goed weer in Hoek sport 31 Goes maakt indruk in duel met Dubbeldam RCS en Vlissingen beginnen in mineur Zwaluwe moet gek worden van Pim Bruins 'Als trainers van de tegenpartij blijven zeggen dat wij voetbal op z'n Belgisch spelen, dan moet dat maar. Ik weet hoe graag wij willen aanvallen' Hoek-trainer Caby Demanet door Frits Bakker HOEK - De kopbal van Ruben Wilson op de lat, de vrije kans van Stijn Mahieu en John Schot die maar net een fractie tekortkwam om een bal van dichtbij langs de keeper te tikken. Het waren hoog uit die twee, drie kansen die de wedstrijd tussen Hoek en Spaken burg hadden kunnen beslissen. Topvoetbal kan niettemin zonder winnaar en zonder goals ook boeien (o-o). Het publiek in Hoek had in elk ge val genoten van een attractieve partij. Met John Schot voor de thuisclub als de speler die zijn elf tal vaak op sleeptouw nam vanuit zijn positie achter de spits. De Zeeuwse ex- prof bestreek het hele veld, was dikwijls ongrijpbaar aan de bal en straalde een ongekende bezieling uit. „Ik voel me conditio neel sterk", zei hij, nadat hij twee minuten voor tijd min of meer een publiekswissel had gekregen. „Daardoor kan ik blijven jagen op de bal, maar tegelijk voel ik me ook een rustpunt in het elftal. Ik krijg de vrijheid van de trainer om creatief te voetballen." Wie er nou aanvallend speelde in de temposlag en wie behoudend en laf, daar werden de twee trai ners het na afloop niet over eens. Gaby Demanet (Hoek) bekende dat winnen van' de titelkandidaat te veel van het goede was geweest. „Voor rust waren we in balans, daarna brak het ons af en toe op dat mijn aanvallers nog niet scherp en fit zijn." André Paus (Spakenburg) had geen goed woord over voor de speelwijze van de thuisclub. „Ze ven man rond de zestien en drie er voor, dat vind ik voor een ploeg met zo veel klasse laf" Daarmee schetste hij een verte kend beeld, want Hoek toonde zich voor rust de gelijke van de Spakenburgers. Nick de Jong, snel en dreigend, sprintte een paar keer weg van zijn bewaker, Ferry Al- fons verkeek zich op een diepte pass, maar kon uiteindelijk met een stiftbal toch nog net voorlangs schieten. Stijn Mahieu liet kort voor rust de beste kans liggen. Hoek zette een aanval op via Klaas Hellebaut en Nick de Jong, de voorzet werd door Mahieu aan de verste paal ge mist. Uit de hoekschop kopte Jos van Nieuwstadt hard in, de bal werd van de lijn gehaald door Amerzgiou. Demanet: „Ik moet toegeven dat we na de rust tegen die lange verdedigers van Spaken burg niet veel meer hebben uitge richt. Wat wil je ook: Nick de Jong is nog niet helemaal fit. Ik moest kiezen uit Mendes of Bouzambou om hem te vervangen. De ene spits is 1.40 groot, de ander 1.42, hoe kunnen die mannekes het zo'n verdediging lastig maken? 1 1 HOEKfSPAKENBURG 1301 Van Nieuwenhuijzen Taberima Hellebaut Rademaker Van Nieuwstadt L. Axwijk Siereveld Hessing Koné Verschraagen Landuyt Woudenberg Van den Broeke Rottiné Alfons Zwarthoed Schot 89. Van de Haar 90+1De Loof Amerzgiou Mahieu Thijs Houwing v 82. Pattinama 86. v.d. Meiracker De Jong Wilson «#- 67. Mendes - 65. Steur Kaarten Hoek: Van den Broeke Spakenburg: Amerzgiou, Wilson Scheidsrechter Van Gijzen, Goudswaard Aantal toeschouwers j 1200 Toch heeft deze topper ons weer sterker gemaakt, we kunnen nu weer verder groeien." Twee kansen voor de Spakenburg- se spits Ruben Wilson hadden de wedstrijd een andere wending kunnen geven. Een keihard schot van een paar meter afstand, in de 39e minuut, werd door Jörg van Nieuwenhuijzen gestopt, een kop bal net na de rust eindigde op de lat. Giovanni Siereveld vocht harde duels uit met de lastige, vaak ook irritante Ruben Wilson. Eén keer greep de scheidsrechter in: hij riep de twee spelers bij zich, sprak ze bestraffend toe en liet ze elkaar de hand schudden. „We zullen nooit vrienden worden in het veld", zei Siereveld later. „Dat hoeft ook niet op dit niveau. Ik houd er zelf ook wel van om te incasseren en uit te delen." Het waren ook maar kleine smet jes op een wedstrijd die bij tijd en wijle mooie, korte combinaties liet zien en zelden de indruk wekte dat Spakenburg de verwachte su prematie kon laten zien. „Ik had met drie spitsen willen spelen", zei Demanet achteraf. „Maar om dat Spakenburg 4-4-2 speelt, heb ik me aangepast. En als trainers van de tegenpartij blijven zeggen dat wij voetbal op z'n Belgisch spe len, dan moet dat maar. Ik weet hoe graag wij willen aanvallen." John Schot, de man van de wed strijd: „Het zal mij ook een zorg zijn wat ze zeggen. Ik weet dat wij net zo goed hadden kunnen sco ren. Als Ferry Alfons die bal goed meekrijgt, kan hij vrij naar het doel lopen. En als ik iets sneller an ticipeer op de kopbal van Stijn Ma hieu, dan maken wij 1-0 en moet ik het nog zien." Maar uiteindelijk was iedereen het er over eens dat de gedeelde winst een verdiende afspiegeling was van het spelbeeld. maandag 6 september 2010 DUBBELDAM - Bij Dubbeldam wa ren ze na afloop van het duel met Goes onder de indruk van de op ponent. „We hebben tegen de titel kandidaat gespeeld", zei een be stuurslid van Dubbeldam na af loop. Tweedeklasser Goes maakte giste ren in de eerste wedstrijd van het seizoen indruk. De Bevelandse for matie domineerde en bestookte de defensie van Dubbeldam met de een na de andere aanval. De thuis ploeg kwam voor rust sporadisch over de middenlijn. Toch bleef het lang 0-0, omdat de eindpass bij Goes slordig was. Op slag van rust werd het dan toch 0-1 toen Reguillo Vandepitte uit een hoekschop raak kopte. Na de pauze kreeg Dubbeldam zowaar twee kleine kansen, maar Goes-doelman Sven Wolkenhauer was attent. Hierna nam Goes de re gie weer over en liep het uit naar 0-3 via doelpunten van Niels Paar- dekooper (kopbal in de 65e mi nuut) en een prachtige vrije trap van Steven Fitsch (80e minuut). Op dat moment speelde de thuis ploeg al met tien man, omdat er een speler twee keer geel had ge zien. „We hebben de lijn voor de voorbereiding doorgetrokken", zei Goes-trainer Gérard de Nooijer na afloop. „Dat is een geruststelling. Het is een goede start, maar we moeten wel met beide benen op de grond blijven staan." Aardenburg-Terneuzen 2-2: Ruim zeventig minuten lang domi neerde Terneuzen zaterdagavond in en tegen Aardenburg. Met een voorsprong van twee doelpunten op zak leek er geen vuiltje aan de lucht. Maar in een knotsgekke slot fase trok Aardenburg de stand on verwacht in evenwicht: 2-2. Twee minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd tekende inval ler Jelle de Vreeze voor de gelijk maker. Dominique Verlinde en Tom Janssen hadden Terneuzen een 2-o-voorsprong bezorgd. Dwight van Hulle liet in de 72e mi nuut de 1-2 noteren. VLISSINGEN - RCS en Vlissingen be leefden een slechte opening van het voetbalseizoen. Vlissingen ging op eigen veld met 4-3 onder uit tegen Best Vooruit, RCS ver loor met 4-2 bij Geldrop. Vlissingen-Best Vooruit 3-4: De flitsende start van Vlissingen in de eerste (thuis)wedstrijd voor de competitie was goed voor twee snelle treffers (2-0) en vormde de inleiding voor een spectaculaire partij. Best Vooruit trok in de tweede helft echter alle registers open, mocht niet klagen over de scheidsrechter en greep de volle winst: 3-4. Ook al omdat Vlissin gen achterin open huis hield. Vlissingen-Best Vooruit 3-4. 3. Sinan Coban 1 -0, 16. Saïd Bouzambou 2-0, 24. Tom Kastelijn 2-1, 29. Mo Yahia 2-2, 49. Tijs Engels 2-3 (strafschop), 52. Björn Langeveld 3-3 (strafschop), 80. Tijs Engels 3-4. Geldrop-RCS 4-2: RCS keek bij rust tegen een 1-0-achterstand aan door een doelpunt van Sercan Oz- can. Na de pauze verzette de Sou- burgse eersteklasser de bakens. Na een uur maakte uitblinker Besar Xhoxhaj met een schitterend hak je gelijk en niet veel later tekende Remco Felius, de andere uitblin ker van RCS, voor de 1-2. Geldrop kwam via Tugberk Yildirim op 2-2 toen keeper Arvid Pieterse zich verslikte. Een van richting veran derd schot van Wesley Plugers be tekende 3-2 en in blessuretijd maakte Parfait Luwawa er ook nog 4-2 van. „We hebben goed ge speeld en hadden recht op de over winning", vond RCS-trainer Mi chel Leonhart. door Tom Vennink Daan Esser waagt een schot op doel in de thuiswedstrijd tegen Nieuw Lekkerland. foto Willem Mieras MIDDELBURG - SSV'65 had een goe de opening in de tweede klasse van liet zaterdagvoetbal. De Goese formatie won op eigen veld met 1-0 van Zwaluwe. Nieuwdorp had lang zicht op een goed resultaat te gen DFC, maar ging twintig minu ten voor tijd alsnog onderuit: 5-2. SSV'65-Zwaluwe 1-0: Net als vo rig seizoen heeft SSV de thuiswed strijd tegen Zwaluwe met 1-0 ge wonnen. Toen gaf hij de voorzet, nu maakte hij het zelf af: Pim Bruins bekroonde zaterdag het machtsvertoon van SSV met het winnende doelpunt. Dat gebeurde echter pas in de tachtigste minuut. DFC-Nieuwdorp 5-2: De selectie van Nieuwdorp had lang zicht op een goed resultaat, totdat het de ge nadeslag kreeg twintig minuten voor tijd. Na de eerste helft was het 1-1 (Yannick van As scoorde uit een counter voor Nieuwdorp) en na twee tegendoelpunten leek Ruud la Grand het tij te keren met de 3-2. Maar het slotoffensief van Nieuwdorp bood ruimte voor DFC, dat daarvan profiteerde via scores van Erik Vos en Aaron Pe rez Maria. De Noormannen-VVC'68 1-3 (0-1). Danny Withagen 0-1, Reinier Hamming 0-2, Piet de Graaff 0-3, Mark Minder- houd 1-3. Oostkapelle-AZVV 1-0 (1-0). Arjen Pattenier 1-0. Arnemuiden-Duiveland 3-0 (1-0). Ma- rinus Baas 1-0, Arjen Reinoudt 2-0, Ma- rinus Baas 3-0. Dinteloord-Serooskerke 1-2 (1-0). Pa trick Hagens 1-0, Jeroen Geerse 1-1, Jeroen Geerse 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37