Maaltje Zeemanshachee I4l Pastoor Miel Erpelinck krijgt mooi afscheid Tunnelbaas Tin Buis tast markt oefencentra af Zorgsaam keldert in Top 100 ziekenhuizen almanak Water SHANTYFESTIVAL Koren en maritieme volksgroepen overspoelen Terneuzf MEEST GELEZEN STELLING maandag 6 september 2010 Pastoor Miel Erpelinck schudde bij zijn afscheid honderden handen. foto Peter Nicoiai door Edy de Witte sas van gent - .Tijdens een plech tige eucharistieviering in de Cuy- perskerk in Sas van Gent heeft pas tor Miel Erpelinck gisteren af scheid genomen van de Elisabeth- parochie Midden Zeeuws Vlaande ren. De 70 jarige Erpelinck kreeg per 1 augustus van de bisschop van Bre da zijn aangevraagde ontslag als eindverantwoordelijke van de pa rochie en als lid van het pastoraal team. „Voor mij een emotioneel moment, want ik voel mij hier wel thuis", aldus Erpelinck. Als vrij williger blijf ik wel allerlei hand -en spandiensten verrichten bin nen de parochie." Erpelinck, gebo ren Zeeuws - Vlaming, werd in 1967 tot priester gewijd. Na nog terneuzen - Directeur Tin Buis van de bv Kanaalkruising Sluiskil en oud-directeur van de Wester- scheldetunnel onderzoekt de kan sen voor vestiging van een interna tionaal oefencentrum voor calami teitenbestrijding in de Koegorspol- der in Terneuzen. Buis doet dat op verzoek van de ge meente en de provincie. De plan nen voor zo'n centrum liggen er al een paar jaar. Door de economi sche crisis werden ze op een laag pitje gezet. Het internationale vei ligheidsconcern Group4Securicor Als dank voor haar werkzaamheden in de tuin van de basisschool, had de Westkapelse oma een prachtige ger- bera gekregen. Ze verzorgde de bloem met liefde en gaf deze elke dag vers water. Naar verluidt sprak ze er zelfs regelmatig tegen. Een van haar kleindochters die op be zoek kwam, vroeg waarom oma nou toch zo veel aandacht aan de bloem besteedde. Oma antwoordde: „Maar kind, je hoort bloemen toch goed te verzor gen, dan blijven ze namelijk langer mooi". Waarop haar kleindochter in lachen uitbarstte en repliceerde: „Maar oma toch, deze bloem is van plastic hoor!" door Wout Bareman drie jaar studie theologie in Leu ven werd hij in juli 1970 benoemd als kapelaan in Sas van Gent. Daar was hij 40 jaar werkzaam. Erpelin ck droeg de mis op samen met zijn vier collega's uit het pastoraal team. De zeven kerkkoren uit de negen geloofsgemeenschappen van de Elisabeth parochie verzorg den de gezangen. Na de dienst volgde een druk bezochte receptie in het cultureel centrum De Speye. Erpelinck had geen behoef te had aan een afscheidscadeau. Daarom kreeg hij aan het eind van de dienst van vice-voorzitter Han de Wever van het parochiebestuur een cheque van bijna 8000 euro overhandigd. Het geld gaat naar het opvanghuis Alemachen voor gehandicapte kinderen in Addis Abeba in Ethiopië. trok zich vanwege de crisis terug. Burgemeester Jan Lonink ziet ech ter nog volop kansen. Hij denkt aan een combinatie van veilig heidsconcerns en andere marktpar tijen. „Ook over de landsgrenzen bestaat grote belangstelling voor een dergelijk, deels ondergronds oefencentrum. Daar willen we op inspelen." Tin Buis ging enkele maanden gele den aan de slag en rapporteert naar verwachting medio oktober. Lonink: „De eerste tekenen zijn po sitief" Tip? redactie@pzc.nl Het jongetje van een jaar of vier zag het direct. Die verklede mannen en vrouwen waren weg gelopen uit de tv-serie Piet Piraat. En niemand op de Markt in Ter- neuzen die hem dat nog uit het hoofd praattte. De binnenstad van Terneuzen werd zaterdagmiddag overspoeld door elf shantykoren en maritie me volksmuziekgroepen uit bin nen- en buitenland. En trouwens ook door duizenden bezoekers, van wie velen de overbekende zee mansliedjes meekweelden. Het zesde Vliegende Hollander Shantykorenfestival trof het met het weer. Na de opening door fees tenburgemeester Pim Broekhuy- sen en z'n vriend de dolende kapi tein Willem van der Decken zwermden de ruim driehonderd zangers, zangeressen en musici uit over de binnenstad. Op zes strategische punten in het centrum verzorgden ze de hele middag optredens, die om half zes op de Markt werden afgesloten met een indrukwekkende samen zang. En daar was ook dat vierjari ge jongetje weer, aan de hand van een heuse piraat. Het ventje bleek zelf Pieter te heten. En nog steeds was hij er heilig van overtuigd dat hij in de tv-serie rondliep. „Ze gaan straks raasdonders eten", wist hij. Dat had de piraat aan zijn zijde, compleet met ooglapje trou wens, hem toevertrouwd. Pieter mocht niet mee; het was alleen voor koorleden. En die kregen het typische scheepsmaal Zeemans-ha- chee voorgeschoteld. Het festival was vrijdagavond al ge opend in de Grote Kerk, waar tien tallen mensen luisterden naar een lezing over de historie van de wal visvaart. Havenman Martin Ver- brugge, die het festival officieel zou openen, moest door familie omstandigheden verstek laten gaan. Dus blies cultuurwethouder Jaap Bos zijn wangen bol op een heuse scheepstoeter. Gistermiddag werd het festival afgesloten met een slotconcert van de groepen Zuid West 10, 't Scheepsfolk en Dutch Courage. Organisator Ma- rius Joensen van Zuid West 10: „Het waren prachtige dagen. Vol gend jaar breiden we verder uit." Het shantykorenfestival werd afgesloten met een samenzang van de driehonderd zangers, zangeressen en muzikanten aan mee. Roeien. Het shantykoor Blankenberge op het podium in de Nieuwstraat. Er stonden in totaal zes podia op strategische plekken in het stadscentrum. door Wout Bareman terneuzen - Op de jaarlijkse rang lijst van beste ziekenhuizen in Ne derland staat ziekenhuis De Honte in Terneuzen (Zorgsaam) op een 59ste plaats. Vorig jaar prijkte het ziekenhuis nog trots op een acht ste plaats in de AD Top Honderd. Directeur Joep Paulides is de rang lijst echter niet helemaal te vergelij ken met vorige jaren. „ZorgSaam scoort op de zorginhoudelijke indi catoren evenveel punten als in 2009. De belangrijkste reden dat de uitstekende positie van vorig jaar niet is behouden, is het feit dat de tevredenheid van de patiën ten dit jaar niet is meegeteld, om dat er helaas te weinig vragenlijst ten waren ingevuld op de website van Independer.nl. In 2009 behaal de ZorgSaam de hoogste score op tevredenheid van alle Nederlandse ziekenhuizen. Uit de eigen meting van ZorgSaam blijkt dat onze pa tiënten erg tevreden zijn." De directie verwacht volgend jaar weer flink te stijgen op de rang lijst. „Dit jaar zijn er opnieuw ver beteringen in gang gezet en inmid dels ook gerealiseerd op medisch inhoudelijk gebied. De resultaten hiervan zullen in de lijst met pres tatie-indicatoren van volgend jaar worden verwerkt." 1. Bioscoop View nog niet open 2. Terneuzenaar mishandeld 3. Miami moet terug naar twee gram De stelling: Traumaheli uit Rotter dam of Brugge maakt niet uit. www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40