Proef met mobiele info in Grevelingen Eftelingachtige taferelen 14 I Tunnelbouwers dienen offerte in O Goes op zelfde plek in Top 100 ziekenhuizen Bestuur TC De Trappers betreurt ophef over koffiedrinkers MOBILE TAGGING Privégids op gsm EVENEMENT Lange wachtrijen voor activiteiten in binnenstad www.pzc.nl maandag 6 september 2010 door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - In het Grevelingen- gebied wordt als eerste recreatiege bied in Zeeland geëxperimenteerd met mobiele informatievoorzie ning van recreanten via het zoge heten mobile tagging: een pri- vé-gids via de mobiele telefoon. In Klein Noordwaard in de Brabantse Biesbosch loopt ook een proef met het nieuwe systeem. Het idee is even simpel als inge nieus. Op alle openbare aanleg plaatsen in het natuur- en recrea tiegebied worden de reguliere in formatieborden voorzien van een speciale QR-code. Dat is een soort streepjescode die met een mobiele telefoon uitgerust met barcodele zer gescand kan worden. In princi pe kan elke smartphone de QR-co- des lezen. Is de code gescand, dan zoekt de mobiele telefoon automatisch con tact met een website waarop infor matie over het natuurgebied in kwestie - in dit geval het Grevelin- gengebied - opgehaald kan wor den. Zo wordt informatie gegeven over de omgeving, flora, fauna en het onderwaterleven. Ook sei- zoensafhankelijke weetjes over bij- door Wout Bareman SLUISKIL - De directie van de bv Ka naalkruising Sluiskil maakt eind oktober of uiterlijk begin novem ber bekend welk consortium de tunnel bij Sluiskil mag bouwen. De drie overgebleven bouwcombi naties hadden tot vrijdag de tijd hun offertes in te dienen. Die wor den de komende twee maanden door het projectteam tegen het licht gehouden. De drie eerder ge selecteerde bouwconsortia zijn combinaties van Nederlandse, Franse en Duitse aannemers. Daar- onder bevinden zich voornamelijk bedrijven, die gespecialiseerd zijn in boortechnieken en civiele wer ken. Woordvoerder Ingo de Moor van de bv KKS: „Er is geselecteerd op de bekendheid met boortech niek, civiele techniek én tunnel- technische installaties." De aannemerscombinatie die de opdracht krijg, dient direct de ver gunningprocedures te starten. „Vol gend najaar zou dan de eerste spa de grond in kunnen." De ruim één kilometer lange tunnel moet eind 2014 in gebruik worden geno men. KRABBENDIJKE - Het bestuur van toerclub TC De Trappers in Krab- bendijke heeft geen goed woord over voor de actie van drie leden. Die waren vorige week per brief aangesproken op het feit dat ze, te gen het reglement in, tijdens fiets tochten een koffiestop maken. De brief is vervolgens door één van de drie leden, Adri de Schip per, naar de media gestuurd. Het bestuur wilde aanvankelijk niet reageren, maar op de site van De Trappers wordt het openbaar ma ken van de brief als 'zeer kwalijk' bestempeld. 'Adri de Schipper brengt hiermee de vereniging in een bepaalde mate schade toe, maar dat is buiten de schuld van ons als bestuur', staat te lezen op de site http://clubnet.zeeland- net.nl/trappers/index.htm. In een verslag van de fietstocht van afgelopen zaterdag wordt de actie van De Schipper 'belachelijk' genoemd. Volgens het bestuur heeft één van de drie 'dissidenten', Huib Poleij, inmiddels aangegeven zich voortaan weer aan het regle ment te zullen houden. door Luc Oggel voorbeeld broedgebieden van be paalde vogels komen aan bod. Is de de site (www.morela- bels.nl/gzh/grevelingen/index.htm 1) bereikt, dan komt de gebruiker terecht in een submenu waar kan worden gekozen uit verschillen on derwerpen waar hij of zij over geïnformeerd wil worden. Het sys teem leent zich ook voor informa tie over excursies in het gebied. Het grote voordeel van het sys teem is volgens het Grevelingen- schap het feit dat de informatie snel aangepast kan worden. „Informatieborden zijn statisch, terwijl mobiele informatie op ie der moment kan worden aange past. Denk daarbij aan de wisselin gen van de seizoenen en de bijbe horende veranderingen in het landschap. Of de start van het broedseizoen waardoor bepaalde delen van het gebied niet toeganke lijk zijn." De nieuwe manier van informatie voorziening kreeg de naam More Labels en is een samenwerkings verband tussen Natuur- en Recrea tieschap De Grevelingen, de Neder landse Onderwatersportbond en Power to Point Communicatie. In het Grevelingengebied gaat het voorlopig om twintig more-Labels De Goese binnenstad was zaterdag één groot pretpark tij dens de negende edi tie van Goes Kinder- stad. Maar ook met de nadelen van een pretpark. Het waren Efte lingachtige taferelen, en niet alleen door de aanwezigheid van figuren uit De Sprookjesboom. Voor bijna alle attracties stonden lange rijen. Een ritje op een kameel bijvoor beeld vergde zo'n drie kwartier ge duld. De organiserende Stichting Goes Promotie had weer erg zijn best ge daan om er een groot feest van te maken. Prettige bijkomstigheid was dat de zomer zich toch nog even van zijn goede kant liet zien. De dag begon 's ochtends traditie getrouw met de benoeming van de nieuwe kinderburgemeester. Dat gebeurde in een volgepakt stadhuis op de Markt. Komend jaar behartigt Jordi Bot de belan gen van kleine Goesenaren. Hij kreeg de speciale ambtsketen om gehangen door de echte burge meester Dick van der Zaag. Voor Van der Zaag was het de laatste keer dat hij zijn kinderequivalent installeerde, aangezien hij eind dit jaar met pensioen gaat. „Jij bent dus de eerste kinderburgemeester die met twee verschillende burge meesters te maken krijgt", zei hij tegen Jordi. Die kreeg vervolgens de hoed opgezet door de schei dend kinderburgemeester Simone Courtin. Kinderwethouders Shin- nen Boonstra en Lizzy Gmelich Meijling completeren het Goese kindercollege. In zijn maiden speech zei Jordi te hopen een goede kinderburge meester te zullen zijn. Hij hield het kort, want buiten wachtte Ad Voesenek, al jarenlang de vaste chauffeur van het kindercollege, met zijn versierde quad voor een rondrit langs alle activiteiten. Jordi was nog maar amper be noemd of zijn eerste officiële han deling stond al op het programma: de opening van de winkel Taart 8c Tafel aan de Korte Kerkstraat. On dernemers Michel en Jacolien de Keijzer bieden brocante, 'hip kin derspul' en tal van woonaccesoi- Handboogschieten was één van de activiteiten op het Kerkplein. res, maar ook koffie met zelfge maakte taarten en mogelijkheden voor high-teas, workshops en kin derfeestjes. Nadat Jordi de winkel op wijze had geopend, dromden tientallen nieuwsgierigen de zaak binnen om een kijkje te nemen. p verschillende locaties in de stad was van alles te doen. De Vlasmarkt was omgetoverd tot 'doe-plein' met workshops kleien, tekenen, schil deren, speksteen snijden en dro- menvangers maken. Op de Markt GOES - Op de jaarlijkse ranglijst van beste ziekenhuizen in Neder land staat het Admiraal De Ruyter- ziekenhuis in Goes, net als vorig jaar, op de zestigste plek. De Vlissingse locatie van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis stijgt van plaats 98 naar 75. Ziekenhuis De Honte in Terneu- zen (Zorgsaam) staat verrassend op een 59e plaats. Vorig jaar prijk te het ziekenhuis nog trots op een achtste plaats in de AD Top Hon derd. Volgens directeur Joep Pauli- des is de ranglijst echter niet hele maal te vergelijken met vorige ja ren. „ZorgSaam scoort op de zorg- inhoudelijke indicatoren evenveel punten als in 2009. De belangrijk ste reden dat de uitstekende posi tie van vorig jaar niet is behouden, is het feit dat de tevredenheid van de patiënten dit jaar niet is meege teld, omdat er helaas te weinig vra genlijsten waren ingevuld op de website van Independer.nl. In 2009 behaalde ZorgSaam de hoog ste score op tevredenheid van alle Nederlandse ziekenhuizen. Uit de eigen meting van ZorgSaam blijkt dat onze patiënten erg tevreden zijn." De ziekenhuizen zijn op 31 punten beoordeeld, die te maken hebben met de medische kwaliteit en de pa tiëntvriendelijkheid. VIDEO'S Kijk naar video's van het jubileum van Ons Boeregoed en de All Ameri can Sunday op www.pzc.nl/video BLOGS Verschillende PZC-redacteuren hou den een weblog bij. Ze zijn te vinden en te lezen via www.pzc.nl/blog. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30