'Wie biedt op de das 141 Dunya heeft voorlopig onderdak bij Local Board 'En ik heb maar gewoon gewerkt, zoals ik werk' Raadsels rond bewusteloos meisje DORPSFEEST Sint Laurens heeft zaterdag haar eerste echte dorpsfeest ge vierd. Onderdeel was Popkensrock: zes bands die allemaal iets 'hebben' met het kerkdorp. PETIET EEN ECHTE SPARTA maandag 6 september 2010 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ze staan in elk geval niet op straat. Maar daar is voor het gevoel van de vrouwen van stichting Dunya in Vlissingen dan ook alles mee gezegd. Al maanden hikt de vrouwenstich ting aan tegen een verhuizing uit het voormalige badhuis in de Bonedijkestraat. En omdat dat van daag al tegen de grond gaat, was er de laatste weken haast geboden bij de zoektocht naar een nieuw on derkomen. Die liep echter op niets uit. Er staat weliswaar genoeg leeg in Vlis singen, maar bijna alles is particu lier bezit. „Met als gevolg hoge hu ren", zegt bestuurslid Janny Berg. „We kunnen best een paar tientjes per maand missen, maar geen hon derden, laat staan duizenden eu ro's. Om nog maar te zwijgen over de hoge energierekeningen." Gelukkig is daar Local Board, de RENESSE - De politie wil meer we ten van de zaak rond een bewuste loos Duits meisje dat bewusteloos is aangetroffen aan de Hogezoom in Renesse. Agenten werden op donderdag 26 augustus 's nachts elders in Renes se aangesproken door twee meis jes die vertelden dat zij iemand met iets hadden zien slepen over de weg. Op de bewuste plek werd niets ge vonden, maar toen de agenten en de meisjes terugreden sprong plot seling een man uit de berm die om hulp vroeg voor een bewuste loos meisje. Het meisje is overgebracht naar het ziekenhuis in Goes, maar is bewonersgroep die optreedt als 'buurtcoach' in het Middengebied. Zij hebben nog best een beetje ruimte over in hun thuishonk, een deel van een voormalig kleuter schooltje aan de Ridderspoorlaan, tussen de Bosjeslaan en de Rozen gracht, waar ook muziekvereni ging Ons Genoegen huist. Dat betekent dat Dunya tweeder de moet inleveren van de ruimte die ze gewend was. Grote activitei ten als het culturele weekend en de moedernacht, waar soms tach tig dames op af komen, kunnen dan niet meer plaatsvinden. „En vanaf januari stopt de gemeen te Vlissingen met subsidie voor de huisvesting", doemdenkt Berg ver der. „Als ze daarna huur gaat vra gen, houdt het voor Local Board op en voor ons waarschijnlijk ook. Wij hebben op dit moment ook geen inkomsten. Alleen van de taallessen, maar dat hebben we hard nodig voor materiaal." daar inmiddels weer uit ontslagen. Naar aanleiding van getuigenver klaringen in de zaak werd een 28-jarige man uit Essen aangehou den. De puzzel is echter nog niet opge lost met deze aanhouding. De poli tie is vooral geïnteresseerd in het verhaal van vijf personen die rond kwart over drie in de nacht van 26 augustus rond 03.15 uur aanwezig zijn geweest in de buurt van het BP-tankstation aan Hogezoom in Renesse. Deze vijf personen en eventueel andere getuigen worden verzocht zich te melden bij het politiebu reau in Renesse of te bellen naar 0900-8844. door Wendy van den Hurk Een feestje vieren ze er wel vaker, maar zoals za terdag, dat had Sint Lau rens nog nooit gedaan. Maar al vroeg in de mid dag was men het er unaniem over eens: dat doen we vaker! De consistorie van de kerk in het dorpshart is te klein geworden. Om de uitbreiding ervan te bekos tigen had de dorpsvereniging zater dagmiddag rondom de kerk een markt georganiseerd, waarvan de opbrengsten in bakstenen worden omgezet. Die van de oliebollen, de stapels oude boeken en de curiosa die van zolder waren gehaald. In de kerk zelf waren banken ach ter het altaar gezet om ruimte te geven aan een expositie van schil derijen, waarvan de makers inspi ratie hebben opgedaan in de omge ving van het dorp. De kleuren he melblauw, graangeel en boerderij bruin overheersten. Om de opbrengst wat kracht bij te zetten was er een verloting. En een veiling, waarvoor burgemees ter Koos Schouwenaar 's ochtends tijdens de opening afstand had ge daan van zijn stropdas. Ter aftrap hield veilingmeester Ko Ambra- hamse de onmiskenbaar oranje blauw gestreepte gemeente Middel- burg-das trots de lucht in. „Wie biedt meer dan dertig euro?" Na de veiling konden de jongens van Carpe Diem verder gaan met repeteren. Zij vormden één van de zes bands die het muziekpodium 's avonds zouden bestormen. Voor het eerst live, voor het eerst en plein publique in hun eigen dorp. „We zijn nog maar een halfjaar sa men", was wat gitarist Boaz Kol len erover te zeggen had, „dus we moeten zelf ook nog maar eens zien." Om vervolgens de deuntjes van Red Hot Chili Peppers verder 'in te pingelen'. Iets verderop zaten Lisa Louws en Sanne Floor te chillen op een de kentje. De geur van de hamburger- kraam ernaast konden de twee tienjarigen best weerstaan. Dat Een optreden tijdens Popkensrock. moest ook wel, want veel tweede hands knuffels hadden ze nog niet verkocht. En voor de zelfgemaakte tekeningen, moest Lisa sip toege ven, bestond al helemaal geen be langstelling. En dat terwijl ze maar vijf cent kostten, of je nou een paard, een koe, een hond of een MEEST GELEZEN 1. Kanaal is schoon genoeg 2. Nieuwe fietsroute 3. Hoop voor het Zuiderhoofd BONEDIJKE Wilt u alles weten over de Bonedijke? Lees dan de branding-verhalen op www.pzc.nl/bonedijke STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/webalbum RITTHEM - )e hebt er de zeedijk, de kerk, de schapen, het fort en juf Mary. Die laatste is zaterdag geëerd met een reünie en een erepenning van de gemeente. „Dit kan alleen in Ritthem." Dat Mary de Lima een bijzondere vrouw is, wisten ze in Ritthem al lang. Maar liefst drie generaties zijn met haar lessen opgegroeid op de Rietheim-school. Dat zij dat nooit zijn vergeten, lieten ze zater dag zien met een afscheidsfeestje in Fort Rammekens. Dat mocht wel na 42 jaar lesgeven, vonden de oud-leerlingen en hun ouders. Ruim honderdvijftig mensen kwa men uit Ritthem en ver daarbui ten om het afscheid te bezegelen. En toen was daar ook ineens bur gemeester Dijkstra, namens de ge meente Vlissingen. Om Mary te be danken voor haar inzet in het on derwijs, maar ook in de Molukse gemeenschap en voor de steden band met Ambon, overhandigde hij haar de Bronzen Platte Knoop. Een dag later was er 'juf Mary' nog beduusd van. „Al die mooie woor den, terwijl ik eigenlijk maar ge woon heb gewerkt, zoals ik werk. Het was gewoon grandioos. Zelfs de korfbalwedstrijden waren ver- Mary de Lima was zaterdag de allereerste die de Bronzen Platte Knoop in zet, om mijn receptie heen." ontvangst mocht nemen. De erepenning is nieuw. foto Izaak Verkeste door Wendy van den Hurk aanbie din9en ,n de win Korte Noordstra at 53 Middelburg t 0118-624394 'l - l ii yï éi ?.f;: sS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16