De verkoopsters van Schouwenaar?' 15 'Gemolesteerd, maar geen ernstig letsel? Helemaal geen letsel!' Jos van Eenennaam neemt na 65 jaar afscheid van ringrijden Kunstexpositie in bibliotheek ANBO-themamiddag over de OV-chipkaart Executieverkoop Wandeltocht met Oranjevereniging JÊ i -r 1— w Wij zijn weer terug van vakantie! De eerste de beste Professioneel, op elk onderdeel OOST-SOUBURG - Bij het ringrijden in Oost-Souburg was het zaterdag dubbel feest. Jo van Eenennaam nam afscheid van het ringrijden na 65 jaar als ringrijder actief te zijn geweest en de Souburgse Ring- rijders Vereniging vierde haar zes tigjarig jubileum. Cor Janse stak alle dertig ringen en won hierdoor zowel het dag klassement als de eerste beker. De gedeelde tweede plaats was voor Sjaak Janse en Erik Leendertse die beiden 28 ringen staken. Daarnaast won Sjaak de tweede be ker en Erik de gastenbeker. Rinus de Visser legde beslag op de derde beker en broer Sjaco de Visser werd door het insteken van de i4mm-ring winnaar van de polle pel. De damesbeker werd gewon nen door Esther van Dommelen. Dezelfde, dag werd in Grijpskerke de tweede klassements wedstrijd gewonnen door Ronald Geertse. Ronald won de dubbel, het dag- VLISSINGEN De Vlissingse Toos Segeren-Mat- thijssen (1933) heeft van 6 septem ber tot 1 november een expositie in de bibliotheek van Vlissingen. Het gaat om experimentele acryl- schilderijen van onder meer land schappen. Ook staan enkele hand- gevormde keramiekwerken in de vitrines tentoongesteld. De exposi tie is vrij te bezichtigen tijdens ope ningstijden van de bieb. VLISSINGEN Binnenkort is de OV-chipkaart het enige vervoersbewijs in Neder land. Ouderen die benieuwd zijn hoe dat werkt, kunnen vanmiddag antwoord krijgen op al hun vragen tijdens de thembijeenkomst die de Vlissingse afdeling van de ANBO organiseert. Die wordt gehouden in zorgcentrum Ter Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Het be gint om 14.00 uur. klassement met 29 ringen en de eerste beker. Harry Schout was een goede tweede met 28 ringen en de tweede beker. Erik Francke reed ook erg goed en werd derde met 27 ringen, Edward Dingemanse won de derde beker. Halverwege de middag werden Ri- ni Verdoorn en André Bastiaanse beiden gehuldigd voor hun jubi leum. Ook in Grijpskerke waren er jubila rissen. Rini Verdoorn werd gehul digd voor zijn veertigjarig actief lid maatschap en André Bastiaanse reed 25 jaar. De pollepel werd ook eigendom van Ronald Geertse. Agenda ZRV: Zaterdag 11 September: demonstratie ringrijden Kaprijke (B) 11.00-17.00 uur en Goedereede 11.00-16.30 uur. Ringrijden Sandenburgh Veere 10.00-17.00. Sjezenrijden Kloetinge 12.00-17.00 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst OOSTKAPELLE De Oranjevereniging van Oostka- pelle houdt aanstaande zaterdag voor de tweede keer een wandel tocht met het motto 'Mooi Oostka- pelle'. Er zijn wandelingen van tien, twintig en dertig kilometer. Startpunt is, tussen 8.30 en 10.30 uur. Eetcafé De Babbelaar. Deelne mers hoeven geen lid te zijn van de Oranjevereniging. De tocht is ook geschikt voor nordic walking. Meedoen kost vijf euro. maandag 6 september 2010 „Het is best druk. Maar niet stampvol. Als er mensen komen, gaan er ook weer weg. Maar ik zag ook mensen die ik nog nooit heb gezien." foto Lex de Meester beertje wilde. „Ik weet ook niet waarom niemand ze wil." Toch kon het aan de aanloop niet liggen, hadden ze al geconclu deerd. „Het is best druk. Maar niet stampvol. Als er mensen komen, gaan er ook weer weg." Sanne her kende er veel uit haar dorp. „Maar ik zag ook mensen die ik nog nooit heb gezien." Datzelfde gold voor Sandhya Joosse, die haar kan sen schoon zag. „Lootje kopen?" door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een internetcafé, laat staan een bibliotheek, is geen juis te hangplek voor jongeren. Daarom pleit bieb-directeur Kees Hamann al maanden voor een al ternatief bij de gemeente en wel- zijnsstichting Palladium. Vrijdagmiddag werd maar weer eens bewezen waarom. Een stel jongens maakte zoveel lawaai dat andere internetters er last van had den. Toen éen van hen vervelend bleef doen, verzocht de beveiliger hem te vertrekken. Dat deed hij weliswaar, maar nadat dat de bevei liger de jongen nog een schouder klopje gaf onder het mom van 'kom op, dat hoeft toch allemaal niet zo', hingen de jongens in de nek van de beveiliger. Er werd met een pen in zijn borst geprikt. De beveiliger heeft aangifte gedaan bij de politie. Die verspreidde 's avonds een pers bericht, waarin stond dat de bevei liger was 'gemolesteerd', 'gesto ken', 'bedreigd', maar 'geen ernstig letsel' had opgelopen. „Helemaal geen letsel", zegt direc teur Hamann. „Ik weet niet of de politie wil dat iedereen denkt dat ze een heldendaad heeft verricht, maar ik baal van alle overdreven mediaberichten van zaterdag. Ik wil het incident niet bagatellise ren, maar zoveel stelde het niet voor." Het is al paar maanden on rustig in het bewuste deel van de bibliotheek, vertelt Hamann. „Niet constant hoor, gewoon, na school tijd. Daarom hebben we een bevei liger ingehuurd. Die jongelui verve len zich en zitten toch op een an dere manier achter zo'n apparaat dan iemand die alleen zit." Eigen lijk, zegt Hamann, „moeten we die jongens een alternatief bieden. Daar heb ik het al met de gemeen te en Palladium over gehad. Ik heb namelijk het idee dat het sinds de Walk Inn (jeugdcentrum in de Bonedijke, red.) dicht was." Hubo De Bezige Hand Buteuxstraat 12, Oost-Souburg Tel 01 18 461241 [woensdag gesloten]

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17