sport 129 spektakel Oranje in 't nauw Tegenvallende rentree ringenspecialist Van Gelder Resultaten doen er niet meer toe op donkere dag voor motorsport maandag 6 september 2010 'We zijn hier met andere ambities aan de start verschenen dan in de Tour. Daar hadden we twee duidelijke kopmannen.' Rabobank-ploegleider Adri van Houwelingen aanvaller. Op weg naar Xorret de Cati hield de Fransman David Moncoutié (Cofidis) zaterdag vol doende voorsprong over om uit de klauwen van de losgeslagen klasse mentsrenners te blijven. Gisteren hadden de vluchters in de finale helemaal vrij spel. Even nog dreigde Anton zijn leiderstrui kwijt te raken aan een van hen, de Fransman Peraud van de Belgische foto Alberto Saiz/AP PARNU - De Nederlandse volleybal lers zijn nog lang niet zeker van deelname aan het Europees kam pioenschap van 2011. Oranje ver loor zaterdag de eerste wedstrijd van de play-off tegen Estland. In Parnu werd het zeer verrassend 3-1 voor het gastland. Bondscoach Peter Blangé moest constateren dat zijn team alleen in de tweede en derde set („Zonder zelf heel goed te spelen") gewaagd was aan de Baltische opponent: 25-19 27-25 22-25 25-20. De return is komende zondag in Rotterdam. Een afgetekende overwinning is voor Oranje nu nodig om door te gaan en volgend jaar naast de World League nog een titeltoer- nooi op de agenda te krijgen. „On nodige fouten. Slecht passen op niet de moeilijkste services", oor deelde bondscoach Peter Blangé 'na de sof. „We hebben het laten gebeuren en konden de wedstrijd niet naar on ze hand zetten. Het gaat in volley bal om. kleine details. Ik ken deze jongens al lang. Met sommigen werk ik al vijf jaar. Ze doen er heus alles aan, maar het is van veel factoren afhankelijk, ook in de bo venkamer. Daar heb je geen con trole op. Alleen grootheden, die ti tels hebben gewonnen of in Italië kampioen zijn geworden, kannen op een mindere dag nog heel goed zijn. Wij hebben geen enkele grootheid." Omega Pharma-Lotto-ploeg. Igor Anton redde het echter met een kleine minuut en begon daardoor aan de rustdag met nog altijd de zelfde minimale voorsprong op Joaquim Rodriguez. De zege ging naar David Lopez Garcia (Caisse d' Epargne), die in de slotkilometers wegreed bij zijn laatste vier volgers, onder wie weer Moncoutié. door Jaap van Brummelen MISANO - In één week tijd heeft de GP-motorsport twee doden moe ten betreuren. De negentienjarige Japanse Moto2-coureur Shoyo To- mizawa overleed gistermiddag aan de gevolgen van e.en crash. Een week eerder was in het bijprogram ma van de Grote Prijs van Indiana polis het dertienjarige Amerikaan se talent Peter Lenz overleden. Coureurs reageerden gistermiddag geschokt op de dood van Tomiza- wa. Daijiro Katoh was de laatste GP-coureur die de gevolgen van een val niet overleefde. De Japan ner crashte op 6 april 2003 op het circuit van Suzuka. Twee weken la ter overleed hij, op 26-jarige leef tijd. Zeven jaar lang bleven dodelijke ongevallen vervolgens uit, dankzij de steeds strengere veiligheidsei sen voor de circuits. Maar de ba nen kunnen nog zo veilig zijn, dit ongeluk was niet te voorkomen. De Angelis en Redding konden de gevallen Tomizawa niet meer ont wijken en reden over de coureur heen. „Zo zie je maar weer hoe makke lijk zoiets kan gebeuren. Onze sport blijft gevaarlijk", aldus Hon- da-coureur Andrea Dovizioso. De MotoGP-coureurs werden na afloop van de race in Misano door GP-baas Carmelo Ezpeleta opge vangen en ingelicht. Ze reageerden aangeslagen. Winnaar Dani Pedrosa: „Ik was zo blij met de overwinning. En dan krijg je zo'n bericht. Ik voel een diep gat van binnen." Valentino Rossi zag, voordat hij zelf moest racen, de crash op tv en zag meteen de ernst in. „Ik vrees de al dat het niet goed zou aflo pen, maar onze race moest nog be ginnen en ik had geen andere keus dan me daar op te concentreren." Tomizawa was de eerste coureur die een race won in de nieuwe Mo- t02-klasse. De Japanner deed dat in Q_atar. Hij maakte uit de 250CC De vlaggen hangen halfstok in Misano bij de prijsuitreiking van de MotoGP. Vlnr: Jorge Lorenzo (tweede), Dani Pedrosa (winnaar) en Valentino Rossi (derde). foto Antonio Calanni/AP de overstap naar de Moto2-klasse. Tomizawa (19) gold als een talent, maar ook als een 'fimny guy', een grapjas. Valentino Rossi: „Als zoiets ge beurt, wordt de impact van al het andere tot nul gereduceerd en doet het resultaat er niet meer toe. Shoya was niet alleen een getalen teerd coureur maar ook nog eens erg 'simpatico', vol humor en al tijd met een lach op zijn gezicht. We zijn allemaal diep geschokt en leven mee met zijn familie." MACERATA - Het eerste optreden van turner Yuri van Gelder na zijn dopingschorsing is zaterdag in het Italiaanse Macerata teleurstellend verlopen. De ringenspecialist, die mikt op een plaats in de WK-selec- tie, kwam in een landenwedstrijd tegen Italië na een slordige oefe ning tot een score van 13,150. Bij zijn laatste optredens voordat hij betrapt werd op het gebruik van cocaïne waren zijn scores altijd minimaal twee punten hoger. Van Gelder vergat na vier vluchtelemen- ten een zwaai-element (een ver plichte afwisseling) waardoor de uitgangswaarde van zijn oefening volgens zijn coach Bram van Bok hoven zeker anderhalf punt zakte. Komende week, bij een wereldbe kerwedstrijd in Gent, kan de voor malige 'Lord of the Rings' alsnog aantonen dat zijn ambitie terug te keren in de wereldtop reëel is. Van Gelder noemde zijn misser eenma lig en keek vol vertrouwen uit naar Yuri van Gelder zijn volgende optreden: „Deze fout ga ik zeker rechttrekken." „Yuri maakte een vergissing. Het heeft wellicht te maken gehad met het missen van wedstrijdritme en toch ook de spanning", meende Van Bokhoven, die de Italianen de .landenwedstrijd zag winnen: 343,250 tegen 336,800 voor het Ne derlandse A-team. Dat resultaat, vooraf al aangemerkt als onderge schikt, kwam met name doordat de zieke Epke Zonderland slechts op één toestel (voltige) kon uitko men. Jeffrey Wammes was de beste all- rounder van de avond met een to taalscore van 85,900. Bart Deurloo volgde met 85,050, de Italiaan Enri co Pozzo werd derde: 84,600. Van Bokhoven: „Ik ben tevreden, we hebben een aantal goede dingen ge zien. We staan er redelijk voor." Het A-team bestond naast Jeffrey Wammes, Bart Deurloo en Epke Zonderland ook nog uit de uit Sas van Gent afkomstige Anthony van Assche, Goesenaar Carlo van Min de en Arjen Butter. Van Gelder turnde in de B-selectie en kwam al leen op ringen in actie. Oranje treedt komend weekeinde aan in Gent. Zaterdag zijn daar de kwalificaties, zondag de finales. Op 21 september wordt de selectie voor het WK bekendgemaakt. Dat toernooi is eind oktober in Rotter dam. GKAN PREMfO APF.RÖL 05 SAN MARINO E Oê.tLA flIVIERA Dl'RJUlfö

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55