sport 135 ntree met toernooizege Mannenfinale naar top tweehonderd Zoon Zidane maakt furore bij Real Defour: nummer 14 of toch nummer 15? Winnares in open auto door Zeeland Sjaak Sinke rondt kaap van 10.000 maandag 6 september 2010 Matwé Middelkoop-Niels Desein 7-6 (2) 6-3 Punten gemaakt Middelkoop 76 Desein 56 Aces Middelkoop 5 Desein 3 Dubbele fouten Middelkoop 1 Desein 10 Breekpunten benut Middelkoop 3 op 3 (100%) Desein 1 op 2 (50%) Speeltijd Eerste set 51 minuten Tweede set 38 minuten Rolant Quist bron. Roeland van Vliet ro verdiende, was het dit jaar zijn derde eindzege in een füturetoer- nooi. Eerder won hij in Apeldoorn - waar Angelique van der Meet ook al de eindzege opeiste - en het Zwit serse Wetzikon. Deze week komt hij in actie tijdens de challenger van Alphen aan den Rijn. Daarna gaat hij naar Rwanda en Oeganda, waar hij deelneemt aan twee futures. „Dat ik naar Afri ka ga, is niet omdat ik denk dat ik daar makkelijk punten voor de ranglijst kan verdienen. Het gaat mij meer om het continent Afrika. Ik houd van de mensen, van de sfeer. Ik voel me daar prettig." Eigenlijk zijn 15.000 en 10.000 dol- lartoernooien onder zijn niveau zijn. Maar het maakt Middelkoop niet uit hoe hij aan zijn ranking- punten komt. „Ik weet alleen dat ik zoveel mogelijk punten wil halen voor het einde van het jaar. Dan wil ik in de top tweehonderd staan. Dan kan ik tenminste naar Melbourne voor de kwalificaties van de Australian Open. Er zijn mensen die denken dat het me nooit gaat lukken, maar ik geloof er in." Volgend jaar is hij van plan in Mid delburg terug te keren en zijn titel te verdedigen. „Het toernooi heeft nu al de allure van een challenger", zei hij. „Ik hoop dat het er dan ook echt eentje is." que Lopez-Perez in de tweede ron de, kreeg een walk-over in de kwartfinales en was vervolgens in de halve eindstrijd te sterk voor de Fin Timo Nieminen. In de finale ontdeed hij zich ook van de Bel Niels Desein, de numnjer één van de plaatsingslijst. In de eerste set (7-6) waren de twee hardhitters nog wel aan el kaar gewaagd. Beiden vermaakten het publiek met lange slagenwisse lingen, fraaie dropshots en mooie passeerslagen. In de tweede set (6-3) gaf Desein, die komende week met het Belgische Davis Cup team afreist naar Australië, het al snel op. Hij stoorde zich aan het ru moerige publiek („Kunt u alstu blieft een keertje stil zijn?") en aan zijn slechte opslag. Hij produceerde in heel de partij liefst tien dubbele fouten. „Ik had niet verwacht dat hij zo matig zou serveren", zei Mid delkoop. „En bij mij liep het steeds beter. In de tweede set had ik nog meer winners dan in de eerste." Voor Middelkoop, die zo'n 1500 eu- foto Lex de Meester wenste metgezel op. Het verklaar de misschien waarom hij meteen zijn eerste opslag inleverde. Luidruchtig werd het overigens geenszins. Dat kwam omdat De Bakker geen antwoord had op het verwoestende spel van de Zweedse nummer vijf van de we reld, waarbij de forehand als diens machtigste wapen geldt. Bo vendien liet de opslag hem na drukkelijk in de steek, waardoor de angel uit zijn spel verdween. Tot een heuse krachtmeting kwam het zodoende niet. In alle drie sets was het verschil duide lijk. „Ik heb het hem niet lastig kun nen maken", toonde De Bakker zich een realist. foto Frank Franklin/AP Thiemo de Bakker baalt van weer een misser. De helft van onze supporters is vrouw. Die spreken me bij de bakker of de benzinepomp aan. Dat ze het zo leuk vinden dat ik nu voorzitter ben. Voor mijzelf is het ook niet gek. Als kind klom ik in bomen, bouwde ik hutten en voetbalde ik op straat." Met Clémence Ross-van Dorp heeft de Graafschap de eer ste vrouwelijke voorzitter in de eredivisie. In VI. „Ik dacht: dit is de kans voor mij en mijn vader om nader tot el kaar te komen. Ik ben 49 jaar en wil zó graag dat mijn vader me aanraakt en zó graag dat ik hem aanraak... Dat is vrij ernstig." Hans Kraay junior deed met zijn vader mee aan het pro gramma Vaders en Zonen. In NUsport. „Wroeging heb ik totaal niet. Bij mensen in mijn omgeving leefde dat gevoel meer. Zo van: 'Voor San Marino mag je wel komen op draven, maar voor het WK niet. Laat hem de krijgen.' Maar daar ging het mij niet om. Ik wilde terugkeren bij Oranje." Ruud van Nistelrooy is weer international. In De Pers. „Soms miste ik het voetbal. En in mijn onderbewustzijn besefte ik misschien wel dat ik niet in een kantoor thuishoor. Misschien duurt het twee wedstrijden. Misschien duurt het twee jaar en beëindig ik mijn carrière bij Crystal Palace." Edgar Davids maakte in Engeland zijn rentree. In De Pers. „Deze spelers zijn bereid om vijf maanden lang elke dag in zich zelf te investeren. En voor een vergoeding van nul komma nul, la ten we dat niet vergeten. Je moet er blind voor willen gaan, anders kom je er niet." Volleybalbondscoach Peter Blangé in De Volkskrant. Real Madrid heeft een nieu we Zidane in de gelede ren. De zoon van oud-speler Zinedine Zidane, Enzo, maakt furore in een van de jeugdelftallen van de Spaanse club. Zinedine Zidane speelde van 2001 tot 2006 voor Real Ma drid. In 1998, 2000 en 2003 werd de Fransman wereld voetballer van het jaar. Zijn zoon Enzo voetbalt op dezelf de positie als zijn vader en is de regisseur van het elftal. Hij gebruikt echter wel de achter naam van zijn moeder, Fer nandez. De Belgische voetbalbond heeft sinds kort een nieu we kledingsponsor. Afgelo pen vrijdag, in de verloren in terland tegen Duitsland (o-t), maakte het Zwitserse bedrijf Burrda geen beste beurt. In valler Steven Defour kwam het veld in, met op zijn broek en borst nummer 15, maar op zijn rug nummer 14. Dat laat ste nummer bleek toe te beho ren aan verdediger Olivier De- schacht, die niet in actie kwam. Scheidsrechter Terje Hauge liet Defour wel ge woon staan. De middenvel der viel vervolgens alleen op vanwege zijn nummers. Tennisster Maria Sjarapova heeft zaterdag met een 'double bagel' de vierde ronde bereikt van de US Open. De Russin gunde haar Amerikaanse opponente Beatrice Capra geen ga me: 6-0 6-0. De als veertiende geplaatste Sjarapova wacht een zware klus in de achtste finales. De Deense speelster Caroline Wozniacki, de nummer één van de plaatsingslijst, is haar tegenstandster. „Ze speelt waarschijnlijk nu het beste tennis van haar carrière. Het wordt moeilijk, maar ik kijk er naar uit", blikte Sjarapova vooruit. Wonziacki gunde Chan Yung-]an uit Taiwan slecht een game: 6-1 6-0. Deals eerste geplaatste Deense hoefde tot nu toe in to taal slechts drie games af te staan. Angelique van der Meet kreeg gistermiddag na haar toernooizege nog een bij zonder cadeau. Eén sponsor van het Thermphos Internatio nal Tennis Tournament een autodealer, gaf haar een ca deaubon voor een weekendje gratis rondrijden in een cab- rio. De geldschieter deed die geste omdat er een Zeeuwse winnares was. De negentienjarige Van der Meet was verrast met het ca deau. Maar ze zal die dure boli de niet zelf kunnen besturen. Ze heeft namelijk nog geen rij bewijs. Sjaak Sinke vierde zaterdag tijdens de Kustloop in Vrouwenpolder een jubileum. De tijdwaarnemer uit Koude- kerke legde in zijn rode Fiat de tijd van de tienduizendste deelnemer van dit jaar vast. Sinke klokt al 25 jaar de tijden van hardlopers en triatleten, maar dit jaar is een topjaar. Hij was binnen en buiten Zee land druk, de Kustloop was zijn 25e wedstrijd van het jaar. Volgende maand heeft hij het weer druk met het Kustmara- thonweekeinde. Dan komen er een paar duizend tijden bij. „Ik denk dat ik dit jaar zo'n 18.000 tijden vastleg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71