sport 133 CPC: 5-2 Dennis van Belzen bezorgt debutant Nieuwland verrassende zege op VCK Monsterzege fusieploeg Marinus Baas luistert comeback bij Arnemuiden op met twee treffers Jong Ambon niet mals voor ploeg van Paul Telussa w maandag 6 september 2010 'We gaan niet meedoen voor de titel, maar ik verwacht wel dat we met dit elftal goed mee kunnen komen' CPC-trainer Jurriaan van Poelje door Koen de Vries VLISSINGEN - GPC maakte zaterdag een droomstart. De ploeg versloeg op de eerste speeldag van de com petitie in de eerste klasse Roda Boys met 5-2. Vorig seizoen duur de het elf wedstrijden voordat het team voor het eerst drie punten mochten bijschrijven. Dat gebeur de tegendezelfde tegenstander, maar dan in het Gelderse Aalst. Dat GPC het meer dan vorig sei zoen voor de wind zou gaan lag in de lijn der verwachting. In de voor bereiding bleef de ploeg van Jur riaan van Poelje ongeslagen. De 34-jarige trainer laat GPC veel aan vallender voetballen dan André Maas vorig jaar, waarbij aangete kend moet worden dat de selectie is versterkt. De in Brabant woon achtige Van Poelje nam bij zijn komst naar Vlissingen drie spelers mee die heel wat kunnen en jong zijn bovendien. Grigor Sahakjan (21), Oskan Cakir (19) en Moham med Mekkaoui (20) debuteerden sterk, waarbij Sahakjan (2x) en Cakir scoorden. Daarnaast heeft de trainer met de zeventienjarige Remon de Vlieger een groeibriljan te in huis (hij komt van JVOZ en legde een aanbod van RBC naast zich neer) en ook maakte de nieu we doelman Max Leijer een be trouwbare indruk. GPC kwam al in de vierde minuut op 1-0 door een harde knal van Grigor Sahakjan, na goed voorbe reidend werk van de aalvlugge en balvaardige Oskan Cakir. Saillant detail: Sahakjan speelde vorig sei zoen nog voor Roda Boys. Daarna viel GPC terug, kroop een keer door het oog van de naald en rechtte de rug weer. De Vlissingers misten enkele opgelegde kansen en kwamen op slag van rust toch op 2-0, toen Cakir Sahakjan ander door Klaas Verspoor maal knap vrijspeelde. De Braban der controleerde de bal op de borst en lobte hem bekwaam over doelman Van der Cammen. Vijf minuten na rust leek het duel beslist toen de net ingevallen Niels Kraaij na een kamikaze-actie op Matthijs Lugtenburg de rode kaart kreeg van de op dit niveau debute rende scheidsrechter Mathijs Jobse (27) uit Koudekerke. Met elf tegen tien kreeg GPC het alleen maar moeilijker. Roda Boys pompte de bal keer op keer in de zestienme ter, richting de lange spitsen Remy Schouwenaar en Ocsan Ozkaya. Binnen een kwartier was het 2-2, door treffers van Ozakaya en Mi chel Kooijman. Pas twaalf minuten voor tijd kon GPC de bakens verzetten. Met drie counters legde de ploeg de eind stand vast. Eerst kreeg Ozkan Cakir vrije doorgang (3-2), waarna Zilvano Tuhuleruw profiteerde van enkele onterechte vlagsignalen van Roda Boys-grensrechter Gerrit van der Laar. Tuhuleruw - zeker een meter buitenspel - mocht van de nu op eigen waarneming af gaande arbiter doorgaan en sco ren. Niet veel later ontliep Björn Ronde de buitenspelval: 5-2. Het was jammer dat dezelfde Ronde daarna William van Driel aantikte toen de bal al lang weg was. Het betekende de tweede rode kaart van de middag. GPC Vlissingen-Roda Boys 5-2 (2-0). 4. Grigor Sahakjan 1-0, 45. Grigor Sa hakjan 2-0, 62. Ocsan Ozkaya 2-1, 54. Michel Kooijman 2-2, 78. Oskan Cakir 3-2, 81. Zilvano Tuhuleruw 4-2, 84. Björn Ronde 5-2. Aantal toeschouwers: 250. Scheidsrechter M. Jobse (Koude kerke). Rode kaart: Niels Kraaij (Roda Boys), Björn Ronde (GPC). Gele kaart: Jeroen van Ommen, Mohammed Mek kaoui (beiden GPC), Kornee Sterren burg, Ocsan Ozkaya (beiden Roda Boys). MIDDELBURG - De Meeuwen is de eerste koploper in de derde klasse A. De ploeg uit Zoutelande won zaterdag met 4-0 bij Domburg. Veere hield drie punten over aan het duel bij SKNWK, maar ver loor wel Jelle Lukasse die met rood van het veld moest. Nieuwland zorgde voor een surprise, door met 1-0 te winnen van VCK. Nieuwland-VCK 1-0: Voor rust speelde de ploeg uit Koudekerke wat verzorgder, maar dat leidde niet tot grote kansen. Na de pauze was Nieuwland, mede door de fy sieke gesteldheid, de bovenliggen de partij. In de 79e minuut leek Corné van Belzen uit een corner van André Goedhart de bal bin nen te glijden. Zowel hij als VCK-keeper Van Dolder kwamen net niet aan de bal, waarna Den nis van Belzen zich als goudhaan tje opwierp en de'ballen binnen- tikte. SKNWK-Veere 0-3: Veere moest al voor rust met tien man verder, nadat Jelle Lukasse de doorgebro ken Wilco de Valk in het straf schopgebied vloerde. Keeper René Bil stopte de slap ingeschoten penalty van Robert Padmos. Met een man meer kreeg SKNWK voor rust nog wat kansjes. De tweede helft was Veere echter de betere ploeg. In een tijdsbestek van zeven minuten, tussen de 60e en 66e minuut, sloegen de bezoe kers hard toe. Achtereenvolgens scoorden Michel van de Linden, Edwin van Tatenhove en Theo van Tatenhove. Domburg-De Meeuwen 0-4: Meeuwen-speler Vincenzo Lorello schoot al in de opteningsfase uit een vrije trap op de paal, daarna ontpopte zich een gelijkopgaande strijd. In de 22e minuut zorgde Martijn Blommaert, na mistasten van Domburg-doelman Jacco Leij- dekkers, voor de 0-1. De Meeuwen deed voor rust goede zaken door via Kevin Janse en Robin Dek (vrije trap) nog twee keer te sco ren. Na rust kon Domburg niets te rug doen en voor de bezoekers door Jos van Belzen VLISSINGEN - Zeelandia Middel burg kende met een 6-o-overwin- ning op Victoria'03 een uistekende seizoenstart in de derde klasse A. Een andere debutant in deze klas se, Axel, wist bij BSC een i-o-voor- sprong halverwege in de tweede helft niet vast te houden; deze wedstrijd eindigde in 1-1. Zeelandia Middelburg-Victo- ria'03 6-0: Beide ploegen lieten voor rust technisch goed verzorgd voetbal zien, maar desondanks bleef de 0-0 op het scorebord staan. De bezoekers zagen hierbij een doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. Na tien minuten in de tweede helft opende Jurriaan Pe terson de score, waarna Alberto Conde Morgado er even later 2-0 van maakte. De fase hierna leverde een aandringend Victoria'03 op, dat ondanks enkele kansen niet tot scoren kwam. In de 70e mi nuut besliste Salim Ben Selam de wedstrijd door 3-0 aan te tekenen, waarna de thuisploeg verder uit liep tot 6-0 door invaller Jerfy Booy (2x) en opnieuw Alberto Conde Morgado. BSC-Axel 1-1: Voor rust waren de bezoekers de bovenliggende partij wat resulteerde in de openingstref fer van Jaimy de Visser: 0-1. In de tweede helft drong het fysiek ster ke BSC met nog meer strijd Axel terug. Een kwartier voor tijd werd het 1-1 uit een rommelige situatie: Axel herstelde zich hierna en in blessuretijd kreeg de ploeg nog twee grote mogelijkheden. Scho ten van Marco Plasschaert en Dan ny Aarnoutse werden echter van de lijn getrapt. hoefde het niet meer. Uit een vrije trap schoot Dek ook nog de 0-4 binnen. Heinkenszand - Yerseke 2-5 (0-4). Erik Boedagjan 0-1, Arjen de Koeijer 0-2 en 0-5, Frank Bakker 0-3 en 0-4 (strafschop), Leon Bek 1-5, Jeroen Ver- schiere 2-5 (strafschop). Spui -DFS 3-3 (2-1). Sebastiaan Dees 1-0, Ludwig Kalisvaart 2-0 (strafschop), Jarno Vermeulen 2-1 (strafschop), Bert Scheele (e.d.) 2-2, Pieter de Munnik 2-3, Ludwig Kalisvaart 3-3 (strafschop). Kapelle - Colijnsplaatse Boys 3-1 (1-1). Robby de Looff0-1, Romano Meerman 1-1, Robin Boogaard 2-1, Ro bin Boogaard 3-1. Derde klasse B: FSV - Krabbendijke 2-2 (2-1): Wiebe de Kok 1-0, Elco Jan sen 1-1, Edward de Rooy 2-1, Martin Bal 2-2. WHS - Seolto 1-1 (1-1): Patrick de Klerk 0-1Arvin de Witte 1 -1 The Gunners - Noad'67 2-0 (1-0): Paul Pedersen 1-0, Thom van Riel 2-0. Smerdiek - Rillandia 3-2 (1-1): Erik van Haaften 1-0, Jaimy Tims 1-1, Erik van Haaften 2-1, Erik van Haaften (straf schop) 3-1, Jan Minnaard 3-2. MIDDELBURG - Vierdeklasser Jong Ambon was gisteren veel te sterk voor Sluiskil. De Middelburgers versloegen de ploeg van hun oud-trainer Paul Telussa met 6-0. Jong Ambon-Sluiskil 6-0: Tot de rust kon Sluiskil redelijk tegen stand bieden. James Beije maakte toen 1-0. Na de pauze maakten Fer ry Sabandar, Martin Waisapy, Joao Tomasoa, Dazz Hitijahubessy en Tim van der Vlies het karwei af. Breskens-Walcheren 1-1: In een gelijkopgaande eerste helft kwam Walcheren op voorsprong via Sjoerd Reijnhoudt. Korte tijd later bracht Ned de Looze de thuis ploeg langszij: 1-1. In de tweede helft waren de beste kansen voor Breskens. door Tom Vennink MIDDELBURG - De Zeeuwse debu tanten in de tweede klasse hebben het af moeten leggen tegen de ge vestigde orde. De Noormannen werden met 1-3 afgetroefd door WC'68. AZW kon niet verassen bij Oostkapelle, waar Arjen Patten- ier het beslissende doelpunt voor zijn rekening nam. De Noormannen-WC'68 1-3: De thuisploeg hield een halfuur de nul, maar kon toen Danny Witha gen niet van zijn eerste seizoens treffer afhouden. De bezoekers uit Halsteren drukten na rust door, zo dat het tien minuten voor tijd 0-3 stond. Het late doelpunt van Mark Minderhoud zorgde ervoor dat er toch nog gejuicht kon worden tij dens de vuurdoop van de Noor mannen. OostkapelIe-AZW 1-0: Oostka pelle kwam in het eerste bedrijf op voorsprong via een snelopgezet- te aanval over de rechterflank waaruit Arjen Pattenier doel trof Na rust was was Oostkapelle be ter, maar omdat de ploeg veel kan sen miste, kreeg de wedstrijd nog een spannend staartje. SSV'65-Zwaluwe 1-0: Net als vo rig seizoen won SSV de thuiswed strijd tegen Zwaluwe met 1-0. Toen gaf hij de voorzet, nu maakte hij het zelf af: Pim Bruins bekroon de het duel met het winnende doelpunt. Dat gebeurde pas in de tachtigste minuut, voorafgegaan door talloze gemiste kansen van SSV-zijde. DFC-Nieuwdorp 5-2: Nieuwdorp had tot twintig minuten voor tijd zicht op een goed resultaat. De eer ste helft eindigde bij 1-1 (Janiek van As scoorde uit een counter voor Nieuwdorp) en bij 3-1 bracht Ruud la Grand Nieuwdorp terug in de wedstrijd. In de slotfase profi teerde DFC van de ruimte die Nieuwdorp bood: 5-2. Arnemuiden-Duiveland 3-0: Ma rinus Baas zette de toon in de wed strijd. Na een gelijkopgaand eerste kwartier krulde hij de bal uit een vrijetrap prachtig achter de keeper: 1-0. Na rust begon Duive- land sterk, maar Arnemuiden counterde naar 2-0 via Arjen Rein- oudt. De 3-0 was weer van Mari nus Baas, die opnieuw een vrije trap in het doel krulde. Dinteloord-Serooskerke 1-2: Pa trick Hagens bracht Dinteloord al vroeg op voorsprong. Die bleef staan tot vlak na rust; Jeroen Geer- se maakte in de 46ste minuut ge lijk. Hij groeide uit tot de man van de wedstrijd toen hij vijf minuten voor tijd de verlossende treffer voor Serooskerke binnenschoot. Moment uit de wedstrijd tussen Arnemuiden (geel shirt) en Duiveland. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69