Zeelai id PZC 'Er is een harde kern overgebleven' WALCHEREN 14 en 15 13 14 OVERLAST Bossenburgh-tactiek werkt volgens sommigen wel, volgens sommigen niet Sieraden weg na woninginbraak Racende motorrrijder raakt rijbewijs kwijt Agenten betrappen slapende vissers almanak Water Vernieuwd dorpshuis krijgt toepasselijke naam: Durps uus op d'n oek Maandag 6 september 2010 Sint Laurens viert zijn eerste echte dorpsfeest Stichting Dunya vindt onderdak bij Local Board in Middengebied Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Rond het Sterken- burgplein denkt men verschillend over de effecten van de 'Bossen burgh-tactiek', die de burgemees ter van Vlissingen nu ook gaat toe passen in de Bonedijke. Stukken beter gaat het niet, zeggen bewo ners, eerder een beetje beter. „Het is rustiger", vat Peter Lampio, voorzitter van Buurtcomité Bos- senburgh de situatie samen. „De meelopers, zeg maar de nog niet in u i r<iin i nun n rii i in-m verziekte jongeren, hebben zich in gedamd. Maar er is een harde kern overgebleven. Een klein groepje, maar wel een groepje dat ervoor zorgt dat mensen niet plezierig wo nen. Dat het soms de politie zelfs héél moeilijk maakt." Die politie, zegt Lampio, moet echt eens hard optreden. „Ze we ten precies wie ze moeten hebben, wat ze doen, waar ze wonen. Het gebrek aan handhaving is ook de reden dat het in de Bonedijke tien jaar geleden misging. Toen de hui zen daar werden gesloopt, werden de bewoners overgeplaatst naar Bossenburgh. Allemaal bij mekaar. Daar ligt het probleem." Dat heeft Gabriëlla Loi gemerkt. „De eerste jaren dat wij hier woon den, was het een ravage. We vroe gen ons af of we ons kind hier moesten laten opgroeien. De televi sie kon je amper verstaan vanwege dat geknetter buiten. We wilden weg. Maar, nu je het zegt, sinds een paar maanden gaat het beter. We staan er zelf van te kijken. Over verhuizen hebben we het thuis niet meer gehad." Ook een overbuurman zegt dat het wel erger is geweest. „Ik heb de nodige keren de politie moeten bellen, vanwege het lawaai. Dat ging maar door. Het samenscho lingsverbod, daar hebben wij als bewoners nog het meeste profijt van gehad. Ze mochten na zessen niet meer samen de straat op en dat gebeurde dan ook niet. Echte excessen zijn er niet meer geweest. Ik zie veel politie, al surveilleren die op 't dooie gemakje. Maar ja, het is ook zo'n rotwijk. Overal staan paaltjes, die gasten glippen overal tussendoor en weg zijn ze. Ik zou graag weg willen. Er zijn er al genoeg gegaan." Eén van hen vertrok naar Sint Lau rens. „Tegen mijn zin, want ik heb altijd gezegd dat ik me niet zou la ten wegjagen. Maar op een gege ven moment ben je het zó' beu. We sliepen niet meer. Ook niet na dat de burgemeester ingreep. Ik heb niets gemerkt van die aanpak. Mijn oude buurvrouw belt nog ge regeld verdrietig op. Laatst nog, na dat ze met stenen werd bekogeld. Ik ben blij dat ik weg ben." NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De nieuwe naam Het dorpshuis heeft een heuse metamorfose zestig uur per week in gebruik bij verenigin- zijn afgedrukt. De naam werd door burge van het dorpshuis van Nieuwland laat weinig ondergaan. Maar dat mocht ook wel, vond be- gen of ouderen die er hun verjaardag vieren, meester Schouwenaar onthuld tijdens het te gissen over. Durps uus op d'n oek heet het, heerder Peter Nijssen zaterdag. „Er was dertig Die kunnen er hun hart ophalen bij de prachti- tiende dorpsfeest van Nieuw- en Sint Joos- en daar is geen woord te veel mee gezegd, jaar niets aan gedaan." Toch is het meer dan ge oude foto's, die op grote canvasdoeken land. foto Lex de Meester VLISSINGEN In een woning aan de Irislaan in Vlissingen is dit ingebroken. Dat moet zijn gebeurd tussen zater dag 14.15 uur en zaterdag 17.00 uur, toen de bewoners even van huis waren. Uit de woning werden bij de in braak enkele sieraden weggeno men. De waarde van de gestolen spullen was gisteren nog niet be kend bij de politie. VLISSINGEN De politie heeft zaterdag rond 20.30 uur een 43-jarige motorrijder uit Vlissingen diens rijbewijs afge nomen en proces-verbaal aange zegd. Een agent zag dat hij met ho ge snelheid gevaarlijk reed op de kruising President Rooseveltlaan - Koudekerkseweg in Vlissingen. Na een achtervolging waarbij snelhe den van ruim 120 km/h werden be reikt kon hij worden gevat. AARDENB.URG Agenten hebben gisterochtend twee mannen bekeurd die slapend aan het vissen waren aan de Hoge- weg in Aardenburg, terwijl ze geen visvergunning hadden. De agenten zagen tentjes langs de oever, waar uit gesnurk klonk. Daarbuiten la gen hengels. Nadat een agent de verklikkers aan de hengels liet af gaan, maakten de twee vissers zich kenbaar. Een bekeuring volgde. Als dank voor haar werkzaamheden in de tuin van de basisschool had de Westkapelse oma een prachtige ger- bera gekregen. Ze verzorgde de bloem met liefde en gaf deze elke dag vers water. Naar verluidt sprak ze er zelfs regelmatig tegen. Een van haar kleindochters die op be zoek kwam, vroeg waarom oma nou Tip? redactie@pzc.nl toch zo veel aandacht aan de bloem besteedde. Oma antwoordde: „Maar kind, je hoort bloemen toch goed te verzor gen, dan blijven ze namelijk langer mooi." Waarop haar kleindochter in lachen uitbarstte en repliceerde: „Maar oma toch, deze bloem is van plastic hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15