Laatste wens: Filmhuis aan vooravond nog een keer naar Marillion I4l Politie onderzoekt zaak bewusteloos meisje Hulp van Stichting Ambulance Wens VERHUIZING Voormalige katoenweverij Zierikzee biedt nieuwe kansen Zeeuwse ploegers laten kunsten zien maandag 6 september 2010 door Piet Kleemans BRUINISSE - Nog één keer rockband Marillion zien optreden. Dat was de vurige wens van terminaal kan kerpatiënte Nanny van Meurs-Westphaal (54) uit Bruinis- se. Stichting Ambulance. Wens (SAW) zorgde ervoor dat haar wens in vervulling ging. Met een speciaal aangepaste ambulance werd de Bruse zaterdag naar het Loreley-metalfestival in Duitsland vervoerd waar ze genoot van het optreden van haar favoriere band. 'Ongelooflijk' Een ander woord heeft echtgenoot Goof van Meurs er niet voor. „We zijn er echt als VIP's behandeld. We mochten zelfs kennismaken met de leden van de band. Daar bleef het niet bij. Na nummers als 'The Invisible Man' en 'Neverland' speelde de band 'Don't hurt yourself. Van Meurs: „Het werd opgedragen aan een 'special lady that came from far away'. Wat er dan met je ge beurt is echt onbeschrijfelijk. Dan ga je even helemaal stuk." Van Meurs kon niet alleen reke nen op de hulp van de SAW maar ook op die van de Marillion fan club, in het bijzonder Rene van Romswinkel. Van Meurs: ,Het voel de daar aan als één grote Marillion- familie." Oprichter en directeur van Stich ting Ambulance Wens Kees Veld- boer - zelf oud-ambulancechauf- fëur - wuift de lof van Van Meurs bescheiden weg. „Meestal regelen wij alles, maar dat was in dit geval helemaal niet nodig. Meneer van Meurs had een heleboel dingen zelf al geregeld. Wij hebben alleen het vervoer verzorgd." Veldboer richtte de SWA in 2007 op als aan vulling op de verzorging van termi nale patiënten. Er zijn, stelt hij, nog veel te veel terminaal zieken die overlijden zonder dat ze echt alles hebben kunnen afsluiten. De missie van de stichting is om iede re terminale patiënt de aandacht te geven die hij of zij verdient. Het is hard gegaan met de SAW. Het begon met het lenen van een ambulance. Anno 2010 beschikt de stichting over 4 eigen Speciaal aan gepaste ambulances. „Er zit geen medische apparatuur in, alleen een speciale brancard. De ramen zijn niet geblindeerd zodat de pa tiënt onderweg gewoon naar bui ten kan kijken. Per dag vervult SAW gemiddeld drie laatste wensen en dat varieert van de zeeman die voor hij sterft nog één keer op een schip wil va ren tot een bedevaartstocht naar Kevelaer. Veldboer: „Het is echt van alles en nog wat, en tot dusver re hebben we altijd iets kunnen verzinnen. We heb ben nog nooit nee hoeven verkopen." De SAW beperkt haar werk tot Eu ropa, maar inmiddels zijn in Israël, Duitsland en Italië soortgelijke or ganisaties opgericht. SAW drijft op de inzet van vrijwilligers. Het zijn er verspreid over hele Nedel- rand inmiddels zo'n 180 en het overgrote deel heeft een medische achtergrond. „Veel mensen uit de zorgsector, maar bijvoorbeeld ook brandweer- en politiemensen." Het werk van de SAW is dankbaar werk. Veldboer: „Je kunt mensen niet beter maken, maar je kunt ze wel heel veel vreugde geven. Die lach, daar doe je het voor." Nanny in gesprek met leadzanger Steve Hogarth (r) en Pete Trawavas (bas) WILHELMINADORP - Perry Verhage, Willem Wisse, Bart van der Wek ken, A. van Strien en N. Nagelker- ke hebben zaterdag een eerste plek behaald tijdens de Zeeuwse Ploeg- kampioenschappen in Wilhelmi- nadorp. De ploegers deden dat in respectie velijk de categorieën 2-schaar wen tel (modern), 3- en meerschaar wentel (modern), paardenploe- door Piet Kleemans Bevlogenheid is alles. Zonder bezieling werkt niets. Daar is secretaris Frans Meulenberg van het bestuur van het Zie- rikzeese filmhuis FiZi heilig van overtuigd. Het heeft FiZi gebracht naar waar het nu staat: aan de vooravond van een nieuw hoofd stuk. Een volgend chapiter in de vorm van verhuizing naar een gro ter en beter gelegen pand: de voor malige katoenweverij aan het Kerk hof Noordzijde in Zierikzee Tuurlijk, weet Meulenberg, zullen de FiZi-vrijwilligers én bezoekers in het begin heimwee hebben naar het kleine knusse onderko men aan de Lange Nobelstraat. Het nieuwe thuis van FiZi heeft volgens Meulenberg veel te bie den. Het is een gebouw én een lo- gers, antieke tractoren rondgaand en antieke tractoren heen- en weergaande ploeg. De wedstrijd is op een perceel aan de Kattendijkse weg geploegd met zes moderne ploegen, 14 antieke combinaties en twee paardenploe- gen. De vijf beste (moderne) ploe gers worden volgend jaar naar de Nederlandse Ploegkampioenschap- pen afgevaardigd. RENESSE - De politie probeert te achterhalen wat het verhaal is ach ter de vondst van een bewusteloos Duits meisje op 26 augustus in de Hogezoom in Renesse. Politieagenten werden die 26ste au gustus 's nachts op de Hogezoom in de Schouwen-Duivelandse bad plaats aangesproken door twee meisjes die verklaarden dat zij een persoon met iets hadden zien sle pen over de weg. Samen met de agenten fietsten de meisjes terug naar de plek waar ze dit gezien hadden, maar toen werd niets ge vonden. Toen de agenten terug re den sprong een man uit de berm en vroeg hulp voor een bewuste- catie die prima kansen biedt voor de toekomst van het filmhuis, door Meulenberg betiteld als 'een boterbloempje in een verder kaal gevreten cultuurwei'. „Want laten we eerlijk zijn, op Schouwen-Dui- veland heeft de laatste jaren een behoorlijk culturele kaalslag plaats gevonden. Zeer betreurenswaardig, vindt Meulenberg. „Want cultuur is es sentieel voor het leefplezier van loos meisje. Het meisje werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in goes, maar is daar in middels weer uit ontslagen. Naar aanleiding van getuigenverklarin gen werd kort daarop een 28-jarige man uit Essen aangehouden. De puzzel is echter nog niet opgelost. Met name is de politie geïnteres seerd in het verhaal van een vijftal personen die rond kwart over drie in de nacht van 26 augustus aanwe zig waren bij het BP-tankstation aan Hogezoom in Renesse. Deze personen en eventueel andere ge tuigen wordt verzocht zich te mel den bij het politiebureau in Renes se of te bellen naar 0900-8844. MEEST GELEZEN 1Rechtszaak met louter verliezers 2. Waarschuwing voor spooknota's 3. Studie opslag energie in bodem CULTUUR DICHTBIJ Verslaggevers Ali Pankow en Esme Soesman over Schouwse kunst op: www.pzc/cultuurdichtbij TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Filmhuis FiZi trapte het nieuwe seizoen zaterdag af met een drankje, een hapje, muziek van de Scaldis Jazz Band en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50