Zeeland PZC Verbazing over alternatief spoorbak Politie vordert in Goes rijbewijzen van twee drankrijders in Weer prijzen voor dahliakweker almanak BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 16 en 17 PROJECT Goese raadsleden willen meer duidelijkheid over beweegredenen Prorail Verleidelij'k autowassen op Grote Markt Water Eftelingachtige taferelen bij Goes Kinderstad 13 Maandag 6 september 2010 Festival One Love biedt zon en reggae aan niet al te veel bezoekers Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Het voorstel van spoorweg beheerder Prorail om af te zien van de aanleg van een spoorbak door Goes en een goedkoper en praktischer alternatief te onderzoe ken, komt voor Goese raadsleden als een duveltje uit een doosje. „We willen wel even weten hoe se rieus dit is." Afgelopen vrijdag kwam Prorail op de valreep met een alternatief idee om geluids- en trillinghinder van goederentreinen te voorko men. Ze wil de treinen laten uit rusten met een begrenzer, waar door die niet harder dan zestig ki lometer per uur kunnen rijden. Het zou kunnen betekenen dat de aanleg van een spoorbak niet no dig is. Het duurste (40 miljoen eu ro) Goese infrastructurele project ooit staat ineens op losse schroe ven, terwijl alle seinen na jarenlan ge inspanningen op groen staan. „Dit bommetje van Prorail heeft ons zeer verrast en verbaasd", zegt Ellemijn van Waveren (CDA). „Er is jarenlang aan Prorail gevraagd of er mogelijkheden waren om de treinen langzamer te laten rijden. Dat kon niet. Nu zitten we aan het einde van het spoorbaktraject en dan komen ze er zelf mee. Is dit se rieus? Het lijkt eerder op traine ren. Aan de andere kant zou het mooi zijn als je geen miljoenen hoeft uit te geven, dus we staan niet afwijzend tegenover een on derzoek." Ook Dick van der Velde (WD) vindt dat 'we de ogen niet moeten sluiten voor betere alternatieven'. „De beweegredenen van Prorail zijn enigszins schimmig, het zal nog wel even duren voor we van de hoed en de rand weten. Wij dachten met die spoorbak twee vliegen in een klap te kunnen slaan, namelijk het wegnemen van geluid- en trillinghinder én het ver beteren van de nöord-zuidverbin- dingen. Dat laatste vinden wij erg belangrijk, dus dat zal bij een even tueel alternatief goed in het oog moeten worden gehouden." Voor dagelijks provinciebestuurder Harry van Waveren is de snelheids begrenzer op de trein een 'harde voorwaarde' om mee te gaan met het idee van Prorail. „Daarnaast is het zo dat de bijdrage van het Rijk aan het spoorbakproject is gekop peld aan het terugdringen van ge lijkvloerse kruisingen. Dat geld kan niet zonder meer worden doorgeschoven naar een nieuw plan." GOES - Een auto wassen kan best sexy zijn. Dat bewezen de dames van het Temptation Carwash team gistermiddag op de Grote Markt in Goes tijdens de jaarlijkse All Ameri can Sunday. Of de auto er schoner van wordt is de vraag. Tijdens het evenement, dat zijn achtste editie beleefde, vergaapten honder den mensen zich aan fraaie Amerikaanse boli des zoals de bekende oranje General Lee uit de tv-serie The Dukes of Hazzard. Ook was er weer veel live muziek. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl wrnmmm wst mmmmmmÊmsm GOES - De politie heeft zaterdag avond en -nacht de rijbewijzen van twee drankrijders ingevor derd. Een 24-jarige bestuurder uit de gemeente Reimerswaal was za terdagavond rond 23.45 uur tegen een boom gereden op het Clara's Pad in Heinkenszand. Hij verklaar de dat hij was gehinderd door een tegenligger, maar de agenten ro ken dat hij alcohol had gedronken. Na een blaastest bleek de man meer dan drie keer te veel te heb ben gedronken. Hij moest zijn rij bewijs inleveren. Dat moest ook een 35-jarige man uit de Filippij nen. Hij werd zondagochtend rond 02.15 uur aangehouden op de Oostwal in Goes. Ook hij had bijna drie keer meer gedronken dan toegestaan. De man moest zijn Belgisch rijbewijs inleveren. UTRECHT - Dahliakweker Frans Sturm uit Heinkenszand heeft af gelopen zaterdag 1 derde, 3 tweede en 2 eerste plaatsen behaald bij de Utrechtse kampioenschappen dahliakweken in Utrecht. De twee eerste plaatsen sleepte hij in de wacht met de dahlia Klondike, met een jury waardering van 9,2. De andere eerste prijs kreeg Sturm omdat hij de grootste dahlia had. Tip? redactie@pzc.nl Als dank voor haar werkzaamheden in de tuin van de basisschool had de Westkapelse oma een prachtige ger- bera gekregen. Ze verzorgde de bloem met liefde en gaf deze elke dag vers water. Naar verluidt sprak ze er zelfs regelmatig tegen. Een van haar kleindochters die op be zoek kwam, vroeg waarom oma nou toch zo veel aandacht aan de bloem besteedde. Oma antwoordde: „Maar kind, je hoort bloemen toch goed te verzor gen, dan blijven ze namelijk langer mooi." Waarop haar kleindochter in lachen uitbarstte en repliceerde: „Maar oma toch, deze bloem is van plastic hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29