281 sport Rabo toeschouwer in Vuelta- Boom wint sprint Kiplagat blije kampioen Team Sky uit Vuelta na dood van masseur Vos verslaat Wild in allesbeslissende spurt Goede generale golfer Derksen Van Rijsselberge zevende op WK Waterpolosters in halve finale EK RONDE VAN SPANJE Volop spektakel in de Vuelta, waar de Spanjaar den Anton en Rodriguez strijden om een secon de. Mentsjov en Rabobank zakken door het ijs. maandag 6 september 2010 SEVILLA De Britse wielerploeg Team Sky heeft zich zaterdag teruggetrokken uit de Ronde van Spanje vanwege de plotselinge dooo, vrijdag, van masseur Txema Gonzalez. De 43-ja- rige Gonzalez overleed aan de ge volgen van een bacteriële infectie. Hij lag al sinds de start van de Vuel ta in het ziekenhuis van Sevilla. Ter nagedachtenis nam het peloton zaterdag voor aanvang van de acht ste etappe van Villena naar Xorret del Cati een minuut stilte in acht. HELLENDOORN Marianne Vos heeft de Holland La- dies Tour gewonnen. De wielren- ster van Nederland Bloeit gebruik te gisteren de slotetappe om Kir- sten Wild, met wie ze dagenlang in een secondenstrijd was verwik keld, uit de leiderstrui te rijden. Vos won in Hellendoorn de sprint van de zevende en laatste etappe en ontving daarvoor voldoende bo nificatieseconden om Wild, die als tweede over de streep kwam, in het eindklassement drie seconden achter zich te laten. Ellen van Dijk, zaterdag nog winnares van de indi viduele tijdrit, eindigde als derde. CRANS-SUR-SIERRE Golfer Robert-Jan Derksen heeft een prima generale afgewerkt voor de KLM Open. De Blaricummer (36) eindigde gis teren op de gedeelde vijfde plaats in de European Masters in het Zwit serse Crans-sur-Sierre. Hij leverde in de slotronde een kaart in van 67 slagen (vier birdies) en kwam daar mee uit op een totaal van 272,12 sla gen onder par. De winst in Zwitser land was voor routinier Miguel An gel Jimenez. Hij eindigde op 263 sla gen, 21 onder par. KERTEMINDE Dorian van Rijsselberge is als ze vende geëindigd op het WK in de olympische RS:X-klasse. De Neder landse windsurfer finishte zater dag in de 'medal race', met de beste tien van het klassement, als vijfde. De Pool Pjotr Myszka won de laat ste wedstrijd en pakte daarmee te vens de titel. Van Rijsselberge had al geen uitzicht meer op een me daille. De wedstrijdleiding maakte hem vrijdag op slag kansloos door de negende race in te korten we gens gebrek aan wind voor de Deense kust. De Nederlander werd 38e en verspeelde zijn toppositie. ZAGREB De Nederlandse waterpolovrou- wen hebben zaterdag de halve fina les van het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Mauro Maugeri was in Zagreb met 8-7 te sterk voor Spanje. Een kleine zege was na het gelijkspel (10-10) tussen Hongarije en Duitsland voldoende voor een plaats bij de laatste vier. Nederland stond na twee periodes op een 7-3-voorsprong. Spanje kwam ech ter terug tot 7-7. In de slotfase be sliste Yfke van Belkum het duel. door Ad Pertijs ALCOY - Adjudant Laurens ten Dam keek bezorgd achterom toen zaterdag het gevecht op Xorret de Cati losbarstte. Zijn Rabo-kopman Denis Mentsjov moest passen op de slotklim en kwam die inzin king niet meer te boven. De Rus zakte dit weekeinde terug naar de twintigste plaats in de Ronde van Spanje met al meer dan drie minu ten achterstand op de nieuwe lei der, Igor Anton. Aan een massale valpartij eerder in de etappe hield Mentsjov een pijnlijke knie over. „Mogelijk was dat de oorzaak", aldus ploegleider Adri van Houwelingen. „Maar het is wat te gemakkelijk om het als enig excuus aan te voeren." Zeker is wel dat de rol van zijn ploeg in de strijd om het podium voorlopig is uitgespeeld. In de eer ste week maakte een valpartij im mers ook al een einde aan de klas sementsambities van Laurens ten Dam. Voor Van Houwelingen was het, zo zei hij, geen dramatische ontwikkeling. „We zijn hier met andere ambities aan de start ver schenen dan in de Tour. Daar had den we twee duidelijke kopman nen voor het klassement. Hier was het toch afwachten wat we konden doen." Na dit voor het algemeen klasse ment spetterend verlopen week einde, kan de ploegleider niet an ders dan vaststellen dat Rabobank in deze Vuelta alleen nog op dag successen zal kunnen jagen. „Daar hadden we vandaag al mee willen beginnen, maar dat is dus niet ge lukt", stelde hij gisteren na de slo pende etappe naar Alcoy. juan Manuel Garate zat aanvanke lijk dicht bij de sterke kopgroep van zestien renners, maar na een slippertje in een afdaling verloor de Spanjaard de aansluiting en de moed om terug te keren. Ook hier maakte Van Houwelin gen geen drama van. „De eerste week was voor de sprinters. De kans om in een kopgroep voorop te blijven was er nu pas. De ko mende weken komen er nog meer kansen. In de Tour moesten we vo rig jaar ook tot het laatste weekein de wachten." Ondanks de tegenslagen èn de dui delijke tekenen dat enkele van zijn renners de vereiste vorm missen, stelt de ploegleider dat binnen de groep het geloof in successen nog altijd aanwezig is. Dit weekeinde was de Nederland se ploeg niet meer dan toeschou wer in een bloedstollend gevecht om de rode leiderstrui. Igor Anton pakte die zaterdag af van de Belg Philippe Gilbert. Daar voor moest de Spanjaard van Eus- kaltel zich vooral zijn landgenoot Joaquim Rodriguez van het lijf houden, die in de laatste meters nog tevergeefs probeerde om een kloof van seconde te slaan. Anton en Rodriguez stonden gelijk in het klassement, in dezelfde tijd, maar Anton was in het voordeel vanwe ge betere resultaten in de etappes. Ook gisteren stelde de kopman van Katoesja alles in het werk om een seconde te winnen op zijn ri vaal. Anton klampte echter weder om aan tot op de meet. De dagzege was zowel zaterdag als gisteren voor een dappere, vroege Het Vuelta-peloton is op hol geslagen bij Alicante en zet aan voor een enerverende zaterdagetappe. Nul seconden is het verschil in de Vuelta tussen leider Igor Anton en Joaquim Ro driguez. Vanwege betere resultaten in de etappes draagt Anton de rode trui. LEUVEN - Lars Boom heeft gisteren de 44e editie van de GP lef Sche- rens gewonnen. De Rabo-renner was in Leuven na 183 kilometer de sterkste in de sprint van een kop groep van zes. Hij hield de Belg Maxime Vantomme en de Duitser Fabian Wegmann achter zich. Na zo'n zestig kilometer koers re den ruim dertig renners weg uit het peloton. Half koers bleven daar vooraan zeventien van over. Onder hen de Nederlanders Ste ven Kruijswijk, Maarten Tjallingii, Koen de Kort en Stefan van Dijk. Zes renners sloten bij hen aan, met onder anderen Johnny Hoo- gerland en Joost van Leijen. Het peloton versnelde echter in de slotfase. Van Leijen probeerde het alleen, maar hij kreeg gezelschap van Lars Boom, diens teamgenoot Paul Martens, Francesco Reda, Maxime Vantomme, Fabian Weg mann en Björn Leukemans. Van Leijen moest zijn inspanningen vervolgens bekopen, waardoor zes man om de zege sprintten. „We waren vooraan met Kruijs wijk en Tjallingii niet zeker van de winstkansen en hebben meegehol pen alles samen te brengen", aldus winnaar Boom. „Uitgerekend op dat moment moest ik van de fiets door een lekke band, maar we heb ben het gelukkig gered. Op nu naar het WK, waar ik alleen de wegwedstrijd zal rijden." Johnny Hoogerland kwam als ze ventiende over de streep. TILBURG - De atleten Koen Raymae- kers en Lornah Kiplagat hebben gisteren in Tilburg de nationale ti tels op de 10 kilometer veroverd. Raymaekers eindigde in de interna tionale wedstrijd als vierde, Kip lagat haalde met de derde plaats het podium. De geboren Keniaan- se nam de titel over van Merel de Knegt, die in het NK-klassement als tweede eindigde. Raymaekers pakte de titel met een tijd van 29 minuten en 15 secon den. De winst in de wedstrijd was voor de Ethiopiër Abera Kuma, die slechts 27 minuten en 52 secon den nodig had. Kuma bleef de Ke- niaan John Mwangangi (27.53) in de sprint voor. De derde plaats was voor de Ethiopiër Ayele Abshero. Koen Raymaekers liep lange tijd achter de topdrie aan. Hij kreeg op het podium gezelschap van Patrick Stitzinger (tweede) en Tom Wig- gers (derde). Lornah Kiplagat deed wel mee voor de eindzege. Kiplagat zat in de kopgroep, maar zag de Ethiopi sche Meselech Melkamu in de slot fase versnellen en de zege grijpen in 31 minuten en 33 seconden. Haar landgenote Emebet Anteneh finishte als tweede, net voor Kip lagat. Kiplagat kende de afgelopen jaren veel blessures. Sinds drie maanden kan ze weer goed trai nen. „Ik ben nog niet honderd pro cent", zei ze in Tilburg. „Ik heb echter alles in de voorbereiding kunnen doen, ook de pijn in mijn knie is helemaal weg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64