Van der Meet houdt hoofd koel FUTURETOERNOOI Tennisster uit 's-Heer Abtskerke verslaat Kerkhove met 6-1 6-3 Vrouwenfinale 30 en 31 Japanse wegracer Tomizawa overleden Luis Leon Sanchez rond met Rabo-ploeg Derde toernooizege op rij voor Haase «maw— 111IllllMM—i■■nWWWWMi MB Angelique van der Meet geniet na het laatste punt van haar toernooioverwinning. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Doordat Angelique van der Meet gisteren de rust be waarde, woii ze het füturetoernooi in Middelburg. Ze liet zich in het duel met Lesley Kerkhove (6-1 6-3) niet van de wijs brengen door mis sers of afzwaaiers. „Ik was vandaag heel rustig in mijn hoofd", zei de inwoonster van 's-Heer Abtskerke. „Ik heb mezelf tijd gegund om in de wedstrijd te komen." Dat was wel even anders in de hal ve finale van zaterdag. De negen tienjarige Bevelandse, op het gra vel van MLTC als eerste geplaatst, balanceerde op de rand van uit schakeling. Sabine van der Sar dwong haar in een mentaal zware partij tot een driesetter (4-6 7-6 6-4). „Ik kwam met mezelf in de knoop doordat een aantal dingen niet lukte", zei Van der Meet, die diverse malen met haar racket op het gravel sloeg en regelmatig bin nensmonds vloekte. „Tja, zo loopt het soms..." Gisteren stond ze heel anders op de baan. Haar trainer, Gillis van de Gruiter, had met haar een strijd plan gemaakt. Hij had tegen haar gezegd: je wint de wedstrijd tus sen de punten door. Oftewel: je hebt de meeste kans om te win nen als je rustig blijft en alleen aan het volgende punt denkt. „Dat plan heeft gewerkt. Er ging nog wel eens wat mis, zeker aan het be gin, maar ik heb me er niet aan ge stoord." Van der Meet had het vooral in haar eerste servicegames moeilijk. Kerkhove kreeg zowel in de eerste als de tweede breekpunten, maar de Zierikzeese verzilverde die niet. Beide keren dreef ze Van der Meet in de hoek, maar sloeg ze haar fore hand hopeloos uit. In het voetbal is er de wijsheid: als er aan de ene kant niet gescoord wordt, dan valt het doelpunt aan de andere kant. Van der Meet had daar een variant op. De Beveland se kreeg bij een 2-1-voorsprong ook een breekpunt en zij benutte haar eerste kans wel: 3-1. En daar na denderde ze door naar 6-1. „Die eerste set was zo voorbij. Lesley maakte wat meer fouten dan in de voorgaande wedstrijden." In de'eerste game van de tweede set brak Van der Meet haar oppo- nente meteen op love. De Zierik zeese maakte die fout meteen weer goed (1-1), waarna de titelfa- voriete toch weer het heft in han den nam. Van der Meet stoomde door naar 5-3 en kreeg vervolgens op de service van Kerkhove een aantal matchpoints. Bij de derde boog Kerkhove het hoofd. Voor Van der Meet was het haar derde toernooizege dit jaar. Eerder Angelique van der Meet- Lesley Kerkhove 6-1 6-3 Punten gemaakt Van der Meet 69 Kerkhove 51 Aces Van der Meet 3 Kerkhove 1 Dubbele fouten Van der Meet 4 Kerkhove 5 Breekpunten benut Van der Meet 4 op 4 (100%) Kerkhove 2 op 5 (40%) Speeltijd Eerste set 23 minuten Tweede set 33 minuten Rolant Quist bron: Roeland van Vliet streek ze de hoofdprijs op in Apeldoorn en Knokke. De num mer 401 van de wereld is eigenlijk te goed voor 10.000 dollartoer- nooien, maar Middelburg wilde ze niet laten lopen. „Maar nu ga ik echt alleen maar 25.000 dollartoer- nooien doen. Dit was een mooi af scheid van de 10.000." Kerkhove treurde niet al te lang om de nederlaag. De achttienjarieg Zierikzeese was vooral blij met haar eerste finaleplaats in een ITF- toernooi. „Ik heb weer laten zien dat ik op de weg terug ben", zei de speelster die lange tijd uit de roula tie was door blessures. „De partij in de eerste ronde was echt een doorbraak voor mij. Die won ik in drie sets van Marcella Koek. Daar na ging het steeds lekkerder." Goed was ook haar zege van zater dagavond op Daniëlle Harmsen. De speelster die in haar eerste drie partijen slechts elf games afstond, versloeg ze met 6-4 6-4. „Vandaag was ik niet zo scherp meer en waren mijn ballen niet meer zo zwaar", zei ze, doelend op de hoeveelheid topspin in haar sla gen. „En Angelique was ook wel erg goed. Het was moeilijk te zien waar zij de ballen heen ging slaan." Na gelijkspel tegen Spakenburg (0-0) wil Hoek verder groeien Tip? sport@pzc.nl MISANO De negentienjarige Japanse motor coureur Shoya Tomizawa is giste ren verongelukt op het circuit van Misano tijdens de Grote Prijs van San Marino. Hij kwam zwaar ten val in de twaalfde ronde van de ra ce in de Moto2 en werd daarna ge raakt door de motoren van de ach ter hem rijdende coureurs Scott Redding en Alex de Angelis. Tomi zawa overleed aan zijn verwondin gen op weg naar ziekenhuis. Tomi zawa gold als een groot talent. Dit jaar zegevierde hij in Qatar in de al lereerste race in de nieuwe klasse Moto2, de opvolger van de 250CC. pagina 28 en 29: resultaten doen er niet toe op donkere dag ALCOY De Spaanse wielrenner Luis Leon Sanchez rijdt de komende twee sei zoenen voor Rabobank. De over gang van de coureur van Caisse d'Epargne is dit weekeinde afge rond, meldde de Rabo-ploeg gister avond. Eerder werden Matti Bres- chel (Saxo Bank), Maarten Wy- nants (Quick Step), Theo Bos (Cer- vélo) en de Rabo-beloften Tom-Jel- te Slager en Coen Vermeltfoort al vastgelegd. De 26-jarige Sanchez geldt als een goede tijdrijder en klimmer die een aardige spurt in de benen heeft. Vorige maand won hij de Clasica San Sebastian. pagina 28 en 29: Rabo toeschouwer in Vuelta-spektakel COMO Tennisser Robin Haase heeft giste ren in de Italiaanse plaats Como zijn derde challengertoernooi op rij gewonnen. De als eerste ge plaatste Hagenaar was in de finale te sterk voor Ivo Minar uit Tsje chië. Haase won de eerste set met 6-4 en kende ook in de tweede set weinig problemen: 6-3. Vorige maand won Haase al de challengers van Maner- bio en San Marino. Komende week komt de Nederlan der in eigen land in actie bij het challengertoernooi in Alphen aan den Rijn. pagina 34 en 35: Thiemo de Bakker uitgeschakeld op US Open WEBLOC Wie is na de eerste speelronde de productiefste voetballer? Lees het op www.pzc.nl/blog/rudyboogert STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De sportredactie is ook telefonisch te bereiken via 0118-434041

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61