Zeeland PZCI Tunnelbouwers dienen offerte in Stil protest tegen plan Waterdunen oordtse kunstenaar Overleg bios View verloopt traag ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 14 en 15 CONSORTIA Bv Kanaalkruising Sluiskil wijst eind oktober bouwcombinatie aan Gentenaar (52) staat dronken stil bij Hoek ontwerpt wapen r o Shantykoren en volksmuziekgroepen overspoelen Terneuzen Pastoor Miel Erpelinck krijgt mooi afscheid 13 Maandag 6 september 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman SLUISKIL - De directie van de bv Ka naalkruising Sluiskil maakt eind oktober of uiterlijk begin novem ber bekend welk consortium de tunnel bij Sluiskil mag bouwen. De drie overgebleven bouwcombi naties hadden tot vrijdag de tijd hun offertes in te dienen. Die wor den de komende twee maanden door het projectteam tegen het licht gehouden. De drie eerder ge selecteerde bouwconsortia zijn combinaties van Nederlandse, Franse en Duitse aannemers. Daar onder bevinden zich voornamelijk bedrijven, die gespecialiseerd zijn in boortechnieken en civiele wer ken. Woordvoerder Ingo de Moor van de bv KKS: „Er is geselecteerd op de bekendheid met boortech niek, civiele techniek én tunnel- technische installaties." De aanpemerscombinatie die uit eindelijk de opdracht krijg, dient direct de vergunningprocedures te starten. De Moor verwacht dat die halverwege volgend jaar kunnen worden afgerond. „Volgend najaar zou dan de eerste spa de grond in kunnen. Als eerste worden dan de kanteldijken en de tunnelinritten aangelegd." De ruim één kilome ter lange tunnel, pal ten zuiden van de kanaalbrug, moet eind 2014 in gebruik worden genomen. Het wordt een geboorde tunnel. De Moor kan nog niet zeggen of er één of twee tunnelboormachi nes worden ingezet. „Dat is afhan kelijk van het consortium waar voor we uiteindelijk kiezen. Ik denk niet dat er al eerder gebruik te machines worden ingezet. Ze worden zo goed als zeker nieuw ge bouwd." De tunnelbediening wordt straks gecombineerd met die van de Wes- terscheldetunnel. In het kan toor-zuid bij de tunnelingang in Terneuzen wordt momenteel de laatste hand gelegd aan een vol waardig bedieningscentrum. De bouw van de tunnel vergt on geveer 275 miljoen. De provincie fungeert als financier. Overigens zou de tunnelbouw enig oponthoud kunnen oplopen door eerdere bodemvondsten op plaatsen waar de toeleidende we gen worden aangelegd. Tijdens tientallen boringen troffen archeo logen dit voorjaar uit Gent vuur steensplinters. Het zou niet gaan om een oude nederzetting, maar om een jachtkamp. Volgens De Moor kan verder onderzoek wor den ingepast in de bouw. BRESKENS - De protest-fietstocht werd afgelast omdat leden van Pro vinciale Staten er niets voor voel den. Maar de Vrienden van Water dunen Nee! lieten zich er niet door ontmoedigen. Tientallen te genstanders, omwonenden, toeris ten, inwoners van Breskens en Groede verzamelden zaterdagoch tend op de kruising Kieweg-Lange- weg om het bedreigde plangebied te voorzien van 250 felgele bordjes met strijdbare teksten als: 'Waterdunen? Utopia', 'Onteige nen? NOOIT', 'Waterdunen, Parti culier Politiek Prestige Project', en heel vaak gewoon 'Waterdunen NEE!'. De bordjes moeten vooral de be woners van de omliggende plaat sen (Breskens, Groede, Nieuwvliet en buurtschap Nieuw Sluis) wak ker schudden. Het gaat immers niet meer alleen om ontpolderen en onteigenen. Het afsluiten van een belangrijk deel van de Lange- weg, die begint in de Dorpsstraat van Breskens, kan ingrijpende ge volgen hebben. Het is maar de vraag of vakantiegangers en bewo ners van de dorpen dan nog zo ge makkelijk naar Breskens gaan voor hun dagelijkse of wekelijkse bood schappen. En het is ook zeer de vraag of Waterdunen zoveel extra toeristen zal trekken. HOEK Na een melding trof de politie za terdagochtend in alle vroegte op de Hoofdweg in Hoek een personen auto aan met gedoofde lichten. In de auto zat een 52-jarige man uit Gent. Hij bleek beschonken en sprak met dubbele tong. De man weigerde echter te blazen. De Gentenaar werd aangehouden en meegenomen naar het politiebu reau, waar hij opnieuw alle mede werking weigerde. Daarop werd zijn rijbewijs afgepakt. TERNEUZEN De kunstenaar-ontwerper Theun Okkerse uit Dordrecht heeft de ge meenteraden van Terneuzen, Hulst en Sluis een ontwerp van een 'ge meentewapen' voor Zeeuws-Vlaan- deren voorgeschoteld. Hij kwam op het idee toen hij een artikel las over de Zeeuws-Vlaamse vlag. Zijn voorstel: „Op een gouden veld een zwarte leeuw (rode nagels) met een rode kop en hals (blauw getongd), gekroond met een 'Staat se' kroon." door Wout Bareman TERNEUZEN - De onderhandelin gen over de overname van bios coop View in de Terneuzense bin nenstad verlopen uitermate stroef Het duurt zo goed als zeker nog weken voor de bioscoop opnieuw zijn deuren kan openen. Beoogd exploitant Niels Tieleman uit Axel onderhandelt onder meer met distributeurs over de levering van films. Hij wacht ook nog steeds op een besluit van de ge meente over goede, gratis parkeer voorzieningen in de directe omge ving van de bios aan het Arsenaal plein, pal achter de Nieuwstraat. „De overname van een failliete boedel brengt veel meer romp slomp met zich mee dan ik had verwacht. Ik streef er wel naar in elk geval het laatste kwartaal van dit-jaar nog te gaan draaien. Dat zijn voor bioscopen ook de meest lucratieve maanden." De Filmclub Zeeuws-Vlaanderen ontbeert nu al maanden een goed onderkomen. Gertrud Renique: „Gelukkig zijn onze ruim duizend leden mij erg trouw, maar het moet natuurlijk niet te lang meer duren. Ik vind dit zo jammer. Je ziet toch een stukje levenswerk aan je ontglippen." Renique hoopt op een snelle oplossing. Bioscoop View is sinds juni - na het faillisse ment van de vorige exploitant - ge sloten. Tientallen sympathisanten van de stichting Vrienden van Waterdunen Nee! plaatsten bordjes rond het plangebied. Er waren originele teksten van de deel nemers zelf, maar ook keerde heel vaak de eenvoudige kreet Waterdunen Nee! terug. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39