bezorgdienst van Brits mossel- en oesterzaad zeeland 131 Junior Kamer Walcheren houdt triatlon voor stichting Pink Ribbon D5£] [F CÖ) m voorzieningen naar mensen toe "V to Toegankelijkheid bushaltes verbeterd TUNNEL wee* nogeljjk! zaterdag 4 september 2010 voor de voedselproducerende sector. de dagelijkse boodschappen wordt de basis van die servicedienst, denkt de Agrimarktdirecteur. „Maar daar omheen moet je'veel breder werken. Denk aan biblio theekboeken, apotheekbestellin gen, klussendiensten, stomerijdien sten. Ik wil kijken wat zich aan dient." Agrimarkt wil via het busi- nesstation ook proberen het assor timent streekproducten voor de su permarkten te verbreden. mee 'meester' angesproke. Op een dag aode me 't over andere talen. En gels en Duits kende ze, mè toen d'r eên 'Frans' oplepelde, zag ik dat'n deu z'n buurman wier angestóte. Die fluusterde, net of'n wat verkeerd gezeid ao: „Zó eêt de meêster Jae mensen, dan bin 't noe andere tieden. Noe eêt de bovenmeester ge woon Piet, de domenie Gerrit en ook de burgemeêster stae mee z'n voornaeme in de krante. En de wetouwers noem ik Jaap en René, en ik ebbe nooit mee ulder geknik kerd! En onze kleinhuus zitte bie 'juf Marina' en 'meêster Wim'. Ze wete amper een achternaeme! door Jan van Ommen DEN HAAG - De Raad van State be kijkt of het aangescherpte controle protocol voor de import van mos sel- en oesterzaad uit het Verenigd Koninkrijk en Ierland voldoende is om een uitzaaivergunning voor de Oosterschelde vrij te geven. Milieuclub Faunabescherming vreest een aantasting van het na tuurgebied Oosterschelde als er on gewenste exotische dier- en plan tensoorten met het zaad meeko men die inheemse soorten verdrin gen of zelfs ziekten verspreiden. Overigens keurde de Raad van Sta te eind vorige maand nog het uit zaaien van uit de Westerschelde en Voordelta opgeviste kokkels in de Oosterschelde goed. Maar dat kwam dan ook niet uit het buiten land. Afgelopen juni nog weigerde de minister van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij een Natuurbe schermingswet (NBW)-vergun- ning te verlenen voor het uit zaaien van 'Brits-Ierse' mossels en oesters in de Oosterschelde. LNV had twijfels over de controle en monitoring van eventuele schade lijke soorten die meekomen met het-zaad. Nadien is de Vereniging van Importeurs van Schelpdieren met een strenger controleprotocol gekomen en verleende LNV als nog een vergunning. Zeebioloog Adriaan Gittenburger kwam met een nieuw uitgebreid inventarisatierapport over alle in de exportgebieden voorkomende soorten. Verder is het aantal mon sternemingen, zowel in de export- gebieden in Ierland en Groot-Brit- tannië als in de in Yerseke aange voerde 'big bags' met mossel en oesterzaad flink toegenomen. LNV acht de kans dat er iets mis gaat ui termate gering. „En mocht er on verhoopt toch iets mis gaan, dan kan het perceel waar de mossels of oesters zijn gezaaid geheel worden leeggevist", zei de woordvoerster van LNV. Toch vond staatsraad Scholten- Hinloopen het vreemd dat LNV binnen twee maanden zo van me ning is veranderd, terwijl op het oog niet veel nieuwe gegevens over de risico's bekend zijn gewor den. Een nieuw aspect is het zoge noemde Sasi-rapport van bioloog Gittenberger die alle monster- en monitoringgegevens over een reeks van jaren van de exportgebie den bijeengeschraapt heeft in één soortenlijst. Volgens LNV, de im porteurs en Gittenberger is nu dui delijker dan voorheen vast te stel len welke uitheemse soorten zich tussen de mosselen en oesters be vinden. De woordvoerster van Faunabe scherming was allesbehalve over tuigd en noemde de controle vaag. Ook zei ze dat LNV nog steeds niet kan ontkennen dat een risico bestaat dat vreemde soorten en ziekten zich razendsnel door de Oosterschelde kunnen versprei den. Faunabescherming deed dan ook een dringend beroep de NBW-vergunning in de ijskast te laten. De raadsman van de importeurs vroeg evenwel met klem de ver gunning vrij te geven omdat de mossel- en oesterkwekers anders in grote problemen komen en een flinke hap omzet zullen missen. Eenderde van hun omzet komt uit de importmossels en oesters. Als de NBW-vergunning geschorst blijft moet het zaad eerst in qua rantaine. Dat is vooral voor de 'mossels vanwege de grote hoeveel heden een groot probleem. Uitspraak binnen twee weken. foto Willem Mieras De Kruiningse netwerkbijeenkom sten krijgen de naam 'Mosselen en frites', verwijzend naar de aardap pelteelt en -industrie en de schaal- en schelpdierbedrijven rondom het station. In het station werken tien bedrijven, organisaties, scho len en overheden samen. Daar naast steunen 'businessvrienden' - waaronder Agrimarkt - het net werk. www.bsky.nl VLISSINGEN - De Junior Kamer Wal cheren houdt woensdag 15 septem ber op en rond de boulevard van Vlissingen een triatlon voor het goede doel. De 3,8 kilometer zwem men, 180 kilometer fietsen en 42,8 kilometer hardlopen worden door de Junior Kamerleden gezamenlijk afgelegd. Iedere deelnemer wordt gesponsord. De opbrengsten van de JKW triatlon komen ten goede aan Stichting Pink Ribbon, een fondsenwervende organisatie die aandacht vraagt voor borstkanker. De deelnemers starten om 19.00 uur op de Boulevard in Vlissingen ter hoogte van de post van de red dingsbrigade. Ieder deelnemend Ju nior Kamerlid neemt een deel van de afstand voor zijn of haar reke ning, waardoor bij elkaar opgeteld de gehele triatlon (of meer) wordt afgelegd. De fietsers en hardlopers leggen de afstand af op en rond de boulevard, de zwemmers doen dit in zee onder begeleiding van de reddingsbrigade. De triatlon wordt verder kleur gege ven door de deelname van een aan tal prominente Zeeuwse sporters, onder wie oud-wielrenner Kees Bal, oud-wielrenner en TVM ploeg leider Cees Priem en oud-profvoet baller Dennis de Nooijer. De triatlon is het startsein voor een reeks acties voor Pink Ribbon. Deze stichting is gericht op het on dersteunen van onderzoek dat er op gericht is de kans op het krijgen van borstkanker te verkleinen en kanker zo vroeg mogelijk te ontdek ken. Alleên de pollitiek bluuf nog wat achter. Bie de oeverloze debatten van de leste maenden bleef het net jes 'meneer Wilders' en 'mevrouw Halsema'. Ik dienke, da ze 'bie de koffie' toch wè tegen 'Mark' en 'Job' en 'Alex(ander)' praotte. Ik ebbe d'r hin problemen mee. Ook in de Twide Kamer zou 'k 't hlad nie erreg vinde as ze nie om de klapscheet 'mevrouw de voorzitter' zouwe zeie! Van mien mag 't wat dichter- bie de mens, joeng of oud. 'Hoi Frans' vind'ik eigenlijk leuker dan die man, die me, as tegenstander op de tennisbaene, mee 'u' ansprak, omda'k er de leeffied vö ao! De Provincie Zeeland heeft in samenwerking met de wegbeheerders in Zeeland het Halteplan Toegankelijkheid opgesteld. Het openbaar vervoer is immers pas echt openbaar als het voor iedereen toegankelijk is. Ook mensen met een functiebeperking, reizigers met een kinderwagen of veel bagage behoren hiertoe. De N.V. Westerscheldetunnel laat beide bushaltes op het Tolplein aanpassen. De haltes krijgen nieuwe markering, zodat iedereen de looproute naar de bushalte kan vinden. Daarnaast wordt de hoogte van de stoeprand aangepast. Aan het eind van dit jaar worden beide bushaltes ook voorzien van displays met de actuele vertrektijden van de bus. De voorbereiding hiervoor wordt nu al getroffen. De werkzaamheden starten op maandag 27 september en duren ongeveer vier weken. De huidige bushaltes worden daarom tijdelijk enkele meters verlegd. Onze excuses voor het ongemak. Dit project wordt mede mogelijk gemaakt door subsidie van de Provincie Zeeland. WESTERSCHELDE Wilt u meer informatie? Bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900-2358866 0,05/min.) - vanuit België: 0031-113-232844 of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl www.westerscheldetunnel.nl teletekstpagina 444 van Omroep Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33