zeeland 13 zorgt voor een beter leven PZC Nieuwe kansen Man gewond bij Brand in toilet bedrijfsongeval door sigaret commentaar 'Het voordeel van zeven weken vakantie is natuurlijk dat je niet naar school moet, maar ik vind het ook best lekker dat de dagelijkse routine weer terug is' 'Ik heb drie dagen vakantie gehad' 'Thuis zitten raak je ook zat' 'Weer zin om naar school te gaan' Maak dan gebruik van de vakantieservice! 'Leuk om iedereen weer te zien' Lezersfoto's watisnouje.nl zaterdag 4 september 2010 procent van de ondervraagden uit het onderzoek van Jessica de Bloom ervaart een positief effect van de vakantie. Zij kunnen dit gevoel nog twee wéken vasthouden. jari Buit (13) uit Terneuzen Aarnoud Jansen (links), werkzaam bij bouwbedrijf Schrijver in 's-Gravenpol- der, vindt zijn werk veel te leuk om lang vakantie te hebben. Hij werkt met vier collega's aan een enorm landhuis in de Terneuzense wijk Othene. De oplevering is in maart. Twee weken geleden zijn ze weer begonnen. „Ja hoor, ik ben best uitgerust. Drie dagen vakantie gehad. Vind ik genoeg. De rest van de bouwvak heb ik gewerkt. Een beetje familie en zo." Die drie dagen heeft hij overigens niet thuis gezeten. „Ik ben met een maat naar Zwitserland geweest. Inderdaad, 2200 kilometer gereden in drie da gen. We hebben in de buurt van het Meer van Genève gezeten. En op de terugweg nog overnacht bij de Moezel in Duitsland. Volgend jaar doe ik het wel anders hoor. Dan ga ik een week op vakantie. Na een week ben ik het toch beu en wil ik weer aan de slag." foto Peter Nicolai Mendy Clarijs (20) uit Goes heeft twee maanden vakantie achter de rug, en begint volgende week aan haar nieuwe studie Toerisme Vitaliteitsmana- gement aan de Hogeschool Zeeland. Ze heeft volop genoten van haar vrij heid. „Ik ben drie weken naar Lanzarote geweest en ook nog een paar da gen naar Madrid. Verder heb ik gewerkt en veel leuke dingen gedaan. Voor de vakantie had ik heel veel stress, omdat mijn vorige studie niet lukte. Nu ben ik uitgerust en leeg in mijn hoofd. Maar dat thuis zitten raak je ook zat. Ik heb weer behoefte aan een vast ritme. In de vakantie slaap ik 's mor gens tot een uur of elf. Daardoor kan ik 's avonds niet slapen. Je hele dag is weg! Dat vind ik heel zonde. Ik heb veel zin in mijn nieuwe studie. Ik wil nieuwe mensen leren kennen en ik ben blij dat ik weer iets kan doen, maar ik denk dat ik straks heel snel weer met vakantie wil!" foto Willem Mieras Jari Buit (13) uit Terneuzen, leerling van het Zeldenrust-Steelantcollege, heeft na zeven weken vakantie weer zin om naar school te gaan. Verveeld heeft hij zich niet. Drie weken op een camping in Frankrijk en de rest van de tijd vissen. Want dat is zijn grote passie. Hij is zelfs tiende van Neder land in de categorie kustvissen en in oktober strijdt hij weer om de Neder landse titel 'vissen op zee' in Westkapelle. „Ik ben na zeven weken vakantie zeker uitgerust en heb echt weer zin om naar school te gaan. Toch is mijn gevoel een beetje dubbel. Het voordeel van zeven weken vakantie is natuur lijk dat je niet naar school moet, maar ik vind het ook best lekker dat de dagelijkse routine weer terug is." Jari gaat met zijn ouders al jaren naar dezelfde camping. Volgend jaar weer. „Ik heb daar veel nieuwe vrienden leren kennen." foto Peter Nicolai U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice V j MIDDELBURG - Een 56-jarige glaszet ter uit Gorinchem is gistermiddag gewond geraakt bij een bedrijfson geval in een appartementencom plex in aanbouw aan de Geerses- land in Middelburg. De man droeg samen met een collega een ruit naar boven. Tijdens een draai moest hij de ruit 'overpakken'De ze kantelde en kwam terecht op zijn onderarm. De gewonde man is naar het ziekenhuis in Vlissin- gen gebracht. De formatie is terug bij af. De PW ver trouwt het CDA niet genoeg om door te gaan. Na de interne worsteling van de christendemocraten is dat wel te begrijpen. De basis voor de combinatie WD, CDA en PW was al smal en is door de dissidenten in het CDA on werkbaar geworden. Welke kant moet het nu op? WD-leider Mark Rutte heeft de Kok-variant uit '94 aangebo den. Hij wil een regeerakkoord schrijven waar andere partijen op kunnen 'intekenen'. Dat is constructief, maar Rutte zal dan wel een flinke draai moe ten maken. Want na het deba cle met WD, PW en CDA lijkt het uitgesloten dat er alsnog een rechtse regering komt. Misschien is het aanbod van Rutte een hint. Uit de actie van Wim Kok ontstond destijds een paars kabinet. Nu zou de va riant PaarsPlus heten. Met WD, PvdA, D66 en Groen- Links. Die combinatie ligt meer voor de hand dan een midden kabinet met WD, PvdA en CDA. Want de christendemocra ten moeten echt even naar de zijlijn om hun eensgezindheid te hervinden. PaarsPlus is geen droomkabi net. De liberalen zullen een minder rechtse koers moeten accepteren. En de socialisten zullen meer moeten bezuini gen dan ze lief is. Dat wordt even zoeken naar de balans. Na een lange zomervakantie is het leuk om weer te beginnen, vindt René Florisse, afdelingsleider brugklassen op het Goese Lyceum. Hij heeft overi gens niet de volledige zes weken vrij gehad. „Ik had "rets later vakantie en ben ook weer iets eerder begonnen, dat is nu eenmaal zo als je in het mana gement zit." Florisse is al ruim achttien jaar werkzaam op de school, eerst als docent lichamelijke opvoeding. Dat het voorbij is, vindt hij niet zo erg. „Ik vind het leuk om mijn collega's weer te spreken, de meesten zijn en thousiast en hebben zin om er weer tegenaan te gaan." F|,orisse heeft zich zeker niet verveeld in zijn vakantie. „Het is ook goed om even afstand van je werk te nemen, weer wat meer tijd voor familie en vrienden te hebben." Letterlijk afstand genomen heeft Florisse ook. „Ik ben met mijn gezin naar Spanje geweest, dat beviel prima." Zaandam Sliedrecht open 10.00 17.30 p£I9E9H£9MM&i§Ëill3MB9£9Sl? foto Willem Mieras SCHOONDIJKE - Een inwoner van de Burgemeester Van Rosevelt- straat in Schoondijke heeft er giste ren op een aparte manier voor ge zorgd dat zijn huis vol rook kwam te staan. De bewoner rookte op het toilet een sigaretje. Toen hij z'n handen voor andere dingen no dig had, legde hij het rokertje even op de toiletrolhouder, maar vergat hem daarna. De toiletrollen vlo gen in brand. De brandweer rukte uit, maar hoefde niet veel te doen. Lezers laten hun mooiste foto's zien op de website van de PZC. Bekijk de albums op: www.pzc.nl/foto Voor een frisse en verrassende kijk op het nieuws uit Zeeland en daarbui ten. Ga naar www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: www.twitter.com/pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3