PZG Dit was iets te veel buiswater Vijf miljoen mensen Containterterminal namen fiets-voetveer Verbrugge toegestaan Sluiten tunnel wekt wrevel Vlissingen Maritiem 1. Vijf gewonden bij ongeluk tunnel 2. Vrouw (56) omgekomen bij ongeluk 3. Toerclub dreigt koffiedrinkers te schorsen 'Even stoppen voor een bakje koffie hoort er dan bij. Ik snap niet dat ze er zo'n groot probleem van maken' Huurwoningen in verkoop Kompels nog maanden vast Actie Klink verzwakt CDA Drie Zeeuwse natuurorganisa ties houden een akkerdistel-ex cursie voor de pers. Karla Peijs opent het Portaal van Vlaanderen bij de havens van Temeuzen. Vandaag is de officiële start van de Zeeuwse monumenten dag. In Scheveningen wordt bekend gemaakt waar het schoonste strand van Nederland is. In Middelburg wordt de af trap gegeven voor de Zeeuwse Zonnefabriek. De Aero Club Zeeland houdt een infodag over motorvlieg sport bij Arnemuiden. VIDEO VAN DE WEEK 12 zaterdag 4 September 2010 IN BEELD door Nadia Berkelder Het had het hoogtepunt van het evenement moeten worden: de vlootschouw langs de Vlissingse Boule vard. Zondagochtend zag de organisatie van Vlissingen Maritiem zich vanwege de voorspelde storm ge dwongen om de vlootschouw af te bla zen. „We zijn blij dat we de juiste beslis sing hebben genomen", zegt Dick Schip per. „We zagen het zaterdagavond al aan komen, toen we weersinformatie kregen Vlissingen Maritiem is een jaarlijks evene ment rond scheepvaart in Vlissingen. Afgelopen zondag was de eerste keer dat er onderdelen van het programma ge schrapt zijn vanwege het weer. Volgens de organisatie zijn er toch 45.000 mensen op het evenement af gekomen: vooral zaterdag was het druk in de stad. van het Scheldecoördinatiecentrum. Zon dagmorgen hebben we definitief beslo ten om het niet door te laten gaan. We hebben de schepen niet laten varen om dat er onweersbuien met zware windsto ten werden voorspeld." „Tien minuten nadat we 's middags de marktkramen op het Bellamypark had den afgebroken, kwam de bui. Gelukkig zijn er geen gewonden gevallen. Het heeft geen moeite gekost om mensen er van te overtuigen dat het beter was om te stoppen. Iedereen begreep dat. Scheep vaart en veiligheid gaan altijd samen." Die zondagmiddag zouden mensen mee kunnen varen op verschillende schepen tijdens de vlootschouw. Iedereen die al een kaartje had gekocht, krijgt het geld te rug. „Dat is al gebeurd", zegt Schipper. „Dat wordt allemaal netjes geregeld. Ook al staat achterop het kaartje dat restitutie niet mogelijk is, in dit geval maken we een uitzondering: dit is overmacht." De organisatie heeft nog geprobeerd het muziekprogramma te redden. „Vrijdag en zaterdag hebben we wat naar binnen kunnen verplaatsen. Zondag hebben de shantykoren en de looporkesten zo lang mogelijk gehandhaafd. Uiteindelijk heb ben we ze onder de overkapping in de binnenstad gezet, maar daar stonden ze tegen elkaar in te zingen. En op den duur liep er natuurlijk ook niemand meer op straat. We hadden een flitsende muzikale afsluiting in gedachten, op het Dijkthea- ter, maar dat hebben we helaas niet ge haald. We zijn een buitenfestival en een beetje buiswater hoort bij een maritiem evenement, maar dit was te veel." „We hebben wel financiële schade gele den door de afgelasting, omdat we het geld voor de kaartjes moeten terugbeta len. Daar staat tegenover dat we ook geld bespaard hebben omdat er evenementen niet doorgingen. Vlissingen Maritiem in 2011 komt hierdoor in ieder geval niet in gevaar." Dick Schipper, voorzitter van de stichting Vlissingen Maritiem. foto Lex de Meester reacties: 504 Koopzondag is een zaak van de gemeente 61% oneens 39% QUOTE VAN OE WEEK Lid Adrie Schipper over verbod bestuur toerclub De Trappers op koffiestops Het in 2003 geopende fiets-voetveer Vlissingen-Breskens v.v. zette dinsdag zijn vijfmiljoenste passagier over. Bij die gelegenheid sprak gedeputeerde George van Heukelom lovend over de verbinding. Tot 2007 waren storingen schering en inslag, maar de laatste drie jaren vertoonde het veer amper mankementen. De burgemeester Lonink (Temeuzen) en Gelok (Borsele) willen dat de af spraken over afsluitingen van de Westerscheldetun- nel nog eens goed wor den bekeken. Aanleiding was het afsluiten van de westbuis, dinsdag, na een ongeluk op tunnelweg bij Hoek. Dat leidde tot een langdurige file. Gedeputeerde Staten verleenden dins dag de milieuvergunning voor de Ver- brugge Container Terminal in Vlissin- gen-Oost. De directie van Verbrugge denkt dat de eerste fase in 2012 kan werken. Dan is er ruimte voor 1,7 mil joen 20-voetscontainers. De tweede kan vijfjaar later open. Dan is er ruim te voor bijna drie miljoen containers. Huurders moeten soepel hun huis kunnen kopen. Dat staat in een plan van vier 'opi nieleiders' om de sociale huisvesting te red den. Het zou goed zijn voor huurders, le vert woningcorporaties geld op om wijken leefbaar te houden, stimuleert de economie en levert miljarden op voor de schatkist. Reddingswerkers in Chili zijn maandag be gonnen met het boren van een schacht om 33 mijnwerkers te bevrijden, die vastzitten sinds 5 augustus. Het werk zal maanden du ren. De schacht moet zo'n 66 centimeter breed worden. De kompels kunnen dan met een kooi omhoog worden getrokken. MAANDAG 6 SEPTEMBER Het CDA heeft deze week weer een forse klap te verduren gehad, toen Ab Klink ver klaarde niet verder te willen onderhande len over een rechts kabineL Ook andere pro minente partijleden hadden hun twijfels geuit. De interne crisis lijkt bezworen, maar van eensgezindheid is geen sprake meer. DINSDAG 7 SEPTEMBER WOENSDAG 8 SEPTEMBER DONDERDAG 9 SEPTEMBER ERDAG11 s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60