Aardenburg bezorgt Terneuzen Pak slaag Sluiskil tegen Jong Ambon 321 sport ZEEUWS-VLAAMSE DERBY Terneuzen verspeelt een o-2-voorsprong tegen Aar denburg en moet een 2-2-geliikSpel tOeStaan. Bij Na het gelijkspellen Aardenburg een stand van 0-2 mist Terneuzen een strafschop. nj zonder nederlaag. Goede wedstrijd RCS levert geen punten op Vlissingen onderuit in spectaculair duel Cadzand is kansloos na communicatiefout Hoek 2 in evenwicht met Kozakken Boys 2 Terneuzense Boys 2 delft het onderspit is Terneuzen al elf officiële duels op maandag 6 september 2010 GELDROP Hoewel zijn ploeg met 4-2 van Geldrop verloor, keek RCS-trainer Michel Leonhart terug op een goe de wedstrijd van zijn ploeg. Na de rust bogen de Oost-Souburgers via treffers van Besar Xhoxhaj en Rem- co Felius een 1-0-achterstand (doel punt Geldrop van Sercan Ozcan) om in een 1-2-voorsprong. Joey van der Zweep had vervol gens de 1-3 op zijn schoen, maar hij miste jammerlijk. Achtereenvol gens Tugberk Yildirim, Wesley Plu- gers en Parfait Luwawa bezorgden de thuisploeg een 4-2-zege. VLISSINGEN Hoewel Vlissingen via treffers van Sinan Coban en Saïd Bouzambou een vroege 2-0-voorsprong nam, ging de zondag-eersteklasser giste ren tegen Best Vooruit toch met 3-4 onderuit. De Brabanders kwa men door treffers van Tom Kaste- lijn en Mo Yahia langszij. Een felbe- twiste strafschop, benut door Tijs Engels, bracht Best Vooruit in de 49e minuut op voorsprong. Björn Langeveld was drie minuten later eveneens trefzeker uit een straf schop: 3-3. Engels schoot de bezoe kers vervolgens naar de zege. CADZAND In het thuisduel met Wemeldinge was zaterdag-vierdeklasser Cad zand vooral aangewezen op verde digen. De ploeg slaagde daar in de eerste helft aardig in, tot Niels Kole profiteerde van een communicatie fout in de Cadzandse verdediging (0-1). In de tweede helft ging de thuisclub kopje onder. Arno de Kok en Pieter Bolle (2x) lieten het verschil oplopen in Wemeldings voordeel (0-4). Peter Nieskens red de de eer voor Cadzand, door in de slotfase een strafschop te benutten. HOEK Het tweede elftal van Hoek moest zaterdag in zijn eerste optreden van dit seizoen een gelijkspel toe staan aan Kozakken Boys 2. In Hoek was en bleef het 0-0. Onte recht was dat niet. Beide ploegen hielden elkaar in alle opzichten in evenwicht. Ruben de Haas (voor rust) en Juriën Dam (in de tweede helft) troffen beiden weliswaar de lat, maar daar stond tegenover dat Brecht Delbeke in de tweede helft op de lijn redding moest brengen. KLOETINGE Voor Terneuzense Boys 2 liep de hernieuwde kennismaking met de hoofdklasse zaterdag uit op een te leurstelling. De ploeg van trainer Jaap Pijpelink verloor met 2-0 bij Kloetinge 2. Terneuzense Boys 2 keek al na twee minuten tegen een 2-0-achter- stand aan en kon daarna geen mo ment een vuist maken. „We heb ben 88 minuten meegevoetbald zonder zelf ook maar één kans te creëren", zei Pijpelink. „Kloetinge was voor ons een maatje te groot." door Jos van Belzen VLISSINGEN - Op basis van de uitsla gen in de eerste competitieronde lijken de ploegen in de vierde klas se A van het zondagvoetbal rede lijk aan elkaar gewaagd. Er werd vier keer gelijkgespeeld, terwijl RIA W. een minimale 3-2-over- winning boekte op Biervliet. Sluis kil kreeg een pak slaag van Jong Ambon. De Middelburgse ploeg won met 6-0 van het elftal waar hun oud-trainer Paul Telussa aan het roer staat. Robur-Oostburg 2-2 (1-1). Een sterke start van de thuisploeg lever de al na vijf minuten de openings treffer van Mathieu Miltiade op: 1-0. Omdat Robur hierna wat weg zakte kon Peter van de Linde in de vijfde minuut gelijkmaken: 1-1. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft kwam Robur opnieuw op voorsprong, ditmaal door Alex van Dongen (2-1). Weer duurde dit niet lang, want drie mi nuten later bracht Davy Maes Oostburg langszij: 2-2. In de slotfa se kreeg Kawun Yu van de thuis ploeg zijn tweede gele kaart. Ook met tien tegen elf bleven de ploe gen aan elkaar gewaagd en kregen zij allebei nog enkele kansen op de overwinning. Breskens-Walcheren 1-1 (1-1). Een gelijkopgaande eerste helft le verde beide ploegen niet echt veel kansen op. Na twintig minuten was het Walcheren dat op voor sprong kwam via een treffer van Sjoerd Reijnhoudt: 0-1. Korte tijd later bracht Ned de Looze de thuis ploeg weer langszij: 1-1. In de tweede helft waren de beste kansen voor Breskens, dat echter mede door een prima doelman bij de Vlissingers tussen de palen, niet meer tot scoren kwam: 1-1 de eindstand. RIA W.-Biervliet 3-2 (1-0). Nog voordat een speler van Biervliet de bal beroerd had, liet de van Ter neuzense Boys overgekomen Ali Eryürük de 1-0 aantekenen. On danks dit veelbelovende begin werd er voor de rust niet meer ge scoord. In de tweede helft kwamen de be zoekers een sterke start die leidde tot 1-2 door treffers van Tim Bo- gaart en Jordi Verstraeten. Blijk baar geschrokken door deze achter stand nam de thuisploeg het heft weer in handen. Ludovico Cantor- ro zorgde voor de gelijkmaker (2-2), waarna lorden Takiddine matchwinnaar werd namens de ploeg uit Westdorpe. Hontenisse-Patrijzen 2-2 (1-2). In een leuk duel tussen twee aan el kaar gewaagde ploegen kon Wou ter Leeraert na een halfuur de bal binnentikken, toen die niet goed door de doelman werd verwerkt uit een vrije trap van Jeroen Ver schuren: 1-0. Vijf minuten later maakte Pascal Zoeteweij alweer ge lijk (1-1), waarna Raymond Rovers nog vóór rust vanaf elfmeter zijn ploeg op voorsprong schoot: 1-2. Na de thee was het spelbeeld het zelfde: een voetballend iets sterker Patrijzen tegen een met veel inzet acterend Hontenisse dat twintig minuut voor tijd op gelijke hoogte kwam door Tom Rijk: 2-2. Jong Ambon-SIuiskil 6-0 (1-0). Tot aan de rust konden de bezoe kers een sterker Jong Ambon rede lijk tegenstand bieden. De kansen waren echter voor de Middelbur gers, waarvan er na een halfuur één werd benut door James Beije: 1-0 halverwege. Kort na het begin van de tweede helft werd deze voorsprong verdubbeld door Ferry Sabandar (2-0), waarna de thuis ploeg vrij eenvoudig uitliep tot een overwinning met ruime cij fers. Martin Waisapy, Joao To- masoa, Dazz Hitijahubessy en Tim van der Vlies brachten de 6-o-eind- stand op het bord. Abubakar Kourouman, aanvaller van Aardenburg, snelt langs Can Kiran van Terneuzen. De bezoekers namen in Aardenburg een 2-0-voorsprong, misten na rust een strafschop en moesten vervolgens nog een gelijkspel toestaan aan de thuisclub (2-2). foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46