341 sport Middelburgs toernooi krijgt volgend jaar opwaardering Felius kan goede zomer niet afsluiten met overwinning in NRT Middelkoop bekroont re Thiemo de Bakker van illusie THERMPHOS INTERNATIONAL TENNIS TOURNAMENT Brabander wil dit jaar maandag 6 september 2010 door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De kans is groot dat het futuretoernooi in 2011 een op waardering krijgt. „Als het niet ge beurt, zou ik erg teleurgesteld zijn", zei toernooidirecteur Sven Vermeulen gisteren na afloop van de mannenfinale. Vermeulen is de ene helft van het ambitieuze organisatiekoppel. San- der van Buren vult hem in alles aan. Samen willen ze elk jaar een stap vooruit maken met het toer nooi op de banen van MLTC. Graag zouden ze zien dat de fu ture volgend jaar in een challenger veranderd. Dan zijn ze nog maar één stap verwijderd van een ATP- ofWTA-toernooi. De gemeente Middelburg, de pro vincie Zeeland en diverse geld schieters lieten gistermiddag al we ten aan die droom mee te willen werken. Nu is de organisatie nog afhankelijk van de tennisbond KNLTB en de Internationale Ten nis Federatie. Vermeulen: „Vrijdag is hier een afvaardiging van de KNLTB geweest. Uit dat bezoek rolt een beoordeling. Daarnaast schrijft de hoofdscheidsrechter, de Roemeen Ion Coman, een rapport voor de ITF." Mocht Middelburg inderdaad een challenger krijgen - het toernooi door Sven Bakker MIDDELBURG - Het is zondagoch tend in Middelburg. De voorberei dingen voor de finaledag van de belangrijkste Zeeuwse tennisdag van het jaar zijn in volle gang. De koffie wordt geschonken aan de hard werkende organisatie en de enkele fanatieke volgers die zijn af gekomen op de finale van het na tionaal ranglijsttoernooi. Het is nog koud op tennisclub MLTC en op baan 3 maakt Lesley Kerkhove haar spieren los. Op baan 4 wordt er gestreden om de titel bij de mannen. Vlissinger Thomas Fe lius puft, klaagt en baalt dat hij niet zijn niveau haalt. De 27-jarige Felius heeft zijn beste tennisjaar ooit achter de rug, waar in hij goed speelde en resultaten neerzette bij diverse ranglijsttoer- nooien. „Sta ik de hele zomer zo goed te spelen, laat ik het hier van daag in de finale zo liggen", zegt Felius, nadat hij met 6-1 6-2 heeft verloren van Hugo Leenders. Fe lius zegt op te zijn. „De batterij is blijkbaar leeg." Slechts een tiental volgers zijn ge tuige van de finale in het NRT, op papier de op één na sterkste man nenfinale in de Zeeuwse tenniszo- mer, na de futurefinale van later op de middag. Het is duidelijk dat in Middelburg het futuretoernooi de volledige aandacht krijgt. Op het moment dat Angelique van der Meet en Le sley Kerkhove voor een groot pu- door Roeland van Vliet kan ook op minder grootse wijze opgewaardeerd worden - dan zal er wel een andere speelweek moe ten worden gezocht. In de eerste week van september is er namelijk al een challenger in Italië. „We mo gen niet in dezelfde week een chal lenger houden en dus zullen we moeten uitwijken", stelde Vermeu len. De Vlissinger nam gisteren voor de zevende dag op rij allerlei complimenten in ontvangst. De spelers en de toeschouwers waren zeer enthousiast over de eerste Zeeuwse future. Er werd vaak ge sproken over 'een future met de uitstraling van een groter toer nooi'. „Het liep allemaal goed deze week", zei Vermeulen. „En we heb ben afgesloten met droomfinales en droomweer." Van Buren vroeg in zijn dank woord op het center court een applaus voor alle critici. „Heel veel mensen hebben tegen ons gezegd dat het ons allemaal niet zou luk ken", zei .hij met een kleine duizend toehoorders. „We zouden de gewenste spelers niet krijgen, de tribunes zouden niet vol stromen en we zouden geen spon sors krijgen in deze tijd. Nou, het is ons wel gelukt. Dankzij die criti ci zijn we nog harder gaan wer ken." MIDDELBURG - Amper tien weken nadat Matwé Middelkoop de me diale meniscus in zijn linkerknie scheurde, won hij het futuretoer nooi van Middelburg. De 27-jarige Bredanaar was hoogst verbaasd dat hij zo kort na zijn blessure al weer een goede serie partijen kon neer zetten. Middelkoop had met die meniscus twee opties: opereren en revalide ren of rusthouden en daarna voor zichtig weer beginnen. Hij koos voor het laatste. Daar heeft hij nog altijd geen spijt van. „Mijn knie is soms nog wel wat dik. Maar dat geeft niet. Da's een kwestie van goed ijsen." De Brabantse nummer 288 van de wereld maakte maandag in het Mid delburgse 15.000 dollartoernooi een valse start. Hij liet zich in de eerste ronde bijna verrassen door de Engelsman Alexander Slabinsky. Pas na drie sets - 0-6 6-3 7-6 - kon hij de felicitaties in ontvangst ne men. „Ik kwam natuurlijk net uit de kwalificaties van de US Open. Ik zat dus met een jetlag en met de omschaking van hardcourt naar gra vel", verklaarde Middelkoop. „En mijn tegenstander had net ergens anders een finale gespeeld. Dus die zat op dat moment heel lekker in zijn vel." Nadat de nummer twee van de plaatsingslijst die eerste horde had genomen, begon het bij hem te lo pen. Hij klopte de Spanjaard Enri- bliek hun voorstelling spelen, zijn er nog twee andere Zeeuwse vrou wen die een finale afwerken. Silva- na Jansen-Bauer en Milou Flohil treffen elkaar in eindstrijd van het NRT. De één, de uit Oostdijk afkomsti ge )ansen-Bauer, was ooit op weg naar de landelijke top, maar is nu terug in het Zeeuwse tenniscir- cuit. De ander, Flohil uit Oostka- pelle, ontgroeit het Zeeuwse ten- niscircuit en heeft haar weg inge zet naar de top. De oudste van de twee maakt er met haar kreten na elk gewonnen punt een mentaal spelletje van. „Ik ben mentaal een stuk verder dan Milou, maar toch was het niet de bedoeling van mij om het men tale spelletje te spelen. Zo ben ik altijd op de baan", zegt Jan- sen-Bauer, die met 6-2 6-1 haar eerste NRT-titel van het jaar pakt. „Vooral met de uitslag ben ik erg tevreden." In het dubbelspel van het NRT grijpen Harold Schipper en Piet Nagel naast de titel. Ze verliezen met 6-2 7-6 van Leon Lobach en Andy Pas. Ook in het gemengd- dubbelspel is Schipper niet succes vol, want op center court verliest hij samen met Frederique van de Velde met 2-6 6-2 9-11 van Anne Luijpen en Garnik Murad. Van de Velde verliest ook al de dubbelfi- nale samen met Margot Wijnen van Cathelijn Kooien en Anne Luijpen. De setstanden zijn 6-3 6-1). Matwé Middelkoop wint in Middelburg zijn derde futuretoernooi. door Marco Knippen NEW YORK - Soms strookt de verwachting van een sporter niet met de realiteit. Het overkwam tennisser Thiemo de Bakker bij de US Open. Hij dacht klaar te zijn voor de confrontatie met een toptienspeler, maar kwam be drogen uit. De Zweed Robin Söderling overklaste hem za terdag: 2-6 3-6 3-6. En dus komt er ook geen duel met Roger Fede- rer. Dat De Bakker illusies had gekoes terd, viel te begrijpen. Immers, tot nog toe maakt hij een opval lend seizoen door. In de ATP-toer- nooien van Barcelona en New Ha ven drong de Westlander tot de laatste vier door. Met zeges op de Fransman Jo-Wilfried Tsonga en de Spanjaard Juan Carlos Ferrero veroverde hij dit seizoen aanspre kende scalpen, terwijl hij in de drie verloren ontmoetingen met Andy Roddick de Amerikaan tel kens dichter op de huid had geze ten. En net als bij de US Open slaagde hij er op Roland Garros en Wimbledon in de derde ronde te bereiken. Met als gevolg dat De Bakker voor het eerst in zijn prille carrière zijn opwachting in de top vijftig maakte. De kloof tussen top en subtop dicht je in het mannentennis daarentégen niet zomaar. Het vergt meer dan inzet, concen tratie en discipline, de drie facet ten waar het bij Thiemo de Bakker in het verleden nogal eens aan ontbrak, maar die inmiddels tot zijn basisuitrusting behoren. Om een speler van het kaliber Söderling in de kladden te grij pen, kun je je geen mindere dag veroorloven. Moet praktisch elke kans in een punt uitmonden. De huidige Nederlandse kopman was echter allerminst in beste doen. Wellicht had dit te maken met de ambiance, aangezien de partij niet op een bijbaan werd ver speeld maar in een stadion dat op zijn grondvesten kan schudden. Nooit eerder had hij zich in deze arena begeven. Nervositeit dringt zich dan al snel als een onge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48