sport 12 7 na karatetrap een pitbull blijven Oranje doet het nog even rustig aan verzekeringen Beter goed gejat, dan slecht bedacht 'Ik ben een speler die de grens opzoekt en soms over het randje gaat Dat heb ik altijd gehad' maandag 6 september 2010 0 Met stip de beste ■ÉMSSSSnaHBIH Programma, dinsdag 7 september. Groep A: Turkije-België (20.00 uur), Oos- tenrijk-Kazachstan (20.30 uur), Duits- land-Azerbeidjan (20.45). Groep B: Rusland-Slowakije (17.00 uur), Macedonië-Armenië (20.00 uur), lerland- Andorra (20.45 uur) Groep C: Servië-Slovenië (20.30 uur), Ita- lië-Faeröer Eilanden (20.50 uur). Groep D: Wit-Rusland-Roemenië (19.30 uur), Albanië-Luxemburg (20.15 uur), Bosnië-Herzegovina-Frankrijk (21.00 uur). 0 Met stip de beste Groep E: Zweden-San Marino (20.00 uur), Nederland-Finland (20.30 uur), Hon- garije-Moldavië (20.30 uur) Groep F: Georgië-lsraël (19.00 uur), Mal ta-Letland (19.30 uur), Kroatië-Grieken- land (20.30 uur). Groep G: Bulgarije-Montenegro (19.30 uur), Zwitserland-Engeland (20.45 uur). Groep H: Denemarken-IJsland (20.15 uur), Noorwegen-Portugal (20.30 uur). Groep I: Tsjechië-Litouwen (20.15 uur), Schotland-Liechtenstein (21.00 uur). zlm. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Na een dagje rust meldde de selectie van het Neder lands elftal zich gistermiddag in de Kuip. De basisspelers die vrijdag af rekenden met San Marino (5-0), plus invaller Rafael van der Vaart, mochten het rustig aandoen van Bert van Marwijk. Zittend op een krat bidons keken ze naar een par tijtje van de reserves en konden ze opnieuw constateren dat er op Ruud van Nistelrooij nog weinig sleet zit. De spits van HSV passeerde en scoorde alsof het de normaalste zaak van de wereld was. Toch zal hij morgen, in het duel met Fin land, opnieuw op een invalbeurt moeten hopen. Klaas Jan Hunte- laar krijgt na zijn drie goals tegen het dwergstaatje vanzelfsprekend het vertrouwen van de bonds coach, die morgen weinig aan zijn opstelling zal wijzigen. De enige positie waar hij zijn ge dachten nog eens over kan laten gaan, is die van de rechter centrale verdediger. John Heitinga is na zijn schorsing - die hij overhield aan de rode kaart in de WK-finale - weer beschikbaar. De verdediger heeft echter weinig ritme, omdat hij in competitieverband nog maar respectievelijk 82 en negen minuten speelde bij zijn club Ever- ton. Hedwiges Maduro speelde vrijdag tegen San Marino een dege lijke wedstrijd en is opbouwend zeker niet minder dan Heitinga. Wesley Sneijder zal morgen ook weer speelklaar zijn. De midden velder hield het gisteren in de Kuip na drie kwartier voor gezien, omdat zijn hamstring opspeelde. Oranje traint vandaag achter geslo ten deuren, in het stadion van ADO Den Haag. Hartstikke leuk toch, die potjes tegen San Marino, Andorra en andere dwergen Niet echt. Ze zijn eerder ergerniswekkend. In 99 van de 100 gevallen wint het reuzenland. Maar dat gebeurt doorgaans niet eens met oogstrelend voetbal. Dat kan ook bijna niet, als de elf dwergen opgestapeld voor het eigen doel gaan liggen en gokken op dat ene countertje om die kans van 1 op 100 te verzilveren. Dat hoort toch een beetje bij het voetbal In het interlandvoetbal weten we niet beter. Al le grote landen komen standaard in een groep met een aantal kleintjes terecht. In het Europe se clubvoetbal worden de kleintjes echter ge scheiden van de groten. In de Champions Lea gue moeten de kleintjes zich bijvoorbeeld eerst door tig voorrondes heenworstelen, voordat ze eindelijk 's tegen de grote jongens mogen aan treden. Wat is daar mis mee Niks. Die formule is juist hartstikke aantrekke lijk. Laat de kleintjes eerst onderling uitvech ten wie het minst klein is en die mag zich voor zichtig meten met de iets groteren, et cetera. Clubs kunnen zich in die opzet stap voor stap meten en verbeteren. De Uefa vindt op clubni veau dat HB Thórshavn vooralsnog niks te zoe ken heeft tegen Internazionale en moet daar om in juni al in de eerste voorronde van de Champions League aantreden. Maar op landen- niveau moeten de Faeröer Eilanden wél tegen Italië spelen. (Voor de goede orde: Thórshavn is de hoofdstad van de Faeröer Eilanden.) Hoe ontsnap je daar dan aan? Deel landen in in divisies. In ijshockey doen ze dat, in tennis (Davis Cup), in cricket. Gooi er ook een promotie-degradatieregeling tegenaan en iedereen kan weer een beetje op zijn eigen niveau spelen. Beter goed gejat dan slecht be dacht, zou ik zeggen. De enige twee aanspre kende potjes die Oranje de komende twee jaar zal spelen, zijn die tegen Zweden. Maar ja, als Oranje zich nu net zo vlot plaatst als voor het WK, is die laatste wedstrijd tegen Zweden al niet eens meer van belang. Nigel de Jong is de bal even kwijt, terwijl hij wordt omringd door twee spelers van San Marino. foto Koen van Weel te veranderen, omdat ik vaak op het middenveld in fifty-fifty situa ties terecht komt. En als je dan je been terugtrekt, ben jij degene die geblesseerd raakt. Ik zal nooit ie mand bewust blesseren, maar die winnaarsmentaliteit hoort bij mij." Alsof hij zich alsnog wil weren te gen alle kritiek, wijst hij op zijn laatste rode kaart: jaren geleden, toen hij nog in het shirt van HSV speelde. De Bundesliga staalde De Jong tot de voetballer die hij nu is, een speler die je liever niet tegen komt in het veld maar ook een spe ler die voortdurend met vuur jongleert. De vraag is hoe lang hij dat nog in Oranje mag doen, zeker nu de roep steeds luider klinkt om op zijn plek een meer avontuurlijke voetballer neer te zetten. Nigel de Jong weet in ieder geval dat alle scheidsrechters ter wereld nu zijn naam kennen. „Iedereen weet wie Nigel de Jong is. In Enge land kennen de scheidsrechters me, nooit problemen mee gehad. Maar Spaanse en Italiaanse arbi ters zullen misschien meer op me gaan letten, ja." Na de topduels op het WK moet het Nederlands elftal zich de komende tijd behelpen met wedstrijden tegen landen van aanzienlijk minder allooi. door Rudy Boogert Nigel de Jong Nigel de jong kan morgen zijn vijf tigste interland spelen. In de voor gaande 49 scoorde hij één keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63