361 ort Rhee tafeltennist het best Anne Flohil sterk op kunstgras Korfbalteam Swift begint met draaglijke nederlaag Delta Sport veel te sterk voor EMM Speler TTCM verrast in hoogste klasse maandag 6 september 2010 door Sven Bakker VLISSINGEN - Bij het Thermphos Maeneblusscherstoernooi werden gisteren de finales op de kunstgras- banen van MLTC afgewerkt, om dat de gravelbanen waren gereser veerd voor het Future- en het na tionaal ranglijsttoernooi. Nadat Milou Flohil de finale van het ranglijsttoernooi had verloren, moest haar één jaar jongere zus Anne Flohil de finale in de vierde categorie spelen. En dat deed de Oostkapelse met succes. Flohil ver sloeg Marie Aimée Habiyaremye met 7-5 6-3. In de 3-finale bij de mannen zou Koen van den Berge uit Burgh-Haamstede het opne men tegen Martijn Janssens, maar Van den Berge kreeg met een walk over de zege in de schoot gewor pen. Kim Houmes uit Domburg sloeg zich naar de eindoverwinning in de 5-categorie bij het vrouwenen kelspel. Houmes was ongeplaatst, evenals haar tegenstandster Caro- lien Volleman. Het werd een dries etter, de derde op een rij voor Vol leman. Maar in tegenstelling tot de vorige twee leverde deze partij een verlies op voor Volleman: 2-6 6-2 6-0. Eerder op de dag had Houmes ook al het dubbelspel in de 5 gewon nen, samen met Roos Slagboom. Houmes en Slagboom hadden geen partij aan Germaine Deckers en Yvette Delsing: 6-1 6-0. Het gemengddubbelspel 4 kwam op naam van Nadine en Ronnie Hillebrand. Zij wonnen gisteren twee wedstrijden achter elkaar. Eerst werden Mireille Bergs en Marcel Baljeu met 6-1 6-2 versla gen, waarna ook Olette Luitwieler en Arjan Jonkman er in drie sets af moesten. Het werd 6-2 6-7 6-3. Michael Joosse en Coen de Water schreven het mannendubbelspel 5 op hun naam. Uit een schema met liefst zeventien koppels kwamen Joosse en De Water als winnaars naar boven door in de finale in drie sets te winnen van Sander Kats en Martijn van 't Westende: 4-6 7-5 6-4. Daan van Kempen won bij het K5-jeugdtoernooi in Vlissingen het jongensenkelspel tot en met veertien jaar. De als eerste geplaats te Van Kempen, speler van Tebo uit Heinkenszand, verloor welis waar de eerste set met 1-6 van Ti nto van Woenzel, maar herpakte zich in het tweede en derde be drijf: 6-2 6-4. Jeugdranglijstpunten waren er ook voor thuisspeler Daniël de Jonge, die het jongensenkelspel tot en met twaalf jaar won. De Jonge, die in de categorie tot en met veertien jaar pas in de halve finales verloor, had in de eindstrijd weinig te duchten van Yoël Oppatja. Het werd 6-0 6-2. Bij de meisjes tot en met veertien jaar greep de als tweede geplaatste Pippi Erentreich naast de titel. Te gen Hanna Pijpers, als eerste inge schaald, werd de eerste set in de tiebreak beslist, waarna het in de tweede set over was met het ver zet van Erentreich: 7-6 6-1. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar ver loor Noortje Hermanides in de eindstrijd van Charlotte Schonck: 3-6 2-6. MIDDELBURG - De handbalteams van EMM (wit shirt) en Delta Sport openden gisteren in Middel burg het seizoen met een oefenwedstrijd. Eerste klasser Delta Sport uit Zierikzee was veel te sterk: 13-33. Na 6-12 bij de pauze liep Delta Sport in hoog tempo weg. EMM speelde vorig sei- zen een verdienstelijk competitie in de tweede klasse, maar of dat dit jaar weer gaat lukken is de vraag. Door het vertrek van schutter Jordy Loo en sluitpost Thim Zevenbergen naar Delta Sport moet de equipe van Hans Dierickx een flinke veer laten. Ramon Vael werd gestrikt om ko mend seizoen onder de lat te staan. De groep is verder aangevuld met jeugd van 16 tot 18 jaar uit het tweede. foto Lex de Meester door Kim 't Hooft KRUININGEN - De Open Zeeuwse ta feltenniskampioenschappen lever den een verrassende winnaar op. Jelle Rhee, uitkomend voor TTC Middelburg", had een goede dag en mocht de beker in ontvangst ne men. Na twee jaar zonder Zeeuws tafel tennistoernooi bleek ttv Yerseke bereid de organisatie op zich te ne men. De terugkeer bleek een suc ces, want met 110 deelnemers bij de jeugd en hetzelfde aantal bij de senioren was het twee dagen een drukte van belang in de gemeente lijke sporthal te Kruiningen. Bij de jeugd was Sjoerd Broos van het Roosendaalse ODT de beste in de hoogste klasse. Zeeuws succes was er voor David van de Zande van TTC Middelburg, die een twee de plaats bij de jongens junioren C haalde. Van dezelfde club behaalde Benjamin Claus de eerste plaats bij de jongens kadetten en Bart Beunis een tweede plaats bij de jongens pupillen. De verenigingsbeker bleek een spannende tweestrijd tussen ODT uit Roosendaal TTC Middelburg, waarbij ODT uiteindelijk de felbe geerde eerste plaats behaalde. Bij de senioren waren er in de hoogste klasse een aantal afmeldin gen. Het gehele eerste team van TTC Middelburg bleek om diverse redenen niet aanwezig. Toch onts pon er zich een mooi gevecht om de titel in de mannen B/C klasse. Jelle Rhee bleek de sterkste. Hij verloor alleen van Dennis Verdur- men van het Kloosterzandse SAR. Verdurmen ging op zijn beurt on deruit ging tegen Arnemuidenaar Jeroen de Heide en clubgenoot Jo- han 't Hooft. Hierdoor werd Ver durmen tweede. De derde plaats ging naar Hoogerheidenaar Jacco Schoone. In de overige klassen gingen voor al de Brabantse clubs met de prij zen aan de haal. Alleen Martijn de Clerck, uitkomend voor SAR, be haalde een tweede plaats in de manne F klasse. Medeorganisator Bram Houter man sprak van een geslaagd toer nooi. „Twee dagen is er fanatiek maar sportief gestreden om de prij zen. Er is geen wanklank gehoord, en ook het tijdschema werd keurig aangehouden." door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - De korfballers van Swift zijn de nieuwe competitie met een nederlaag begonnen. Op het eigen veld verloor de Middel burgse formatie met 16-20 van RWA uit Poortugaal. Ondanks de nederlaag was coach Marianne Ma- rinissen tevreden. „De ploeg heeft heel goed gespeeld." Swift begon de wedstrijd aanval lend en aan het scoreverloop was te zien dat de ploegen niet voor el kaar onder deden. Na tien minu ten in de eerste helft stond het 5-6 voor de Zuid-Hollandse club. Toen begon RWA, een fysiek ster ke ploeg, het spel te domineren. Het tactische spelletje dat door de bezoekers werd gespeeld, dwong Swift om daarin mee te gaan. Sco res van Roel Klootwijk en Mathijs Pagé zorgden er echter voor dat Swift in het spoor van RWA bleef De Middelburgers gingen met een ruststand van 11-13 de kleedkamer in. In de tweede helft waren beide ploegen opmerkelijk minder doel treffend, maar de bezoekers creëer den meer kansen dan de thuis ploeg. Door het extreem fysieke verdedigen van RWA had Swift moeite om tot scoren te komen. Het verschil bleek uiteindelijk in de afwerking te zitten. RWA, dat naar verwachting tot de betere ploegen van de poule behoort, be sliste de wedstrijd in de slotfase. „De laatste twintig minuten werd het wat eenzijdig, maar dat kwam omdat ik had gevraagd of de spe lers wat sneller wilden schieten, want we hadden een achterstand. Het was een kwestie van geluk dat onze schoten er niet ingingen én die van hen wel", zei Marinissen na afloop. Maar als je kijkt dat je met deze ploeg al zover bent en dat je op deze manier partij kan ge ven, dan ben ik gewoon tevre den." Aanvallend heeft de Middelburgse formatie volgens Marinissen heel veel schotkracht in de gelederen. „Maar ook het enthousiasme, het willen werken en blijven gaan is één van onze sterke punten. Om dat er een juiste mix van jong en oud staat, zie je dat mensen ook extra steun geven en dat ze er maximaal voor gaan." Marinissen, die zelf korfbalde tij dens de hoogtijdagen van Swift, ziet haar club ooit nog wel eens te rugkeren naar de hogere divisies van het korfbal. „Promoveren en in ieder geval eerste klasse spelen is eigenlijk wel de doelstelling voor de komende jaren en de ploeg heeft potentie om verder te kunnen, maar het is nog te vroeg om te zeggen dat het nu al op het veld moet gebeuren. We moeten reëel zijn dat we op dit moment nog niet om de bovenste plaatsen mee kunnen doen. Maar het is de bedoeling om te groeien en te kij ken waar we dan uiteindelijk uitko men." Scores Swift: Roel Klootwijk 6, Ri chard Geldof en Mathijs Pagé 3, Bas Gunter en Anita Hoekstra 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72