sport 133 flinke kater Verliezend HVV'24 voor de rust te slap en na de rust te gehaast Steen houdt dit keer wel een punt over aan thuisduel met Clinge Axel komt niet verder dan gelijkspel Goes eenvoudig langs Dubbeldam maandag 6 september 2010 Goes, de derde Zeeuwse club in de tweede klasse, had gisteren weinig moeite met Dubbeldam. De Bevelandse formatie won met 0-3. Het bleef lang 0-0, om dat de eind pass bij Goes slordig was. Op slag van rust werd het dan toch 0-1 toen Reguillo Vandepitte raak kopte. Via doelpunten van Niels Paardekooper (65e minuut) en een vrije trap van Steven Fitsch (80e minuut) werd het 0-3. door Peter van Kouteren AARDENBURG - Ruim zeventig mi nuten lang domineerde Terneuzen zaterdagavond in en tegen Aarden burg. Met een voorsprong van twee doelpunten op zak leek er dan ook geen vuiltje aan de lucht. •Maar in een knotsgekke slotfase trok Aardenburg de stand onver wacht in evenwicht: 2-2. Twee minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd tekende invaller Jelle de Vreeze voor de ge lijkmaker. De fysiek sterke spits be kroonde een opportunistisch slot- offensief in een drukbevolkt straf schopgebied met een schuiver in de hoek. De thuisploeg ging onder applaus van de eigen aanhang als morele winnaar van het veld. Terneuzen droop met de staart tus sen de benen ontgoocheld af. De uitstekend leidende arbiter Brum- mer (ex-betaald voetbal) uit Roosendaal zei te hebben genoten van beide elftallen, maar was voor al onder de indruk van Terneuzen. „Een heerlijke ploeg. Ze speelden vooral in de eerste helft prima." „Je schiet er weinig mee op", vond Erik-Jan Naudts, die met de sterk spelende aanvoerder Bert den Ha mer vijf kwartier lang de regie op het middenveld in handen had ge- .had. Trainer Diederik Hiensch haalde hem na de eerste tegentref fer van Aardenburg (Dwight van Hulle) naar de achterste lijn, als vervanger van Dennis de Kraker. Hiensch: „Dennis zat niet in de wedstrijd." Waar Aardenburg-trainer Fonny Verstraeten de inbreng van zijn in vallers' roemde, kantelde het duel na de eerste wissel van Hiensch echter in het voordeel van de thuis ploeg. „Angst", verklaarde Hiensch de opmerkelijke terugval van zijn ploeg. „Als je toch ook ziet hoe die door Jack Begijn goals ontstaan. Mijn keeper stompt bij die eerste goal de bal te gen de rug van een speler, waarna hij binnen valt." Terneuzen ervoer het gelijkspel als een nederlaag en treurde in een muisstille kleedka mer lang na. Hiensch zei in de rust te hebben gevraagd de wed strijd op slot te gooien. De bezoekers controleerden na doelpunten van Dominique Verlin de en de vooral in de eerste helft niet af te stoppen Tom Janssen (fla ter doelman Tazelaar) het duel ook na de hervatting, waren lang heer en meester en hadden op 0-3 moeten komen toen Erik-Jan Naudts in de 65e minuut mocht aanleggen voor een strafschop. Die ketste echter via de paal terug in het veld. De in wit tenue spelende gasten le ken het zich allemaal te kunnen veroorloven, maar dat bleek uitein delijk schijn. „Die gemiste straf schop was het keerpunt in de wed strijd", vond een glunderende Fon ny Verstraeten. „Hun technische bagage was veel groter en ze wa ren tot dan een klasse beter ge weest. Ze hebben het alleen niet af gemaakt." Steven de Croock (Aar denburg): „Als je een 2-o-voor- sprong nog weggeeft, dan heb je het tactisch niet goed gedaan." De manier waarop dat ene punt uit het vuur was gesleept, maakte verder niemand in de Aardenburg- se gelederen iets uit. „We zijn al verder dan vorig seizoen", riep een supporter, verwijzend naar de ne derlaag in het openingsduel met HW'24. Aardenburg-Terneuzen 2-2 (0-2). 9. Dominique Verlinde 0-1, 19. Tom Jans sen 0-2, 72. Dwight van Hulle 1-2, 88. Jelle de Vreeze 2-2. Scheidsrechter: J.W. Brummer (Roosendaal). Gele kaart: Steve van Hulle, Sander de Bart (Aardenburg). Aantal toeschouwers: 400. HULST - Eén van de eigenschappen van trainer Erik Brems van HW'24 is dat hij een scherpe wed strijdanalyse kan geven. Een tikje gekleurd, maar wel doorspekt met de nodige realiteitszin. Na afloop van de met 0-1 verloren thuiswed strijd tegen het Etten-Leurse Inter nos vond de Belgische oefenmees- ter dat zijn ploeg verloren had van een elftal met scheidsrechters. „Want die gasten mochten de hele wedstrijd zeuren en commentaar geven, zonder dat er opgetreden werd. Bovendien weigerde de scheidsrechter voor buitenspel te fluiten in een situatie waaruit het tegendoelpunt viel. Maar dat neemt niet weg dat we de hand in eigen boezem moeten steken. We hebben dit verlies aan onszelf te wijten. De eerst helft waren we te slap en in de tweede helft te ge haast." Daar waar HW'24 treurde, vierde Internos een feestje. De Braban ders waren het winnen bijna ver leerd na twee degradaties op rij. Zes jaar geleden speelde de ploeg nog in de hoofdklasse. De gasten speelden wel aardig, maar impo neerden niet echt. Ze bikkelden er de hele wedstrijd lustig op los en zaten kort op de bal. In de eerste helft had Internos een licht over wicht. HW'24 zocht naar de vorm en de organisatie. Door de af wezigheid van Robin MacTaggart (blessure) speelde Jorn Knibbeler met Job Inghels in het hart van de defensie. Evert van den Berg stond op 'tien', waardoor Tim Mechelin- ck naar de rechterflank verhuisde. „Terecht dat de trainer voor deze tactiek kiest,"zei Mechelinck eer der. „Evert verdient die plaats." Voorin was Dennis Buijs terug naast Christoph Praet. „Maar com pleet zijn we niet", zei Brems. „Te veel spelers spelen door blessures op slechts vijftig procent van hun 'kunnen en Michal Szczawinski is nog maar net terug van vakantie." In de eerste helft speelde de wed strijd zich voornamelijk op het middenveld af en waren er aan bei de kanten waterkansjes. Kort voor de rust moest HW'24 op een on gelukkige manier capituleren. Doelman Tim Siersema bracht red ding nadat Rachid Moesant uit bui tenspel mocht doorgaan. De bal kwam tegen het been van Job Ing hels die daarmee onbedoeld zijn doelman passeerde. Internos koes terde de voorsprong en haalde al les uit de kast om die te verdedi gen. Irritaties in het veld stapelden zich op. De Brabanders hingen aan shirtjes of gaven net even een vervelend tikje op de hiel van de tegenstander. Voor scheidsrechter Van Nieuwenhuyze onvoldoende om elke keer een kaart te trekken. Daarmee had de leidsman het ver bruid voor het thuispubliek, ter wijl hij op het buitenspeldoelpunt na een bijna foutloze wedstrijd floot. Na de thee'trok HW'24 alle registers open en zorgde het vijfen veertig minuten lang voor een waar beleg op de veste van Inter nos. FIW'24 speelde echter uit de organisatie, hanteerde te snel de lange bal, waardoor er nauwelijks uitgespeelde kansen waren. Veel halve kansjes leverden geen tref fers op. HVV'24-lnternos 0-1 (0-1). 42. Job In ghels 0-1 (eigen doelpunt). Scheids rechter: E. van Nieuwenhuyze (Terneu zen). Gele kaart: Dennis Buijs en Job In ghels (HW'24), Maikel Mol (Internos). Aantal toeschouwers: 250. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De rentree van Axel in de derde klasse van het zondag voetbal leverde de ploeg van trai ner Rinus Zegers één punt op. Te gen BSC werd het 1-1. Zeelandia Middelburg schoot uit zijn slof te gen Victoria'03. Na een o-o-rust- stand won de Walcherse ploeg met 6-0. BSC-Axel: 1-1 (0-1). Aangezien de thuisploeg uit Roosendaal geen ge bruik mocht maken van het hoofd- veld, werd deze wedstrijd afge werkt op een bijveld zonder boar ding en dugouts. Voor rust waren de bezoekers de bovenliggende partij. Dit resulteer de in de openingstreffer van Jaimy de Visser: 0-1. In de tweede helft drong het fysiek sterke BSC met nog meer strijd Axel terug. Echt grote kansen leverde dit niet op, maar toch werd het een kwartier voor tijd gelijk uit een rommelige situatie: 1-1. Axel herstelde zich hierna weer, maar pas in de slotfase van negen minuten blessuretijd kregen de Zeeuws-Vlamingen nog twee gro te mogelijkheden op de zege. Zo wel de inzet van Marco Plasschaert als die van Danny Aarnoutse werd echter van de lijn getrapt. Zeelandia Middelburg-Victo- ria'03 6-0 (0-0). Beide ploegen lie ten voor rust technisch goed ver zorgd voetbal zien. Desondanks bleef de 0-0 op het scorebord staan. De bezoekers uit Ouden bosch zagen echter een doelpunt afgekeurd worden wegens buiten spel. Na tien minuten in de tweede helft opende Jurriaan Peterson de score voor de thuisploeg. Alberto Conde Morgado maakte er even la ter 2-0 van. In de fase hierna dron gen de Brabanders stevig aan. On danks een aantal kansen kwamen ze niet tot scoren. Vanaf de zeventigste minuut liep Zeelandia Middelburg uit naar een zeer ruime overwinning. Salim Ben Selam liet de 3-0 aantekenen, waarna de score opliep naar 6-0 dankzij treffers van invaller Jerfy Booy (2x) en opnieuw Alberto Conde Morgado. Jean-Ruud de Houck van Clinge werkt de bal weg. Zijn ploeggenoot Jochem Marcus en Sander van Remortele van Steen kijken toe. foto Peter Nicolai door Jurgen Naeye SINT JANSTEEN - Vorig seizoen speelde hij nog in het derde elftal, maar inmiddels is routinier Eddy van den Bosch weer beschikbaar voor de hoofdmacht van Steen. En daar zijn ze in Sint Jansteen niet rouwig om. De 37-jarige midden velder scoorde in de derby (eind stand 1-1) tegen Clinge de ope ningstreffer en was met vier doel kansen de gevaarlijkste man bij de thuisploeg. Van den Bosch, die de negentig mi nuten vol maakte, keek tevreden terug op zijn optreden. „Door een blessure heb ik twee weken niet voluit kunnen trainen en dat merk je. Een hele wedstrijd achter ie mand aanrennen, is er niet meer bij. Ik zal mijn krachten moeten verdelen." De aanvallende middenvelder liep gistermiddag geen meter te veel, maar stond wel vaak op de goede plek. Zo opende hij in de zesde mi nuut bijna de score toen hij uit een corner de bal ineens op zijn slof nam. Peter Drumont redde op de doellijn. Nadat een kopbal van Sander van Remortele door Vin cent Martens werd overgetikt, kop te Van den Bosch op aangeven van diezelfde Van Remortele de 1-0 binnen. Het was een beloning voor de sterke openingsfase, waar in de thuisploeg het spel dicteerde. De bezoekers herpakten zich en waren via Davy van Puyvelde en Martin Leegwater dicht bij een treffer. Clinge kwam daarna goed weg toen scheidsrechter Stoffel Schipper, die een puike wedstrijd floot en de kaarten op zak hield, geen overtreding zag in de body- check die Jochem Marcus uitdeel de aan Robin Mariman. „Als ie 'm op de stip legt, heeft niemand iets te zeggen", vond Clinge-trainer Ivo Wouters. De opvolger van Paul de Kort, die zeer tevreden was over de inval beurten van zijn jeugdige spelers, zag hoe zijn ploeg na de rust langs zij kwam. Na een sterke rush over de linkerflank bediende Martin Leegwater zijn broer Thomas, die simpel de 1-1 binnenschoot. Een tik die bij Steen hard aankwam. Eddy van den Bosch: „Na die goal waren we de weg kwijt. Ons spel werd onrustig." Beide teams kregen daarna kansen op de zege, maar de paal (inzet Ma riman) en goed keeperswerk voor kwamen dat het streekduel een winnaar kreeg. Trainer Honny Claessens baalde dat zijn elftal een valse competitiestart had gemaakt. „Ik had liever drie punten gehad, zodat je bij winst volgende week in een winning mood terecht komt. Maar goed, de laatste jaren is Clinge hier met drie punten van het veld gestapt, dus in dat opzicht zijn we er vandaag op vooruit ge gaan." Eddy van den Bosch kon zich wel vinden in de puntende- ling: „We hebben in de tweede helft te weinig gebracht om aan spraak te maken op de zege." Steen-Clinge 1-1 (1-0). 23. Eddy van den Bosch 1-0, 51. Thomas Leegwater 1-1. Scheidsrechter: S. Schipper (Grijps- kerke). Aantal toeschouwers: 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47