29 wonen 2 fü Huizen met bedrijfsruimte intwoord rcf O c Huizen zijn er in alle soorten en maten. In elke regio is er van elke soort wel één te vinden met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen zien in verschillende regio's. Deze maand in Wonen naar Wens grote huizen met ruimte voor een kantoor of atelier. Deventer Wat moet dat kevertje in mijn steentijm? Kunt u mij vertellen wat dit voor plant is? wonen@wegener.nl i 024-3650509 Zaterdag 4 september 2010 u m Xl <y "O Hogeweg 27 595.000 euro kosten koper Bouwjaar: 1906 Te koop sinds: juli 2009 Perceel: 460 m2, inhoud: 775 m3 (exclusief atelierruimte), 6 kamers, 47 m2 bedrijfsruimte. Voordelen: Helft van villa in Velp-Noord. Bedrijfs ruimte: apart atelier/werkruimte met eigen toegang, keuken, toilet, douche en vliering.-Onderverdieping woning: provisiekelder. Begane grond: woonka mer met serre, gashaard. Keuken met servieskast en kookeiland. Eerste ver dieping: twee slaapkamers. Tweede ver dieping: twee kamers. Twee badka mers. Pantry. Vliering. Tuin op zuiden. Twee opritten mogelijk. Nadelen: Een woning uit begin vorige eeuw kost vaak meer aan onderhoud. Bijzonderheid: Villa is opgeknapt met behoud van de tails, plafonds met sierstucwerk. Bosschendijk 98 649.000 euro kosten koper Bouwjaar: 2007 Te koop sinds: mei 2010 Perceel: 765 m2, inhoud: 635 m3 8 kamers, 12 m2 inpandige bedrijfs ruimte Voordelen: Vrijstaand nieuwbouwhuis in jaren der tig-stijl, bij station, scholen en winkels. Kantoorruimte van 12 m2 bereikbaar via de hal. Begane grond (m.u.v. werk kamer) met plavuizen en vloerverwar ming. Woonkamer met erker en open slaande deuren naar woonkeuken en tuin. Bijkeuken. Boven vier slaapkamers en extra kamer. Badkamer met bad en douche. Royale zolder. Tuin rondom. Parkeergelegenheid meerdere auto's. Nadelen: Geen eigen ingang kantoorruimte. Bijzonderheid: Warmwatervoorziening door zonnecol lectoren, woning voorzien van zonne boiler en een aircontrolsysteem. m Meer dan 630.000 mensen in Neder land zijn zzp'ers: zelfstandigen zon der personeel. Het merendeel werkt thuis, van enke le uren tot de volledige werk week. Het is dan handig een huis met een bedrijfsruimte te zoeken. Keus is er volop: vijfduizend wo ningen op Funda alleen al. In de prijsklasse waarin we zoeken, 550.000 a 650.000 euro, blijven er nog ruim vijfhonderd over. Mensen die een huis met bedrijfs ruimte willen kopen, moeten eerst kijken naar het bestem mingsplan waar dat huis onder valt, zegt makelaar Arjen Tysma, die het huis in Deventer in de ver koop heeft. „Vraag goed na wat wel en niet mag in de bedrijfs ruimte. Een kantoor is vrijwel nooit een probleem, horeca is een ander verhaal. Dan is er kans op (geluids)overlast voor buren en heb je een vergunning nodig." Om de bedrijfsruimte fiscaal af trekbaar te maken, is het nodig een 'gekwalificeerde bedrijfsruim te' te hebben: „Dan moet je bij voorbeeld een eigen ingang heb ben, een toilet en een keukentje." Een kantoor of atelier met een ei gen ingang en keuken kan sowie so handig zijn, maar is niet altijd noodzakelijk. Sommige thuiswer kers hebben genoeg aan een werk ruimte en vinden het geen pro bleem als bezoekers via de voor deur van de woning komen en de koffie uit de eigen keuken komt. Als er veel bezoek komt, zijn de bereikbaarheid van het woon/ werkhuis èn de uitstraling ervan ook belangrijke punten. De flexibiliteit van een pand kan volgens Tysma ook meespelen bij de aanschaf: „Ik heb mijn verko per aanbevolen het casco te verko pen. Dan hebben de kopers nog de keuze de badkamer en keuken naar eigen smaak te ontwerpen en kunnen ze nog kijken naar de indeling van de ruimtes." Met het oog op de toekomst is het ook goed te onderzoekn of de bedrijfsruimte ooit bij het huis kan worden betrokken. Dat kan handig zijn als je meer woonruim te wenst of als het bedrijf de acti viteiten staakt of juist naar een zelfstandig pand verhuist. Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Bruynssteeg 32 595.000 k.k. Bouwjaar: 1800, gerenoveerd Te koop sinds: voorjaar 2010 Perceel 118 m2, inhoud 825 m3 8 kamers, 70 m2 inpandige be drijfsruimte. Voordelen: Oud pakhuis uit 1800 in cen trum Deventer, laatste vijfjaar grotendeels opnieuw opge bouwd met authentieke materia len. Achterhuis en centrale hal geschikt voor werkplek (56 m2) met berging (14 m2). Indeling woonhuis: eerste verdieping woonkeuken, woonkamer. Openslaande deuren naar ter ras. Tweede verdieping: voorbe reiding voor badkamer, apart toi let, ruimte voor twee slaapka mers. Derde verdieping: over loop met bergingsmogelijkhe den, twee slaapkamers met uit zicht over binnenstad. Nadelen: Geen tuin, wel dakterrassen. Bijzonderheid: Casco opgeleverd. door Marcha van Schijndel redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Lezer G. Vlaskamp houdt van steen tijm. De plantjes staan in zijn voor- en achtertuin. Sinds een aan tal jaren woonde in de steentijm in de achtertuin een familie van staal blauwe kevertjes. Meneer Vlaskamp vond het best, want de kevertjes de den geen kwaad. Maar deze zomer verhuisde de familie kever naar de voortuin en daar eten ze al het blad van de steentijm op. Achter het huis is geen kever meer te bekennen. Wat zijn dit voor kevers, vraagt me neer Vlaskamp zich af. En heeft hun verhuizing naar de voortuin mis schien iets te maken met de gouds bloemen die sinds deze zomer in de achtertuin staan? Romke van de Kaa geeft het verlossende antwoord. Het kevertje is het elzenhaantje en dat beestje houdt inderdaad niet van goudsbloemen. Meneer Vlas kamp kan twee dingen doen om van het kevertje af te komen: in zijn voortuin ook goudsbloemen zetten of de aangevreten steentijm afknip pen. Romke van de Kaa vindt het ke vertje overigens mooier dan de steentijm. Maar dat is een kwestie van smaak natuurlijk. In de categorie: wat groeit er nu in mijn tuin, stuurde F. Platvoet dit fo tootje. „Deze plant is spontaan in mijn tuin gaan groeien. De kelkvor- mige bloem bloeit maar één dag. Hoe heet deze plant en wat zijn de bijzonderheden ervan." Omdat ik het ook niet weet, stuurde ik het fo tootje door naar 'plantoloog' Romke van de Kaa. Zijn antwoord: „Dit is Ni- candra physaloides, ofwel zegekruid. De plant komt uit Peru en behoort tot de nachtschadefamilie. Hij is niet eetbaar. Ook de bruingele bes sen niet. Een aardige bijkomstigheid Zegekruid. foto F. Platvoet is dat de plant vliegen verjaagt." Op Wikipedia lees ik nog dat zegekruid een eenjarige plant is. Dus meneer Platvoet, kijk er nog snel even naar, want volgend jaar is hij verdwenen. Het casco op te leveren pakhuis aan de Bruynssteeg in Deventer is geschikt voor wonen en werken. foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81