zeeland 115 bij negende Goes Kinderstad Boegbeeld Canzetrek verrast met lintje Ploegers laten kunsten zien bij kampioenschap Executieverkoop Poging tot inbraak in bedrijfspand Aanhouding wegens mogelijk drugsbezit Brandweer rukt uit voor brand in schuur maandag 6 september 2010 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst B GOES GOES De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag in Goes rond 1.30 uur een 21-jarige Yersekenaar aan gehouden. In de Stalstraat werd door agenten gezien dat hij iets kreeg overhandigd van een ander persoon. De Yersekenaar werd hierop door de agenten gefouilleerd op grond van de Opiumwet. Bij hem werd een zakje met ruim een gram wit poeder aangetroffen. Het witte poeder wordt nog getest om te zien of het om harddrugs gaat. HOEK De brandweer rukte vrijdagavond met groot materieel uit voor een brand in Hoek. Het bleek te gaan om een brand in een vrijstaande schuur aan de Bin nendijk in Hoek. De brandweerkorpsen van Hoek en Sluiskil rukten allebei uit met één bluswagen. Uit Terneuzen werd de hoogwer ker ingezet, maar die hoefde niet in actie te komen. De brand was overigens snel ge blust. De schuur brandde helemaal uit. De oorzaak is onbekend. De nieuwe kinderburgemeester van Goes, Jordi Bot (r), neemt de hoed over van Simone Courtin. De politie heeft zaterdagochtend vroeg rond 5.50 uur een man aange houden. De man wordt verdacht van een poging tot inbraak eerder die nacht in een bedrijfspand aan de Torbeckelaan in Goes. De 35-jarige verdachte, afkomstig uit de gemeente Brielle, is aange houden in de Europalaan in Goes. De politie onderzoekt deze zaak. Enthousiaste deelnemers aan de dansworkshop van Free op de Grote Markt. foto's Willem Mieras konden sportieve kinderen zich uitleven op de quad- en skelter baan, meedoen met een danswork shop van balletstudio Free of zich vermaken bij de sport- en spelacti viteiten van Kinderopvang De Be- velanden. Het Kerkplein bood handboog- schieten, penaltyschieten, een draaimolen, mini-autobaan en nog veel meer. De Eftelingfiguren traden op op het Damplein, waar ook de brand weer de kans bood om te ervaren hoe het is om een brand te blus sen. Bij de Stenen Brug stond een mi ni-kinderboerderij en ook aan de Oostwal was het een beestenboel bij het kameelrijden. Het was zater dag bijna ondoenlijk om alle attrac ties te bezoeken. De zeer geslaagde Goes Kinderstad 2010 belooft wat voor volgend jaar, wanneer het tienjarig jubileum zal worden ge vierd. www.goeskinderstad.nl door Luc Oggel WILHELMINADORP - Vanwege zijn ja renlange inzet voor zwem- en po loclub De Ganze, verzorgingshuis Ter Valcke en het Reumafonds is Co Wagenvoort (76) uit Goes zater dag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De Goese burgemeester Dick van der Zaag verraste Wagenvoort tij dens de jaarlijkse Ganzetrek in Wilhelminadorp. Die langebaan- zwemwedstrijd is door de inspan ningen van Wagenvoort, al sinds 1972 actief bij de vereniging, een of- i ficiële, nationale wedstrijd gewor- den. In 1993 werd Wagenvoort vrij williger bij Ter Valcke. Hij was chauffeur op de rolstoelbus en be geleider van onder meer de Zonne- bloemtocht. Tegenwoordig helpt hij samen met zijn vrouw Annie bij kerstmarkten en bingo-avon den. Van 1992 tot 2006 was Wagen voort vrijwilliger bij het Reuma fonds als coördinator van de collec tes. Hij wierf collectanten, ver spreidde materiaal en zorgde dat het geld geteld en gestort werd. Als er straten waren waarvoor geen collectant voorhanden was, ging hij zelf langs de deuren. De gedecoreerde was geëmotio neerd nadat de versierselen hem waren opgespeld. WILHELMINADORP - Perry Verhage, Willem Wisse, Bart van der Wek ken, A. van Strien en N. Nagelker- ke hebben zaterdag een eerste plek behaald tijdens de Zeeuwse Ploeg- kampioenschappen in Wilhelmi nadorp in respectievelijk de catego rieën 2-schaar wentel (modern), 3- en meerschaar wentel (modern), paardenploegers, antieke tractoren rondgaand en antieke tractoren heen- en weergaande ploeg. De wedstrijd is geploegd met zes moderne ploegen, 14 antieke com binaties en twee paardenploegen. De vijf beste (moderne) ploegers worden volgend jaar naar de Ne derlandse Ploegkampioenschap- pen afgevaardigd. Co Wagenvoort kreeg zaterdag een koninklijke onderscheiding vanwege zijn jarenlange vrijwillige inzet voor diverse organisaties. Rechts echtgenote Annie Wagenvoort-Roelofswaard. foto Luc Oggel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31