goed weer in Hoek t 31 Spelers Kloetinge krijgen vrije dag Jong GPC Vlissingen beleeft droomstart 'Als trainers van de tegenpartij blijven zeggen dat wij voetbal op z'n Belgisch spelen, dan moet dat maar. Ik weet hoe graag wij willen aanvallen' 13 El I Karakteristiek maandag 6 september 2010 Gaby Demanet, trainer van Hoek door Frits Bakker HOEK - De kopbal van Ruben Wilson op de lat, de vrije kans van Stijn Mahieu en John Schot die maar net een fractie tekortkwam om een bal van dichtbij langs de keeper te tikken. Het waren hoog uit die twee, drie kansen die de wedstrijd tussen Hoek en Spaken burg hadden kunnen beslissen. Topvoetbal kan niettemin zonder winnaar en zonder goals ook boeien (0-0). Het publiek in Hoek had in elk ge val genoten van een attractieve partij. Met John Schot voor de thuisclub als de speler die zijn elf tal vaak op sleeptouw nam vanuit zijn positie achter de spits. De Zeeuwse ex- prof bestreek het hele veld, was dikwijls ongrijpbaar aan de bal en straalde een ongekende bezieling uit. „Ik voel me conditio neel sterk", zei hij, nadat hij twee minuten voor 'tijd min of meer een publiekswissel had gekregen. „Daardoor kan ik blijven jagen op de bal, maar tegelijk voel ik me ook een rustpunt in het elftal. Ik krijg de vrijheid van de trainer om creatief te voetballen." Wie er nou aanvallend speelde in de temposlag en wie behoudend en laf, daar werden de twee trai ners het na afloop niet over eens. Gaby Demanet (Hoek) bekende dat winnen van de titelkandidaat te veel van het goede was geweest. „Voor rust waren we in balans, daarna brak het ons af en toe op dat mijn aanvallers nog niet scherp en fit zijn." André Paus (Spakenburg) had geen goed woord over voor de speelwijze van de thuisclub. „Ze ven man rond de zestien en drie er voor, dat vind ik voor een ploeg met zo veel klasse laf." Daarmee schetste hij een verte kend beeld, want Hoek toonde zich voor rust de gelijke van de Spakenburgers. Nick de Jong, snel en dreigend, sprintte een paar keer weg van zijn bewaker, Ferry Al- fons verkeek zich op een diepte pass, maar kon uiteindelijk met een stiftbal toch nog net voorlangs schieten. Stijn Mahieu liet kort voor rust de beste kans liggen. Hoek zette een aanval op via Klaas Hellebaut en Nick de Jong, de voorzet werd door Mahieu aan de verste paal ge mist. Uit de hoekschop kopte Jos van Nieuwstadt hard in, de bal werd van de lijn gehaald door Amerzgiou. Demanet: „Ik moet toegeven dat we na de rust tegen die lange verdedigers van Spaken burg niet veel meer hebben uitge richt. Wat wil je ook: Nick de Jong is nog niet helemaal fit. Ik moest kiezen uit Mendes of Bouzambou 1 1 HOEKiSPAKENBURG Van Nieuwenhuijzen Taberima Hellebaut Rademaker Van Nieuwstadt L. Axwijk Siereveld Hessing Koné Verschraagen Landuyt Woudenberg Van den Broeke Rottiné Alfons Zwarthoed Schot - 89. Van de Haar 90+1De Loof Amerzgiou Mahieu Thijs Houwing a 82. Pattinama 86.v.d. Meiracker De Jong '-v Wilson 67. Mendes 65. Steur Kaarten Hoek: Van den Broeke Spakenburg: Amerzgiou, Wilson Scheidsrechter Van Gijzen, Goudswaard Aantal toeschouwers I 1200 om hem te vervangen. De ene spits is 1.40 groot, de ander 1.42, hoe kunnen die mannekes het zo'n verdediging lastig maken? Toch heeft deze topper ons weer sterker gemaakt, we kunnen nu weer verder groeien." Twee kansen voor de Spakenburg- se spits Ruben Wilson hadden de wedstrijd een andere wending kunnen geven. Een keihard schot van een paar meter afstand, in de 39e minuut, werd door Jörg van Nieuwenhuijzen gestopt, een kop bal net na de rust eindigde op de lat. Giovanni Siereveld vocht harde duels uit met de lastige, vaak ook irritante Ruben Wilson. Eén keer greep de scheidsrechter in: hij riep de twee spelers bij zich, sprak ze bestraffend toe en liet ze elkaar de hand schudden. „We zullen nooit vrienden worden in het veld", zei Siereveld later. „Dat hoeft ook niet op dit niveau. Ik houd er zelf ook wel van om te incasseren en uit te delen." Het waren ook maar kleine smet jes op een wedstrijd die bij tijd en wijle mooie, korte combinaties liet zien en zelden de indruk wekte dat Spakenburg de verwachte su prematie kon laten zien. „Ik had met drie spitsen willen spelen", zei Demanet achteraf „Maar om dat Spakenburg 4-4-2 speelt, heb ik me aangepast. En als trainers van de tegenpartij blijven zeggen dat wij voetbal op z'n Belgisch spe len, dan moet dat maar. Ik weet hoe graag wij willen aanvallen." John Schot, de man van de wed strijd: „Het zal mij ook een zorg zijn wat ze zeggen. Ik weet dat wij net zo goed hadden kunnen sco ren." Maar uiteindelijk was ieder een het er over eens dat de gedeel de winst een juiste afspiegeling was van het spelbeeld. door Jan Dagevos KLOETINGE - De opluchting viel van zijn gezicht af te lezen. Cees Houtepen had met Kloetinge dan wel een goede voorbereiding ach ter de rug, het bleef gissen waar zijn ploeg daadwerkelijk stond. De spelers stelden hem zaterdag in het eerste competitieduel met Nieuw-Lekkerland redelijk gerust. Kloetinge won bij de rentree in de hoofdklasse met 2-0. „De jongens verdienen een compli ment", vond Houtepen, waarna hij de selectie voor komende maandag meteen maar een snip perdag gaf De vrije dag werd met gejuich ontvangen. „We hebben heel veel gedaan in de voorberei ding", legde de oefenmeester uit. „We hebben heel veel getraind en veel wedstrijden gespeeld, soms wel drie per week. Dan kan het geen kwaad om de jongens vrij te geven." Dat Kloetinge niet stilgezeten heeft in de voorbereiding werd za terdag tegen Nieuw-Lekkerland duidelijk. De Bevelandse ploeg bulkt van het (jeugdig) elan en straalt teamgeest uit. Het spel was wisselend: soms oogstrelend, soms stroef, maar wel altijd degelijk. Te kenend was dat Nieuw-Lekker land niet één kans kreeg. Kloetin- ge-doelman Jaco van der Schee hoefde slechts in actie te komen bij terugspeelballen en enkele, zwakke, afstandsschoten. „De ver dediging stond als een huis", vond Houtepen. Kloetinge speelde achterin met Maarten van Rosevelt en Björn Quartel als vleugelverdedigers, ter wijl Jaap Esser en Arjan van der Smissen het centrum vormden. Het viertal heerste in de persoonlij ke duels, al dient gezegd te wor den dat ze ook niet echt op de proef werden gesteld door de spit sen van Nieuw-Lekkerland. De thuisploeg opende sterk en kwam na veertien minuten op 1-0. Etiënne Mallie speelde zich vrij, bediende Sofyan Azzagari, die ver volgens met een technisch hoog standje de defensie en de keeper van Nieuw-Lekkerland in de luren legde. Het was een mooie opsteker voor de van de A-junioren overge komen Azzagari, die daarna overi gens ver terugviel. „Dat had te ma ken met de ramadan", zei Hout epen. „Donderdag is dat afgelopen en kan hij op krachten komen." Kloetinge kon het niveau van de eerste twintig minuten niet vol houden. Dat had ook te maken met het uitvallen van Mervin Nie- mantsverdriet. Bij een duel kreeg hij een speler vol op zich en had daarna last van zijn schouder. Kloe tinge raakte hierdoor een aanspeel punt voorin kwijt. Richard Schou ten (hij speelde vorig seizoen in het tweede team van Kloetinge) werd de vervanger van Niemants- verdriet. Hoezeer de invaller ook zijn best deed, het hoofdklasseni veau was (nog) te hoog gegrepen voor hem. De i-o-voorsprong bleef zodoende lang op het scorebord, totdat Cor- né Schilperoort in de 73e minuut Ingmar Quist met een lepe boog- bal bereikte. De aanvaller haalde meteen uit: 2-0. De wedstrijd was gespeeld,, de eerste drie punten wa ren binnen. „Zo'n opening telt", zei Houtepen. „Op naar volgende week, al krij gen we dan wel een tegenstander (Heerjansdam) van een ander kali ber, denk ik." Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 2-0 (1-0). 14. Sofyan Azzagari 1-0, 73. Ingmar Quist 2-0. Scheidsrechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Jaap Esser, Arjan van der Smissen (beiden Kloetinge) en Er- win Groenendijk (Nieuw-Lekker land). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Arjan van der Smissen, Maarten van Rose velt; Corné Schilperoort, Sofyan Az zagari, Etiënne Mallie (86. Ad van Meel); Mervin Niemantsverdriet (35. Richard Schouten), Daan Esser, Ingmar Quist. Tom Blomaard (nummer 9) kopt Bruse Boys in blessuretijd naar 4-2. Voor de derde keer is hij de afmaker bij een verre inworp van Mats Willemse. foto Dirk-Jan.Gjeltema MIDDELBURG - De Zeeuwse thuisclubs in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal stapten met drie punten van het veld, de uit spelende clubs stapten met een ne derlaag in de bus. Behalve Bruse Boys won ook GPC Vlissingen in eigen huis (5-2 tegen Roda Boys), terwijl Dauwendaele, Terneuzense Boys en Zaamslag alledrie verloren op vreemde bodem. Dauwendaele zelfs uitermate riant: 5-0 bij Alblas- serdam. Dat GPC het wat meer dan vorig seizoen voor de wind zou gaan lag in de lijn der verwachting. In de voorbereiding bl'eef de ploeg van trainer Jurriaan van Poelje ongesla gen en legde daarbij aantrekkelijk voetbal op de mat. De 34-jarige trainer laat zijn ploeg veel aanval lender voetballen dan André Maas vorig jaar, waarbij aangetekend moet worden dat de selectie be hoorlijk versterkt is. De in Brabant woonachtige Van Poelje nam bij zijn komst naar Vlissingen drie spelers mee die heel wat kunnen en jong zijn bovendien. Grigor Sa- hakjan (21), Oskan Cakir (19) en Mohammed Mekkaoui (20) debu teerden sterk, waarbij Sahakjan (2x) en Cakir ook nog eens scoor den. GPC Vlissingen-Roda Boys 5-2 (2-0). 4. Grigor Sahakjan 1-0, 45. Grigor Sa hakjan 2-0, 62. Ocsan Ozkaya 2-1, 54. Michel Kooijman 2-2, 78. Oskan Cakir 3-2, 81. Zilvano Tuhuleruw 4-2, 84. Björn Ronde 5-2. Rode kaart: Niels Kraaij (Roda Boys), Björn Ronde (GPC). Stedoco-Terneuzense Boys 2-0 (0-0). 55. Sam Versluis 1-0, 72. Jean-Philip Becht 2-0. VVGZ-Zaamslag 2-1 (2-1). 8. Erik Zwaan 1-0, 13. Darlison Gerardus 2-0, 23. Vinzenz Janssen 2-1. Alblasserdam-Dauwendaele 5-0 (2-0). Rode kaart: 65. Guus Toornstra (Dauwendaele).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57