in 300 kelen zeeland 115 Kunstmanifestatie zo goed als zeker 'blijvertje' De Prutsers steppen het hardst tijdens jaarlijks dorpsfeest Clinge Oud-huisarts en heemkundige Wim Gielen in Hulst overleden Executieverkoop Agenten betrappen slapende vissers Brandweer rukt uit voor brand in schuur Hoedjes kijken en maken in bibliotheek -TSBSPIX:...J maandag 6 september 2010 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst Na afloop van een middagje zingen, werden de kelen gesmeerd in de Grote Kerk. Daar werd ook het captain's diner geserveerd: zeemanshachee. HULST - In Hulst is oud-huisarts Wim Gielen overleden. Hij werd 74 jaar. Gielen, geboren in 's-Herto- genbosch, was bijna dertig jaar huisarts in Hulst. Hij werd arts uit roeping, verklaarde hij tien jaar ge leden bij zijn afscheid. Toen brak hij ook nadrukkelijk een lans voor de 'menselijke maat' in de medi sche zorg. Van groepspraktijken, zoals die nu in zwang zijn, moest hij weinig hebben, juist omdat die aanpak ten koste zou gaan van het pertsoonlijk contact. Gielen was strijdbaar, ook als voorzitter van de Oudheidkundige Kring. De uit vaartdienst in de Willibrordusbasi- liek begint woensdag om half elf AARDENBURG Agenten hebben gistermorgen om half zes twee mannen bekeurd die slapend aan het vissen waren aan de Hogeweg in Aardenburg, ter wijl ze geen visvergunning had den. De dienaars van de wet zagen daar tentjes langs de oever, waaruit gesnurk klonk. Daarbuiten lagen hengels. Nadat een agent de ver klikkers aan de hengels drie keer liet afgaan, kwam er beweging in een tentje. Een visser maakte zich kenbaar en wekte zijn maat. Daar op kregen beiden een bekeuring. HOEK De brandweer rukte vrijdagavond met groot materieel uit voor een brand in Hoek. Het bleek te gaan om een brand in een vrijstaande schuur aan de Binnendijk in Hoek. De brandweerkorpsen van Hoek en Sluiskil rukten allebei uit met één bluswagen. Uit Terneuzen werd de hoogwerker ingezet, maar die hoefde niet in actie te komen. De brand was overigens snel ge blust. De schuur brandde helemaal uit. De oorzaak is onbekend. TERNEUZEN Mooie, gekke, bijzondere hoedjes zijn uitgegroeid tot een onmisken baar onderdeel van Prinsjesdag. Op de derde dinsdag in september geeft hoedenontwerpster Corine de Serière du Bizournet een de monstratie hoeden maken in de bi bliotheek in Terneuzen. De hoeden ontwerpster is aanwezig van 14.00 tot 17.00 uur. Als voorproefje is van af vandaag een selectie hoeden van de ontwerpster te zien in de vitri nekasten van de bibliotheek. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het was een experi ment, maar nu al staat nagenoeg vast dat de kunstmanifestatie A.K.T.I.E./10 (Actuele Kunst Ter- neuzen in Expositie) volgend jaar terugkeert. Organisator Jeanine Rethans van de ondernemerskoepel Gentrum Management Terneuzen is er vast van overtuigd dat de manifes tatie aan de Veerhaven, waarmee dit jaar voor het eerst de Beelden route werd afgesloten, een blijver tje is. „Het kost een flinke duit, maar het was zeker een succes. De tientallen deelnemende kunste naars en de honderden bezoekers vonden het erg leuk. En we heb ben op het Veerplein ruimte zat om verder uit te breiden." Op het Veerplein stond alles in het teken van de kunst. Een kleine veertig professionele en amateurkunste naars toonden er hun kunsten én hoe hun werken tot stand komen. Wethouder jaap Bos (cultuur) was in z'n nopjes met de manifestatie, zeker in combinatie met het shan- tykorenfestival, elders in de stad. „Kunst aan de Schelde, wat wil je nog meer. Terneuzen bruist weke lijks van de activiteiten. En op de ze manier wordt de band met het water extra onderstreept." Dat vindt ook kunstenares Jorien Brug- mans. „Je moet de kunstuitingen niet verstoppen in het oude stads centrum. Zoek de boorden van de Schelde op. Dat moet Terneuzen propageren. Wat hier nu gebeurt, is prachtig." Ze las zelf gedichten voor, gewijd aan de zee. Kunst aan de Schelde, tijdens de eerste kunstmanifestatie, waarmee de jaar lijkse Beeldenroute werd afgesloten. foto Peter Nicolai Dewi van De Prutsers, het jeugdteam dat als winnaar uit de bus kwam. foto Peter Nicolai door Edy de Witte CLINGE - Dorpsfeesten in Clinge, Walsoorden en Zandberg, het Ak kerfestijn in het verzorgingshuis de Lange Akkers in Koewacht en de jaarmarkt in het Belgische Pro- sperpolder brachten dit weekend een kleine massa op de been. Zandberg vierde kermis met mu ziek en vermaak voor jong en oud. Inwoners van Clinge konden zater dagmiddag eerst sportief aan de bak met een ludieke stepafette. Op het parkeerterrein bij Malpertuus gingen zeven jeugdteams en zes teams van volwassen de strijd aan op de step. Ludiek verklede teams stepten de longen uit hun lijf Het team de Prutsers won de jeugdra- ce. Café Atlon pakte de overwin ning bij de volwassen deelnemers. De originaliteitsprijs ging naar de Droolse Woepers. Het dorpsfeeest 'Clingehts los' kreeg een vervolg met onder meer een kinderdisco en een feestavond met muziek van Clingt Bekend en Sjacko de Braai. Jacco de Rooij van het organise rend comité: „Een geslaagd feest, lekker druk en eens goed los kun nen gaan." De Walsoordense feesten werden ingevuld met een rommelmarkt, play-backfestijn, een feestavond en zeskamp. De Boelies wonnen het treffen dat met de zeephelling en water wippen een hilarisch spekta kel bood. Bij de Lange Akkers in Koewacht werd met activiteiten geld ingeza meld voor extra ontspanning voor de bewoners. Naast hobbyisten was de crea-groep van de Lange Akkers present. Vrijwilligers bak ten wafels en een accordeonist zorgde voor sfeervolle klanken. Gisteren vierde Prosperpolder on danks de dreiging van ontpolde- ring toch Polderfeesten. Naast een jaarmarkt voor paarden en vetvee waren er onder meer oude am bachten, een feestmarkt en een ploegwedstrijd. ma elf koren en maritieme volksmuziekgroepen op de Markt. Er deden ruim foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41