5 spectrum Zeeland roept RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE Marjan Berk strandvogel Zaterdag 4 september 2010 Was het nu een mooie zomer? De me ningen lopen uiteen. Ook mijn her inneringen hebben verschillende kleuren: Ergens in juli lag ik uitge put puffend gestrekt op mijn Amsterdamse bed. Hittegolf. Een echte. Als oudje bewoog ik mij zo traag mogelijk en deed ook zo min mogelijk. Dat was niet leuk. Wanneer de klimaatverandering doorzet met hittegolven, vertrek ik naar Groen land, vooral nu ik heb gehoord dat de ijskap veel minder snel smelt dan werd verwacht. Dat hele kli- maatbericht stikt trouwens van de fouten, ik reken maar weer gewoon op schaatsen voor de deur hier in Kalenberg. Dan mochten we ook nog genieten van de recente natte moesson, terwijl in juni mijn pas geplante moerbei en hibiscus nog door een aardige buur man werden gered met dagelijkse emmertjes wa ter wegens grote droogte. Erg gevarieerd weer heb ben we doorstaan en nu rest ons de hoop op een mooie nazomer. De cultuurinput was groot. We bezochten in Ol- deberkoop, beeldschoon dorp in de Stellingwer ven, een gebied van tweeënvijftig kilometer lang waartoe Kalenberg ook hoort, met een eigen taal waarin ook boeken verschijnen, een concert van Christianne Stotijn, magistrale dramatische mez zo-sopraan begeleid door een even magistrale bege leider, pianist Joseph Steinl. Zij zong liederen van Richard Straus en Gustav Mahler en dat vond plaats in de Bonifatiuskerk in Oldeberkoop, bij kaarslicht. Ach, ook ver van de concertzalen in de grote steden vinden wonderen plaats, de cultuur in deze wingewesten spoelt nogal eens hoog op! Er vond nog een wonder plaats: ik was getuige van de eerste stappen van mijn jongste kleindochter. En ziedaar, geïnspireerd door haar zusje van drieën eenhalf, begon zij maar meteen te dansen! Waarbij ze wel voortdurend omkukelde, hetgeen haar niet verhinderde weer op te staan en verder te dansen! En nu roept Zeeland! Komende week scheep ik mij in naar Vlissingen, waar ik plaatsneem in de jury van Film by the Sea, het inmiddels tot stevige traditie uitgegroeid film festival en mag ik elf hele dagen naar de zee kijken vanuit Arion, het hotel waarbij de schepen onder je raam langs varen! Ik ben een bevoorrecht mens, temeer daar de mosselen dit jaar van uitstekende kwaliteit zijn, een wetenschap die als 'bijvangst' bij de jury-bezigheden, zeker rendement zal opleve ren! Bovendien wordt het de hoogste tijd, dat ik mijn Overijsselse horizon verleg naar de wijde luchten van Zeeland, een changement de décor waar ik mij buitengewoon op verheug. Op het ogenblik zit ik achter het raam aan de Kalen- bergergracht en leg de laatste hand aan 'Ik neem toch een hond!', waarvan ik het manuscript a.s. dinsdag in de schoot van mijn uitgever mag leg gen, ongeveer zoals een poes zijn laatste prooi, een vette muis! En of de duvel er mee speelt, uit een re cent onderzoek is gebleken dat voor een groot aan tal mensen de hond een betere partner is dan zijn eigen soortgenoot. De hond scoort 8,7 procent, waartegen de 7,3 van het geluk dat de menselijke partner teweegbrengt schamel afsteekt! Er is zelfs een groot aantal mensen, dat de hond mee naar bed neemt...! Hetgeen mij met Martin Bril zaliger doet zeggen 'tsja.J'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53