotte Bral (ZC Koewacht) op de schoolslag. Manon Aerssens (Scheldestroom) was de beste bij de meisjesmini- oren en Thijmen van Beek (ZC Koewacht) was de snelste jongen. In de jongste miniorencategorie veroverden Jeroen Aerssens (Schel destroom) en Roos van Marrewijk (De Bevelanders) de Zeelandbeker. De winnaars van de Zeelandbeker, vlnr: Alex Eversdijk (De Bruinvis), Eline Nijskens (ZC Koewacht), Marlinda Eggermont (Scheldestroom) en Angelo de Meyer (De Bruinvis). foto Izaak Verkeste ERMELO - Carolein van de Plasse en Delta Mossel So Lovely lever den zaterdag een unieke prestatie tijdens de Hippiade in Ermelo. De amazone uit Yerseke stuurde de Heartbreaker-dochter in de klasse ZZ springen overtuigend naar het goud. Van de Plasse werd daarmee de eerste Zeeuwse die de Neder landse outdoortitel op het hoogste basisniveau heeft behaald. Het vier tal van De Zwinruiters uit Nisse greep verrassend het goud in de klasse M. Met twee foutloze omlopen kende Carolein van de Plasse vrijdag een uitstekende start op het NK met Delta Mossel So Lovely. Na twee onderdelen bezette de Bevelandse combinatie de derde plaats met slechts 1.91 punten achterstand, op gelopen tijdens het jachtspringen, op leider Marcel de Boer met Ulou- bet Du Pomme. Ook op het derde onderdeel, het klassieke parkoers, kwam Van de Plasse zaterdag met de super sprin gende merrie niet in de buurt van het hout, waardoor ze de leiding nam. Met nog vijf kanshebbers met nog geen springfout verschil, onder wie de international Angeli- que Hoorn enVini Vidi Vici, was de buit voor de Zeeuwse combina tie nog niet binnen. Geconcen treerd stuurde Van de Plasse So Lo vely met haar vierde foutloze ron de echter naar de felbegeerde titel. Met het NK-goud ging voor Caro lein van de Plasse een lang gekoes terde droom in vervulling. „Ik heb met So Lovely al zo veel gewon nen, maar een nationale titel op het hoogste basisniveau ontbrak nog. Op het afgelopen indoorkam pioenschap sprong ze ook al als een kampioen. Maar door een stuurfout van mij kwamen we een fractie tekort en werd het zilver. So Lovely gaf me nu bij het in springen weer het gevoel dat het kon. En ze stelde me niet teleur. Ze sprong super." Ook in klasse Z was Carolein van de Plasse, ditmaal met Delta Mos sel Jantje, niet op een springfout te betrappen. De dochter van topper So Lovely verraste de amazone vrij dag echter met een weigering op een zware oxer. Daardoor moest de combinatie na de eerste dag ge noegen nemen met de elfde plek in het voorlopige klassement. Door fouten van de concurrentie in de finale kwam brons alsnog binnen handbereik, maar door een weigering van de merrie op de sloot werd het de achtste plaats. „Jantje is een paard waar ik grote verwachtingen van heb", aldus Van de Plasse. „Maar ze loopt nog maar pas in Z en er stond een uit zonderlijk zwaar en technisch par cours. De hoogte van de hindernis sen was geen enkel probleem. En die weigering op de sloot, dat kan nu eenmaal gebeuren. Dat komt wel goed. Als ze ook bij de tweede poging had geweigerd, dan had ik pas echt een probleem gehad." De voorbereiding van het vier tal van De Weelru iters liep beslist niet gesmeerd. Het was een volsla gen verrassing dat Marjan van Dijk, Natasja Vink, Inger van Bo ven en Willemien Koerhuis een einde maakten aan de jarenlange dominantie van De Hoefslag. Met de score van 68.40 procent ver wees het Zuid-Bevelandse team op overtuigende wijze de titelver dediger uit Aarle-Rixel naar de tweede plaats. „Iets waar we abso luut niet op hadden gerekend", al dus commandante Linda Goense. „Door blessures van drie paarden moest er telkens worden gescho ven. Maar telkens werd de draad weer opgepakt, er werd keihard ge traind en ik vind het fantastisch voor deze meiden dat hun inzet nu met goud wordt beloond." Na de tweede plaats in de eerste ronde kon Chantal Nijpjes met William de verwachtingen in de fi nale niet helemaal waarmaken. In de plaatsingronde kwam de ama zone uit Middelburg met de Rubi- quil-zoon uit op 66.18 procent, maar in de finale moest de combi natie met 65.98 procent genoegen nemen met de vijfde plaats. Na de derde plaats in de voorronde ein digde Chantals tweelingzus Jessica Nijpjes met Vigo in de finale net naast het podium. Zij stuurde de Flemmingh-nakomeling naar 67-45 procent en de vierde plaats. door Koen de Vries Remy Vasseur passeert als koploper de Veersedam in de door hem gewon nen Kustloop. foto Lex de Meester VROUWENPOLDER - Het was afzien, zaterdag voor de deelnemers aan de Kustloop. Nu eens niet omdat er een harde tegenwind stond, maar juist omdat hij de hardlopers en wandelaars heel zachtjes in de rug blies en het zonnetje hoog aan de hemel stond. Het gebrek aan koeling en het lastig te belopen strand maakten van de vierde edi tie van de halve marathon een zware opgave. De winnaars had den daar zoals gebruikelijk weinig last van. Remy Vasseur uit Vlissin- gen en Martine Lust uit Brielle vlinderden met grote overmacht naar de zege. Voor veel deelnemers was de Kust loop een test voor de Kustmara thon, over vier weken van Burgh-Haamstede naar Zoutelan- de. Remy Vasseur staat er goed voor, constateerde hij tot zijn ge noegen. Al na vier kilometer liet hij zijn medekoplopers ter plaatse en sloeg hij in de resterende zeven tien kilometer een gat van drieën halve minuut met nummer twee, Alwin Vermeulen uit Kwadendam- me, en van vierenhalve minuut met nummer drie, Erik Kok uit Ar- nemuiden. „Ik heb de laatste we ken bijna alleen hardgelopen en heb het gevoel dat ik er supergoed voorsta", vond de triatleet die al drie keer als vierde eindigde in de Kustmarathon en nu op een plaats op het podium aast. Martine Lust begint zich als grote favoriete voor de zege bij de vrou wen in de Kustmarathon te ont poppen. Vorige week won ze im mers ook al de halve marathon van Westenschouwen. De Zuid- Hollandse veertigplusser had ruim drie minuten voorsprong op Leo- nie Ton uit Zierikzee en bijna vier minuten op Anita Joziasse uit Goes. Voor Lust was het niet meer dan een training. „Ik heb op mijn hartslag van de marathon gelopen en kon de laatste vijf kilometer nog versnellen." Qua voorbereiding is Lust nog niet klaar voor de Kustmarathon. „Ik moet mijn langeduurlopen nog gaan doen. Dat was nu misschien een voordeel. Ik was nog niet zo moe als veel andere deelnemers." Voor de familie Lust was het dub bel feest in Vrouwenpolder. Ook haar tienjarige zoon Thomas werd gehuldigd. Niet alleen omdat hij de jongste deelnemer was aan de wandeltocht, maar ook omdat hij als eerste kind over de streep kwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75