381 sport Spannend slot levert outsider Vechter De Backer redt punt De Kraker kampioen driebanden Minnaard vijftiende op WK MTB onder 23 Polderman verlengt tijdrittitel bij tandems Atleet Van Bemden ook sterk in interland Roeister Dekkers pakt bijzonder goud X-Treme verzamelt vijf podiumplaatsen OPENWATERZWEMMEN Voor de Zeeuwse zwemmers is het erop of eron der tijdens het slotweekeinde om de Zeelandbeker. Angelo de Meyer pakt verrassend de hoofdprijs. maandag 6 september 2010 MONT-SAINTE-ANNE Mountainbiker Marco Minnaard uit Wemeldinge is in de nacht van vrijdag op zaterdag (Nederlandse tijd) vijftiende geworden op het WK cross-country voor mannen onder 23 jaar. Minnaard moest in het Canadese Mont-Sainte-Anne 7.25 minuten toegeven op de Zwit serse winnaar Mathias Flückiger. Die legde het parkoers van 30,6 ki lometer afin 1.45.15 uur. Marco Min naard was de derde Nederlander. Op het EK in Haifa werd de Beve lander eerder dit jaar achttiende. TEXEL De Axelse wielrenner Arnold Pol derman en zijn piloot Peter van Agtmaal uit Huijbergen hebben op Texel het Nederlands kampioen schap tijdrijden voor tandems ge wonnen. Polderman en Van Agt maal reden de 29 kilometer in 35 minuten en 52 seconden, goed voor een gemiddelde van bijna 48 kilometer per uur. Polderman werd vorig jaar nog kampioen met Dennis Raadtgever uit Kapelle. Die pakte als piloot ditmaal NK-zilver met Alfred Stelleman. LEMGO Na het behalen van de Nederland se titel op de 300 meter horden in Amsterdam heeft atleet Edwin van Bemden van AV'56 zich ook inter nationaal laten zien. In de jeugdin- terland tegen Westfalen in Lemgo was Van Bemden ruimschoots de snelste met een tijd van 41.31 secon den. Op de 300 meter bleek dat Noah Heijnen (Delta Sport) nog niet hersteld was van de blessure die hij op het NK had opgelopen. Hij finishte op de vijfde plaats in een tijd van 38.43 seconden. De Ne derlandse jeugd won de interland. SPIJKENISSE De Middelburgse Amanda Dekkers (Scaldis) en Yvonne Terpstra (De Geeuw, Sneek) hebben goud be haald tijdens de Special Olympics in Spijkenisse. Het duo roeide onder leiding van de Vlissingse stuurman André Schutte de boot over een afstand van 500 meter in 2.24 over de fi nish en liet een compleet mannen- veld achter zich. De Special Olympics worden geor ganiseerd voor mensen met een verstandelijke beperking. HARDERWIJK De voorlaatste nationale wedstrijd van het seizoen, in Harderwijk, le verde de jeugdige mountainbikers van X-Treme vijf podiumplaatsen op. Milan Vader (Middelburg) was de beste in categorie 7. In categorie 5 finishte Didi de Vries (Wilhelmi nadorp) na een fel gevecht op de derde plaats. Aimee Schoe (Vrou wenpolder) eindigde, ondanks een kettingprobleem, als tweede in ca tegorie 4. Tim van Dijke (Wissen- kerke) won in categorie 3 en in ca tegorie ging de overwinning naar zijn plaatsgenote Emma Verloop. De junioren zwemmen de 500 meter schoolslag tijdens de Ganzetrek in Wilhelminadorp. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Delta/Fast Bouwservice kwamen gisteren in de eredivisie goed weg tegen Dekker Keukens. Ze pakten op de valreep toch nog een punt: 4-4. Garage Verbrugge Hyundai leed in Lochem een ongelukkige nederlaag tegen DBL Holland Mi neraal: 6-2. Bij Delta sleepten de spelers op de derde en vierde tafel gisteren het gelijkspel uit het vuur. Glenn Hof man wees de irritant optredende John Tijssens na een moeizame start terecht. Tijssens greep alle middelen aan om de jeugdige Hof man van zijn stuk te brengen en dat lukte hem in het begin aardig. Maar net als vorige week was één serie genoeg voor de jonge Hage naar om alle remmen los te gooien en een knappe overwin ning binnen te halen. Na twee partijen is Hofman nog ongeslagen. Jean Paul de Bruijn bleef ook ditmaal puntloos. „Ik heb voor mijn gevoel goed ge speeld", aldus de man uit Hulst. „Er was een moeilijk aanvangsspel en als je dan verliest met 1.444 ge middeld, dan kun je daar weinig aan doen." Eddy Leppens ondervond dat het lastig is om twee heren te dienen. De organisatie van het Superpresti- ge-toernooi in België kostte hem zo veel energie dat een dikke ne derlaag tegen Dion Nelin gisteren het gevolg was. Een ander gevolg was dat de druk volledig bij Peter de Backer kwam te liggen. Die had de dagen daarvoor ook al veel strijd geleverd in diezelfde Super prestige, waarin hij tweede werd. In de kwartfinale won De Backer met penalty's van Martin Spoor- mans en in de halve finale gebeur de hetzelfde tegen Francis Forton. In Sluiskil, tegen Gerwin Valen- tijn, dreigde eenzelfde scenario. Een gelijkspel zou fataal zijn voor De Backers team. Na een span nend gevecht won hij met twee punten verschil, waarmee hij een punt redde voor Delta/Fast. Het team van Garage Verbrugge Hyundai verloor en de nederlaag was zuur. Na de nederlaag van de zieke Ronny Daniels tegen Jelle Pijl en de uitstekende zege van Kees Wittens op Henri Tilleman, moest de tweede helft tegen DBL Holland Mineraal de beslissing brengen. Op de nederlaag van Mar tin Spoormans tegen Tayfiin Tasde- mir viel niets af te dingen, maar het verlies van Henk Habraken was ongelukkig. Na 22 beurten leidde hij met 38-44 en leek de winst binnen handbereik. Murat Coklu sloeg echter toe in de slotfa se. Habraken had nog de nabeurt, maar kwam twee punten tekort. KWADENDAMME - Jean Paul de Kra ker uit Hoek is in Kwadendamme Zeeuws kampioenschap drieban den groot geworden. In een matig bezet toernooi onder vond hij niet al te veel tegenstand. Piet Koek uit Goes kon hem nog het langst bijbenen, maar moest buigen in de finale. André Karelse uit 's-Heerenhoek speelde een verrassend toernooi en sneuvelde pas in de halve eind strijd tegen Koek. Ook voor Nico Peeters was de halve finale het eindstation. De finale tussen favoriet De Kra ker en Koek begon verrassend. Koek won de eerste set en bood stug tegenstand in de tweede. Die ging echter toch met gering ver schil naar De Kraker en daarmee brak langzaam maar zeker het ver zet bij Koek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74