Zeeland PZC Proef met mobiele info in Grevelingen Ondernemersvereniging Neptunus waarschuwt leden voor spooknota's almanak Water SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 13 16 en 17 MOBILE TAGGING Privégids op mobiele telefoon Highland Cathedral spetterend slot vijfde Festival aan Zee Purmerender betrapt op illegaal vissen Filmhuis FiZi aan de vooravond van een nieuw avontuur Maandag 6 september 2010 Festival One Love biedt zon en reggae aan niet al te veel bezoekers Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans scharendijke - In het Grevelingen- gebied wordt als eerste recreatiege bied in Zeeland geëxperimenteerd met mobiele informatievoorzie ning van recreanten via het zoge heten mobile tagging: een privé gids via de mobiele telefoon. In Klein Noordwaard in de Brabantse Biesbosch loopt ook een proef met het nieuwe systeem. Het idee is even simpel als inge nieus. Op alle openbare aanleg plaatsen in het natuur- en recrea tiegebied worden de reguliere in formatieborden voorzien van een speciale QR-code. Dat is een soort streepjescode die met een mobiele telefoon uitgerust met barcodele zer gescand kan worden. In prin ciep kan elke smartphone de QR-codes lezen. Is de code gescand dan zoekt de mobiele telefoon automatisch con tact met een website waarop infor matie over het natuurgebied in kwestie - in dit geval het Grevelin- gengebied - opgehaald kan wor den. Zo wordt informatie gegeven over de omgeving, flora, fauna en het onderwaterleven. Ook sei- zoensafhankelijke weetjes over bij voorbeeld broedgebieden van be paalde vogels komen aan bod. Is de de site (www.morela- bels.nl/gzh/grevelingen/index.htm 1) bereikt dan komt de gebruiker terecht in een submenu en kan dan kiezen uit verschillen onder werpen waar hij of zij over geïnfor meerd wil worden. Het systeem leent zich ook voor informatie over excursies in het gebied. Het grote voordeel van het systeem is volgens het Grevelingenschap het feit dat de informatie snel aange past kan worden. „Informatieborden zijn statisch, terwijl mobiele informatie op ie der moment kan worden aange past. Denk daarbij aan de wisselin gen van de seizoenen en de bijbe horende veranderingen in het landschap. Of de start van het broedseizoen waardoor bepaalde delen van het gebied niet toeganke lijk zijn." De nieuwe manier van informatievoorziening heeft de naam More Labels meegekregen en is een samenwerkingsverband tussen Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen, de Nederlandse Onderwatersportbond (NOB) en Power to Point Communicatie. In het Grevelingengebied gaat het voorlopig om twintig more-Labels verspreid door het natuur- en re creatiegebied. renesse - Kippenvel. Dat krijg je als 237 dweilbandmuzikanten samen een speciaal ge arrangeerde versie van Highland Cathedral spelen. Het door de leden van 15 dweilbands en showorkesten gezamenlijk gespeelde mu ziekstuk was het spetterende slot van de vijf de editie van Festival aan Zee in Renesse. Drie dagen lang zorgden de dweilbands voor mu ziek en sfeer in de Schouwen-Duivelandse badplaats. 'Helemaal toppie' vindt woordvoer der van de organisatie Ed Troost. „Dit is wat Renesse moet hebben", is zijn rotsvaste over tuiging. Het staat voor Troost dan ook nu al vast dat er een - zo mogelijk nog grotere - ver sie van het Festival aan Zee komt. foto Dirk-Jan Gjeltema zierikzee - De Zierikzeese onder nemersvereniging ZZ Neptunus heeft haar leden in een brief ge waarschuwd voor spooknota's of wel rekeningen voor niet verichte diensten. Vaak gaat het daarbij om vermel dingen van een bedrijf in een tele foongids of internetsite. Volgens Neptunus-voorzitter Cees Legemaate proberen oplichters on dernemers geld te ontfutselen door een nep-factuur, vaak voor zien van indrukwekkend brief hoofd en dito logo, te versturen. Vooral de naam MKB wordt daar bij volgens hem meerdere keren misbruikt. Legemaate roept de Neptunus-le- den op altijd waakzaam te blijven en na te gaan of er terecht een fac tuur is verstuurd of niet. OUWERKERK In de nacht van zaterdag op zondag ontdekten surveillerende agenten dat er werd gevist bij de Nieuwen- dijk in Ouwerkerk.Toen zij stopten om poolshoogte te nemen ontdek ten ze dat er 7 emmers met schelp dieren stonden. Eén van de man nen had een waadpak aan. Deze man, een 52-jarige Purmerender, kreeg een proces-verbaal vanwege illegaal vissen. De boot en het vis net zijn in beslag genomen Tip? redactie@pzc.nl Als dank voor haar werkzaamheden in de tuin van de basisschool had de Westkapelse oma een prachtige ger- bera gekregen. Ze verzorgde de bloem met liefde en gaf deze elke dag vers water. Naar verluidt sprak ze er zelfs regelmatig tegen. Een van haar kleindochters die op be zoek kwam, vroeg waarom oma nou toch zo veel aandacht aan de bloem besteedde. Oma antwoordde: „Maar kind, je hoort bloemen toch goed te verzor gen, dan blijven ze namelijk langer mooi." Waarop haar kleindochter in lachen uitbarstte en repliceerde: „Maar oma toch, deze bloem is van plastic hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49