sport 37 TOP korfbalt goed maar scoort te weinig Hage en Boot zegevieren in finalecross Rilland Oemoemenoe neemt in Rijswijk afscheid van lange serie nederlagen Van Dam komt millimeters tekort Smerdiek na rust langs RWH Overtuigende start BC Vlissingen verliest vrouwen Oostkapelle eerste oefenduel door Herman Heuvink RILLAND - Stefan Hage uit Goes won zaterdag de MXi- en Mark Boot de MX 2-klasse bij de zeven de clubcross van motorclub Ril land. Er kwamen redelijk wat deel nemers af op de finalecross op het Schelde-circuit. Vooral de MX 2 en clubklasse waren sterk bezet. De MX 1 en veteranen werden samen gevoegd. In de MX 2-klasse kreeg Mark Boot goed tegenwerk van Rinnie van Linden uit het Brabantse Put te. De crosser uit Nieuw-Haamste- de maakte het zichzelf in de eerste manche nog even lastig toen hij in de vijfde ronde onderuit schoof. Van Linden nam de leiding over maar enkele ronden verder zette de Zeeuw de zaak weer recht. In de tweede manche leidde Boot van start tot finish. In de klasse MX 1 was er dubbel Zeeuws succes. Stefan Hage was in beide manches duidelijk de sterk ste, telkens voor Erik van der Wek ken uit Zierikzee. Spannend ging het eraan toe in de 65CC en 85CC. De 65CC leverde een prachtig duel tussen Jayden Hoek uit Oost-Souburg en Mack Bou- wense uit Gouda. In de eerste man che werd Hoek als winnaar afge- vlagd. In de tweede manche leek het ook die kant op te gaan. Hal verwege zag Bouwense toch kans zijn tegenstander te verrassen. W maandag 6 september 2010 Blijkbaar was Hoek daar zo van on der de indruk dat hij niet meer aan kon pikken, waardoor de Zuid-Hollander gemakkelijk kon winnen. Dat betekende ook dat Bouwense door deze doorslagge vende winst in de tweede manche de dagzege binnenhaalde. In de 85CC werd er op het scherp van de snede gevochten tussen Carsten Goedegebure uit Yerseke en Bas van Strien uit Dirksland. De eerste manche was voor de elf jarige Zeeuw. In de tweede man che moest hij echter in een strijd die tot aan de finishvlag duurde zijn meerdere erkennen in de drie jaar oudere Van Strien. In de clubklasse streden de Ril- landse crossers Robert Janssens en Michael Sleijmer voor eigen pu bliek om de zege. Beiden wonnen een manche en waren een keer tweede. Janssens pakte de door slaggevende tweede manche en pakte de dagwinst. Het zat Björn Oreel uit Oost-Souburg niet mee. Net hersteld van een knieblessure brak hij nu zijn pols toen hij een vallende rijder niet kon ontwijken en ook ten val kwam. Bij de veteranen wist Ad Geldof de tweede manche te winnen. In de eerste manche moest de 49-jari- ge crosser uit Oostkapelle opgeven met materiaalpech. In het dagklas sement was Ben Verschoor uit Vlissingen de beste Zeeuw op een derde plaats. RIDDERKERK Smerdiek zette bij RWH na rust de zaken recht. Nathalie Jeras zette Smerdiek met een solo op voor sprong, waarna de ploeg uit Ridder kerk twee keer scoorde. Met een aantal wissels verzette trainer Wim Scherpenisse de bakens. An- gelique Hage maakte gelijk, waarna Marieke Goeree de bal vanaf dertig meter afstand het doel van RWH inlepelde. Een knallende, doeltref fende volley van Angelique Hage vormde het slotstuk van de sterke seizoensopening van Smerdiek. OOSTKAPELLE VLISSINGEN De voetbalsters van Oostkapelle zijn sterk begonnen. Op eigen veld zette de eersteklasser Ter Leede 2 overtuigend aan de kant. Anne La- vooij zorgde met een boogbal voor de eerste Oostkappelse seizoens treffer. Ter Leede kwam terug tot 1-1, maar kon niet lang genieten; Mindy Hengst schoot Oostkapelle naar een nieuwe voorsprong. Debu tante Annelien van Hecke deed er met een spectaculaire solo nog een schep bovenop: 3-1. De tweede tref fer van Ter Leede kwam te laat. In het eerste oefenduel van dit sei zoen verloren de basketballers van BC Vlissingen ruim van Binnen land, dat vorig seizoen als tweede eindigde in de promotiedivisie. De ploeg uit Barendrecht bleek vooral fysiek te sterk. Na de 15-48-rust- stand domineerde Binnenland ook in de tweede helft: 41-87. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 17, Dennis de Paauw 6, Dorde Karadzic 4, Allard de Jong 4, Patrick Kompier 3, Sjors van de Poel 3, Benjamin Steenbeek 2 en Emilio Jangbahadoer 2. MIDDELBURG - In de eerste competi tiewedstrijd in de tweede klasse Zuid rekende Oemoemenoe direct af met het verleden. Na een sei zoen zonder een enkele overwin ning vernederden de Middelbur gers Te Werve in eigen huis met 10-61. Ook Tovaal trof in Roosen daal een team dat het hele vorige seizoen de smaak van de overwin ning niet proefde, maar de Goese- naren waren zo lankmoedig dat RCC die kater meteen weg kon spoelen. RCC won met 20-5. Het jeugdige Oemoemenoe trof in Rijswijk een erg oud team met veel Britse veertigers. Die boden in de eerste helft nog wel behoor lijk tegenstand, maar werden na rust volledig onder de voet gelo pen. Devin Schutte, Quinten van Dijk en Laurent Legrand brachten Oemoemenoe in de eerste helft op een o-14-voorsprong. Op slag van rust kwam Te Werve terug tot 3-14, maar na rust kregen de Mid delburgers alle ruimte van de moe gestreden Britten. Dankzij Yedney America, Laurent Legrand en De- vin Schutte stoomde Oemoeme noe door naar een 3-49-voor- sprong. Te Werve veerde even op (10-49), maar via Quinten van Dijk, Devin Schutte en debutant Daniël van der Waal werd de eind stand bepaald op 10-61. Tovaal creëerde tegen Roosendaal de eerste helft en een groot deel van de tweede helft een veldover- wicht, maar was onmachtig in de aanval, waar de Goesenaren veel te weinig raffinement aan de dag leg den. RCC opende in de eerste helft uit een uitval de score. Na rust had Bram Bruijnes wel licht voor de ommekeer kunnen zorgen, maar na een interceptie ter hoogte van de middenlijn werd hij op een meter voor de Brabant se trylijn getackeld. Direct daarna bracht Geert Heestermans de ach terstand terug tot 5-3, maar in de slotfase was het vooral Tovaal dat de punten cadeau deed aan RCC. wmimmmmMmmË: door Wim de Vos NIEUW- EN SINT-JOOSLAND - De fl- nishfoto moest vrijdagavond goed bestudeerd worden voordat de winnaar van de eerste wielerronde van Nieuw en Sint-Joosland kon worden aangewezen. Joh an Pee- men uit Rijsbergen en de voorma lige Arnemuidenaar Dirk van Dam kwamen naast elkaar over de streep. Uit de foto bleek dat de Bra bander met millimeters verschil zijn wiel als eerste over de meet had gedrukt. Na een levendig begin kwam er uiteindelijk een kopgroep van zes man tot stand. Onder hen Van Dam en Peemen en voorts waren ook Nico Ringelberg ('s-Gravenha- ge), Roelof Tolman (Heinkens- zand), Jacq Schuit (Oost-Souburg) en Rico Kruijt (Kapelle) daarbij. Dit sextet kreeg al snel de goedkeu ring van de groep en mocht daar door gaan spurten om de bloemen met Peemen dus uiteindelijk als winnaar. Kevin Gideonse won daarna de spurt om de zesde plaats door Jo- han Padmos voor te blijven. Nico Ringelberg werd derde, Roelof Tol man vierde, Jacq Schuit vijfde, Ri co Kruijt zesde. In de Ronde van Calfven (bij Hoo- gerheide) streden zaterdag Jochem van der Doelen uit Nuland en Jeroen Das uit het Belgische Hoogstraaten om de zege. Van der Doelen was net als in de vorige ja ren het snelst in de sprint. De Zeeuwse renners streden in de enige TMZ-koers op Brabantse bo dem op het tweede plan. Eric Ver- eecken uit Hulst hield het nog tot het einde vol. In de pelotonsspurt werd de Zeeuws-Vlaming tweede en dus vierde in de eindstand. Ook Dimitri Mulder (Heinkens- zand), Johan Padmos (Wissenker- ke), Jimmy de Bruijn (Sint-Jan- steen), Ruben Tissink (Kapelle) én Edzard van Ewijk (Wolphaarts- dijk) eindigden in het peloton. Rens Kole uit Wemeldinge won de wedstrijd bij de amateurs B. door Roeland van Vliet en Jan Dagevos MIDDELBURG - Voor de korfballers van TOP is het begin van de veld- competitie op een teleurstelling uitgelopen. De in de overgangsklas se debuterende ploeg uit Arnemui- den kwam tekort bij het Utrechtse HKC: 15-13. In de eerste klasse wa ren er zeges voor Tjoba en Fortis. HKC-TOP Arnemuiden 15-13: TOP had volgens trainer Edwin Coppoolse het betere van het spel, maar de scherpte in de afronding ontbrak. „Uit minder kansen maakte HKC meer doelpunten. Wij hebben onszelf tekort ge daan." Bij rust leidde de thuis ploeg met 8-5. TOP kwam terug tot 9-9, maar gaf het duel vervol gens weer uit handen. „In vier mi nuten kregen we vier treffers te gen. We knokten terug, maar HKC hield steeds een gaatje. Als wij scoorden, schoten zij in de volgen de aanval ook raak." Scores TOP: Corrié Bezemer 4, Peter van Belzen 3, Jeanine Marijs 2, Nelleke van Belzen, Jordi Meulmeester, Anita de Ridder en Wilma de Ridder 1. Tj'oba-VEO 21-14: De vrouwen van Tjoba speelden een hoofdrol. Ze namen liefst elf treffers voor hun rekening. Alleen aan het be gin van de tweede helft had de thuisploeg een terugslag. „We heb ben goed verdedigd", vond trainer Van Put. „En we hebben de man nen in een dienende rol gezien. Het maakt mij niet uit wie scoort." Scores Tjoba: Esmee Walraven 6, Dirk-Jan Westmaas en Johanneke Vleu gel 3, Manon Braam, Dennis Broerse, Patrick de Bruine en Marcel de Dreu 2, Robert van Schaik 1. Dijkvogels-Fortis 7-16: De Sou burgers waren een klasse beter dan de thuisploeg. „Dit is ook wel het team dat er aan het einde van de competitie uitvliegt", zei For- tis-coach Leonard Debbaut. „Van zo'n ploeg moet je dan ook wel winnen." Fortis leidde al snel met 2-0 en breidde die voorsprong uit naar 7-1. Na rust hadden de geel-zwarten even een mindere fa se, maar aan het einde werd er toch weer volop gescoord. Scores Fortis: Niels Bebelaar 4, Jordy Sleijpen 3, Elze Blankenburgh en Rem- co Crucq 2, Jessica de Boer, Rens van den Driest, Esther Kasse, Demi Mon- deel en Jordy Sleijpen 1 ACKC-Ondo 13-11: Ondo stond na zeven minuten met 3-0 achter. „We liepen we achter de feiten aan", zag coach Hans de Meij. Toch herstelde de tweedeklasser zich. Bij rust was het 6-5. Bij 12-11 leek Ondo op weg naar de gelijk maker. Die kwam er niet, de thuis ploeg maakte het karwei af Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Jeroen Mesu 4, Lianne Lorier 2 en Annemieke Koppelaar 1. Seolto-Stormvogels 11-14: Seolto verraste met een 3-1-voorsprong. „Daarna ging het gelijk op", zag Harry Kerkhof, die debuteerde op de bank bij de derdeklasser uit Vlissingen. „We gaven het weg door stom verdedigen." Bij Storm vogels was men blij met het uit schakelen van de Seolto-dames. Dat scheelde volgens JaapJan Ritse- ma, die als trainer een schorsing uitzat, een slok op een borrel. Het duel werd gewoon in Vlissingen gespeeld. Een tent met een geïm proviseerde bar verving de uitge brande kantine. Scores Seolto: Maurice Brul en Rob Harthoorn 3, Dennis Goedegebuur 2, Timme Provoost, Anniek Reijnierse en Daisy Verkerk 1. Scores Stormvogels: Frank Peene 4, Arjen Schoe 3, Arja Groenleer en Niek Peene 2, Kristian Gabriëlse, Loura Kleinepier en Angela Matthijsse 1. De start van de clubklasse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73